Google Pixel 7 oraz 7 Pro / fot. Unbox Therapy
Kolejny sezon na przecieki o smartfonach od Google zakończył się wraz z premierą Google Pixel 7 (Pro). Wygląda jednak na to, że kolejny już tu jest. Co wiemy na moment obecny o Google Pixel 8 (Pro)?
Amerykańska firma pracuje oczywiście już nad kolejnymi smartfonami do swojego portfolio, czyli serią Google Pixel 8. Do sieci wyciekła część specyfikacji dwóch modeli o przyjemnych nazwach kodowych „Husky” oraz „Shiba”. Co zaoferują?
Zacznijmy standardowo od procesora w tych modelach. Mowa oczywiście o kolejnej, trzeciej generacji Google Tensor, który powstaje przy współpracy z firmą Samsung. Tym razem zostanie wyprodukowany w 3nm procesie technologicznym koreańskiego producenta. Ma to przełożyć się na:
Telefony Google Pixel 7. Fot. Producenta
Sam chip ma nazwę kodową „Zuma” i będze podobny pod jednym względem do poprzednika. Użyje tego samego modemu 5G, czyli Samsung G5300. Co w takim razie kryje się pod „Husky” oraz „Shiba”? To wyjaśnia specyfikacja wyświetlaczy. Ten pierwszy ma zostać wyposażony w ekran o rozdzielczości 2822 x 1344 pikseli, drugi zaś w tańsze rozwiązanie, czyli 2268 x 1080 pikseli.
To też mówi, że Husky to prawdopodobnie Google Pixel 8 Pro, a Shiba natomiast zwykłym Pixelem 8. Obydwa te smartfon mogą liczyć na zasób 12 GB pamięci operacyjnej LDDR5X, więc szybszej, niż obecnie stosowane LPDDR5.
Tak, jak poprzednicy, tak i pewnie Google Pixel 8 zostaną pokazane światu za rok, w październiku 2023 roku. Nie zdziwi mnie, jeżeli zobaczymy także ulepszenia w kontekście aparatów, ponieważ Google Pixel 7 względem „szóstek” nie wniosły sprzętowo niczego nowego w tym zakresie.
Jeżeli jednak nie interesują Cię smartfony od Amerykanów, to spójrz na przecieki o realme GT Neo 4.
https://www.gsmmaniak.pl/1356020/realme-gt-neo-4-specyfikacja/
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Dzień pracy rzadko wygląda dziś tak samo od rana do wieczora. Część spraw załatwia się…
iQOO przygotowuje nowe smartfony z najwyższej półki. Przecieki ujawniły szczegóły dotyczące iQOO 16 oraz modelu…
Wszystko wskazuje na to, że Honor powoli zdobywa szczyt popularności w Europie. Za sprawą statystyk…
Motorole są ładne, nieźle wyposażone i tanie. A raczej były tanie, tj. dobrze wycenione w…
Samsung Galaxy S25 Ultra doczekał się tak dobrej promocji w Polsce, że z miejsca stał…
Jakiś czas temu w końcu dostaliśmy informację o tym, że Trump Mobile T1 istnieje i…