fot. Apple
Oryginalny, zapakowany i nigdy nieużywany iPhone z 2007 roku został właśnie sprzedany za ponad 200 tysięcy złotych! O ten unikatowy, szesnastoletni egzemplarz zawzięcie walczyło kilku kolekcjonerów.
Pierwszy, oryginalny iPhone zadebiutował już 16 lat temu, w 2007 roku. To już w więc w świecie mobilnym prawdziwy antyk. Ci, którzy chcą sprzedać sprzęt, mogą więc liczyć na spore sumy pieniędzy – szczególnie w sytuacji, w której telefon jest nowy, zafoliowany i nigdy nie używany, a tak było tym razem.
Oryginalny iPhone został właśnie sprzedany za ponad 63 tysiące dolarów, czyli około 281 tysięcy złotych! Dla porównania, w 2007 roku za sprzęt zapłacilibyśmy 599 dolarów. To więc kwota ponad 100 razy wyższa od pierwotnej – całkiem niezła inwestycja 😉
iPhone pierwszej generacji/ fot. producenta
Aukcja prowadzona za pośrednictwem LCG Auctions trwała od 2 do 19 lutego, a chętnych na zakup było 27 osób. Jak to się właściwie stało, że taki rarytas uchował się w czyimś domu przez ponad 15 lat?
Okazuje się, że właściciel smartfona otrzymał go w prezencie, ale nigdy go nie używał, ponieważ smartfony Apple początkowo mogły być używane tylko w sieci AT&T. Wygląda na to, że była to bardzo dobra decyzja.
To nie pierwsza tego typu aukcja, na której oryginalne iPhone’y sprzedawały się jak świeże bułeczki. W 2022 roku smartfony Apple z 2007 roku sprzedano kolejno za 35 i 39 tysięcy dolarów. Te kwoty to jednak pikuś przy tym, za ile pierwszego iPhone’a sprzedano w tym tygodniu.
https://www.gsmmaniak.pl/1384943/polska-najczestsze-bledy-w-sieci-internecie/
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Nothing w końcu ujawnił datę startu aktualizacji. System Nothing OS 4.0 oparty na stabilnym Androidzie…
Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…
Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…
Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…
Samsung Galaxy S25 Edge to bezapelacyjna ciekawostka producenta z bieżącego roku. Podczas premiery flagowiec kosztował…
Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to polska hybryda przygodówki i RPG, osadzona…