Samsung Galaxy Z Fold 4 / fot. gsmManiaK
Jaki smartfon ma Twój szef? Wygląda na to, że jest to Samsung. Seria Galaxy Z Fold i Flip robi furorę w świecie biznesu.
Jeszcze 15-20 lat temu nie mówiło się flagowiec. Mówiło się – telefon biznesowy. Wtedy rządziło BlackBerry, a każdy szanujący się szef nosił w kieszeni marynarki telefon z jeżynką na obudowie. Czasy mocno się zmieniły i przez wiele lat iPhone królował w wyższych sferach. Nowy raport wskazuje, że ludzie biznesu przerzucili się na Samsunga.
Zacznijmy od liczb. W 2022 roku na rynek trafiło 16 milionów składanych smartfonów. To o dobre 73% więcej niż w roku poprzednim. Aż za 80% dostaw odpowiada Samsung. Nic w tym dziwnego, bo tylko oni, Motorola i Huawei składane smartfony sprzedają obecnie globalnie. Jest jednak sektor, w którym koreański producent jest szczególnie popularny.
Samsung Galaxy Z Fold4 / fot. gsmManiaK.pl
W 2022 roku odnotowano wzrost na poziomie aż 105%, jeśli chodzi o zainteresowanie składanymi Samsungami w sektorze biznesowym. Producent miał też współpracować z IBM w celu rozszerzenia możliwości stylusa S Pen i trybu DeX i przystosowania ich do zastosowań finansowych.
Sam Samsung twierdzi również, że popularność Galaxy Z Fold wśród ludzi biznesu wiąże się z możliwościami oferowanymi przez duży ekran. Trzy aplikacje jednocześnie i stylus faktycznie wyglądają niczym przedłużenie idei, którą lata temu kochali użytkownicy BlackBerry.
Na koniec przypomnę, że z Samsunga Galaxy Z Fold korzysta również sam Bill Gates. Pewnie mógłby używać składanego Surface, ale chyba wszyscy się zgodzimy, że rywal z Korei jest znacznie lepszy.
Czy faktycznie te modele są aż tak dobre? O tym przekonasz się, czytając nasz test Samsung Galaxy Z Fold 4. To dobrze poprawiony poprzednik, ale do ideału jeszcze sporo brakuje.
https://www.gsmmaniak.pl/1338005/test-samsung-galaxy-z-fold-4/
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Nothing w końcu ujawnił datę startu aktualizacji. System Nothing OS 4.0 oparty na stabilnym Androidzie…
Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…
Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…
Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…
Samsung Galaxy S25 Edge to bezapelacyjna ciekawostka producenta z bieżącego roku. Podczas premiery flagowiec kosztował…
Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to polska hybryda przygodówki i RPG, osadzona…