Sharp AQUOS sense7 / fot. Sharp
Sharp to japońska firma, którą raczej głównie kojarzymy z telewizorów, ale produkują także smartfony. Poznajcie ich nowy, ciekawy twór, jakim jest Sharp AQUOS sense7 oraz AQUOS sense7 Plus.
Jest to marka znana z zamiłowania do tworzenia bardzo ciekawych w kontekście multimediów, a szczególnie ekranów i aparatów urządzeń.
Nie inaczej jest z nowymi Sharp AQUOS sense7 i AQUOS sense7 Plus. Specyfikacja robi wrażenie.
Zacznijmy od mniejszego modelu. Napędzany jest średniopółkowym Snapdragonem 695, który sparowany został z 6 GB pamięci operacyjnej. Użytkownik natomiast może liczyć na 128 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć o kolejny 1 TB za pomocą karty pamięci microSD.
Wyświetlacz jest wręcz genialny. To matryca IGZO OLED o przekątnej 6,1″, co czyni ten smartfon dosyć małym. Oprócz tego cechuje się rozdzielczością 2432 x 1080 pikseli oraz odświeżaniem adaptacyjnym 1-60 Hz. Maksymalnie osiągać ma jasność aż 1300 nitów.
Całkowite rozmiary AQUOS sense7 to 152 x 70 x 8 mm, a waga 158 gram. Niestety, nie uświadczymy tutaj głośników stereo.
Kolejnym mocnym aspektem są aparaty. Z tyłu mamy moduł główny o rozdzielczości 50,3 MP, gdzie wielkość matrycy to 1/1,55″, a wielkość piksela równa jest 2 µm. Obecny jest PDAF, a sama optyka ma jasność f/1.9.
Drugie oczko to aparat ultraszerokokątny, bazujący na 8 MP matrycy, cechujący się kątem widzenia 120˚ oraz jasnością obiektywu f/2.4. Producent pochwalił się także przykładowym zdjęciem wyprodukowanym przez smartfona w porównaniu do jego poprzednika w słabych warunkach oświetleniowych.
Jest także oczywiście aparat przedni, który ma 8 MP i optykę o jasności f/2.0.
Całość zasilana jest baterią o pojemności 4570 mAh. Producent nie pochwalił się natomiast mocą ładowania. Oprócz tego na pokładzie znalazło się także:
Przejdźmy w takim razie do drugiego z omawianych modeli, a raczej do zaznaczenia różnic między nimi. Oczywiście model z Plusem w nazwie to większy wyświetlacz. Jest to tak samo panel IGZO OLED, ale o przekątnej 6,4″ i rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli. Wspiera tak samo zmienne odświeżanie, ale na poziomie 1-120 Hz.
Co jeszcze się zmieniło? Zwiększyły się rozmiary oraz waga, do poziomu 160 x 76 x 8,2 mm oraz 172 gram. Oprócz tego zawitały głośniki stereo.
Zwiększona została również bateria, która poszła w ślad za wyświetlaczem oraz ogólnymi rozmiarami urządzenia. Jej pojemność to 5050 mAh.
Aktualnie jak praktycznie wszystkie smartfony Sharpa, tak i omawiane modele dostępne mają być jedynie na rynku japońskim. Nie jest niestety znana cena, jaką producent ustalił za omawiane urządzenia.
Mam jednak nadzieję, że przyjdzie dzień, kiedy Sharp zdecyduje się rozwinąć tę gałąź na inne rynki prócz rodzimego.
https://www.gsmmaniak.pl/1344235/xiaomi-12x-promocja-maly-smartfon-amoled/
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Rozpędzony fintech Revolut wprowadza do swojej oferty kolejne nowości. Tym razem zaoferuje własne usługi telekomunikacyjne.…
Motorola Edge 60 Fusion jest już u mnie na testach wystarczająco długo, bym mógł podzielić…
Ogromny atak hakerski przeprowadzono dzisiaj na rządową aplikację mObywatel. Polacy stracili dostęp do kluczowych e-usług.…
Majowa aktualizacja dla serii Samsung Galaxy S25 nie przyniesie zapowiadanych nowości. Zamiast usprawnień aparatu i…
To już ostateczne i oficjalne - OnePlus 13T nie trafi do sprzedaży w Polsce. Poza…
Nowy układ graficzny Nvidia RTX 5060 dla laptopów pojawił się w bazie Geekbench. GPU w…