fot. Google
ChatGPT to fenomen, którego przestraszyło się nawet Google. Zdaje się, że szok już minął i Google szykuje swoją odpowiedź na to rozwiązanie, które najprawdopodobniej zostanie zaprezentowane już za kilka dni. Czy teraz OpenAI ma się czego bać?
ChatGPT okazał się solidnym klapsem prosto w Google. Amerykański gigant wyszukiwarkowy chyba po raz pierwszy od dawna odczuł, że ktoś ma nad nim przewagę w jego własnej grze. Jak się okazuje, pozornie własnej…
Według niedawnego raportu The New York Times kierownictwo Google uważa ChatGPT jako główne zagrożenie dla swojej działalności w zakresie wyszukiwania. Ogłoszono nawet czerwony alarm i skierowano siły do zespołu opracowującego alternatywę dla dzieła OpenAI.
Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że Google zasadniczo ma już swojego własnego chatbota. Problem polega na tym, że firma… trochę się go boi. W końcu udziela on użytkownikom ścisłych odpowiedzi, co nie zawsze udaje się wyszukiwarce. To zaś ogranicza ilość klików w linki reklamowe.
Tak czy inaczej, niesamowite zainteresowanie ChatGPT zmusiło Google do działania, a efekty prac być może poznamy już wkrótce.
Na 8 lutego Google zapowiedziało specjalne wydarzenie o tym, jak:
wykorzystuje moc sztucznej inteligencji, aby ponownie wyobrazić sobie, w jaki sposób ludzie wyszukują, eksplorują i wchodzą w interakcje z informacjami, dzięki czemu znalezienie tego, czego potrzebujesz, jest bardziej naturalne i intuicyjne niż kiedykolwiek wcześniej.
W dość oczywisty sposób łączy się to z wcześniejszą zapowiedzią szefa Google, który chce pozwolić ludziom „bezpośrednio wchodzić w interakcje” z „najnowszymi, najpotężniejszymi modelami językowymi jako towarzyszem wyszukiwania”.
Mówi się, że Google chce nawet zintegrować swojego chatbota o nazwie Apprentice Bard (uczeń barda) z wyszukiwarką. Podobno w obawie przed Microsoftem, który chciałby dołączyć ChatGPT do wyszukiwarki Bing.
Oczywiście istnieje też spore prawdopodobieństwo, że Google na razie przedstawi swoją konkurencję na ChatGPT w mocno ograniczonym zakresie.
Wszystkiego dowiemy się już wkrótce, a wydarzenie oczywiście obejrzymy na YouTube już 8 lutego o godz. 14.30 czasu polskiego.
https://www.gsmmaniak.pl/1379888/chatgpt-100-milionow-aktywnych-uzytkownikow-chatgpt-plus/
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Nothing Phone 3a Pro to moim skromnym zdaniem jeden z najlepszych telefonów do 2000 złotych.…
Sker Ritual – to bez wątpienia FPS, który można określić mianem niedocenionego. Teraz każdy z…
Wydany swego czasu komunikat przez Santander może zaskoczyć wielu klientów. Popularny bank poinformował użytkowników o…
Być może nie najlepszy na rynku i być może nie najwydajniejszy. Ale na pewno bardzo…
Polski hit Techlandu, a mianowicie Dying Light objęty został sympatyczną promocją na platformie Steam. W…
Fairphone 6 to smartfon na lata. Długoletnie wsparcie aktualizacyjne producenta wraz z modułową konstrukcją docenią…