>
Kategorie: Newsy Operatorzy T-Mobile

Wszyscy chcą być tylko w T-Mobile. Stale uciekamy od innych operatorów

To kolejny kwartał, w którym T-Mobile może otwierać szampana. To właśnie magentowego operatora najchętniej wybierają Polacy. Sieć zyskuje klientów w zastraszającym tempie. Reszta operatorów nie ma do T-Mobile żadnego podjazdu.

Już od kilku miesięcy publikowane raporty dotyczące przenoszenia numerów przez Polaków nie pozostawiają miejsca na domysły. To T-Mobile jest w tej kategorii niekwestionowanym królem – potwierdza to również raport za trzeci kwartał 2022 roku.

W okresie od lipca do września 2022 roku na przeniesienie numeru zdecydowało się w Polsce aż 345 123 użytkowników. To więcej niż w okresie kwiecień-czerwiec – wtedy liczba ta wyniosła 313 127.

Najwięcej klientów zmieniło sieć w piątek, 1 lipca (11870), podczas gdy najmniej numerów przeniesiono 16 sierpnia (1963).

fot. UKE

T-Mobile znów wielkim zwycięzcą. Plus ledwo zipie

Podobnie jak w ubiegłych miesiącach, po raz kolejny T-Mobile jest jedynym operatorem, który zyskał klientów. Trzeci kwartał magentowy operator kończy z wynikiem bilansu 21,8 tys. nowych użytkowników.

Najwięcej wciąż traci Plus. Kolejne trzy miesiące to dla zielonych strata aż 33 tysięcy klientów. Sytuacja się nie poprawia, a jak tak dalej pójdzie to w kolejnych miesiącach Plus może być w sporych tarapatach.

fot. UKE

Stabilnie – choć niezbyt wesoło – jest wciąż u Orange i Playa. Ten pierwszy w trzecim kwartale stracił 5 tysięcy klientów, podczas gdy z Playa w ostatecznym podsumowaniu odeszło 8 tysięcy użytkowników. To spadki, jednak przy wynikach Plusa nie prezentują się one tak drastycznie.

Co ciekawe, zyskują też mniejsi gracze. Premium Mobile udało się zanotować wzrost w liczbie 6 tysięcy użytkowników (12 tysięcy nowych i 6 tysięcy odchodzących klientów), Vectra i Mobile Vikings zyskali ponad 3 tysiące użytkowników, a CANAL+ i OTVARTA ponad 1200 nowych klientów.

Przeczytaj również

https://www.gsmmaniak.pl/1348730/seria-oppo-reno-9-zdradza-wiecej-szczegolow/

Źródło

Monika Laflamme

Najnowsze artykuły

  • Newsy
  • Nubia
  • Telefony

To jest telefon, o którym marzyłem od tygodnia — Snap 8 Elite Gen 6, bateria 10 000 mAh. Jeszcze jakieś pytania?

Możemy spodziewać się dwóch kolejnych ciekawych urządzeń producenta. Mowa o dwóch smartfonach, z których każdy…

14 lipca 2026
  • Huawei
  • Newsy
  • Telefony

7,5 miliona sprzedanych modeli. To najbardziej popularny smartfon, którego nie kupiłeś

Zaprezentowany w listopadzie 2025 roku Huawei Mate 80 nadal cieszy się imponującą popularnością. Chętnych znalazło…

13 lipca 2026
  • Operatorzy
  • Plus

512 GB o 1/5 taniej niż 256 GB, czy błąd cenowy? Wielka bateria 7500 mAh jest pewna

Znalazłem niecodzienną ofertę smartfona Honor Magic 8 Lite z baterią 7500 mAh, którego kupisz w…

13 lipca 2026
  • Newsy
  • Samsung
  • Wearables

Nowe smartwatche Samsunga z kolejnymi przeciekami. Znamy też europejskie ceny

W sieci pojawiły się kolejne informacje o tym, co takiego mają mieć do zaoferowania smartwatche…

13 lipca 2026
  • Artykuły
  • Pojazdy elektryczne

Ponad 18 000 zamówień w 72 godziny. Atrakcyjny fastback bije rekordy w przedsprzedaży

Chery Fulwin A9, nowy czterodrzwiowy fastback chińskiego producenta, bije rekordy sprzedażowe. W ciągu zaledwie 72…

13 lipca 2026
  • Newsy
  • Oppo
  • Telefony

Trzy aparaty 200 MP w jednym flagowcu. OPPO Find X10 Pro Max zapowiada prawdziwą rewolucję w fotografii mobilnej

OPPO szykuje flagowca, który powalczy o miano najlepszego foto-smartfona 2026 roku. Potrójny zestaw aparatów 200…

13 lipca 2026