>
Kategorie: Akcesoria Apple Newsy

Co za moc! Apple szykuje tak szybkie ładowanie, że tanie smartfony z Androidem mogą się bać

Kilka dni dzieli nas od premiery serii Apple iPhone 14. Tym bardziej jestem zaskoczony z przecieku, który do nas trafił. Podobno ładowarka Apple 30 W jest przygotowywana przez giganta z Cupertino. Przeznaczona miałaby być głównie dla Apple iPhone 14 Pro oraz Apple iPhone 14 Pro Max.

  • Premiera serii Apple iPhone 14 odbędzie się 7 września 2022 roku.
  • Do sieci trafiły plotki o nowej ładowarce Apple o mocy 30 W.
  • Miałaby obsługiwać modele Apple iPhone 14 Pro oraz Apple iPhone 14 Pro Max.

Czyżby wkrótce zadebiutowała nowa ładowarka Apple 30 W?

Premiera serii Apple iPhone 14 odbędzie się za kilka dni. Event pod nazwą „Far out” zaplanowany został na 7 września 2022 roku. Transmisja dostępna będzie na stronie producenta o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Pewien leakster z Twittera, @duanrui1205, zasugerował fakt pojawienia się nowej ładowarki Apple. Miałaby otrzymać moc ładowania 30 W. Ponadto użytą technologią wykonania zostanie GaN (azotek galu).

W zeszłym roku Apple zaprezentowało swoją pierwszą ładowarkę GaN w nowym 16-calowym MacBooku Pro z zasilaczem USB-C o mocy 140 W.

Taka technologia wykorzystująca azotek galu jako półprzewodniki w tranzystorach, pozwala osiągnąć większą moc i wydajność ładowania przy jednoczesnym zmniejszeniu rozmiarów oraz wagi.

Ładowarka Apple, zdjęcie reprezentacyjne / fot. Apple

Nowy zasilacz 30 W przeznaczony zostanie głównie dla modeli: Apple iPhone 14 Pro oraz Apple iPhone 14 Pro Max. To nie oznacza, że nowe flagowce otrzymają obsługę ładowania 30 W. Może się okazać, iż moc będzie większa. I tego bym sobie życzył.

Ponadto ładowarka będzie kompatybilna z pozostałymi urządzeniami Apple. Co więcej, nie przewiduje się w niej zmiany portu lightning na złącze USB-C.

Sprawdź również ploteczki na temat zegarka Apple Watch Pro

https://www.gsmmaniak.pl/1336418/problemy-nadchodzacego-apple-watch-pro/

Źródło

Patryk Zimowski

Najnowsze artykuły

  • Motorola
  • Telefony
  • Testy
  • Wiadomość dnia

Wygląda jak flagowiec za 6000 zł, kosztuje ułamek tego. Test telefonu, który w promocjach będzie hitem

Motorola Edge 60 Fusion jest już u mnie na testach wystarczająco długo, bym mógł podzielić…

30 kwietnia 2025
  • Gry i aplikacje
  • Newsy

mObywatel padł ofiarą hakerów. Zmasowany atak na rządową aplikację

Ogromny atak hakerski przeprowadzono dzisiaj na rządową aplikację mObywatel. Polacy stracili dostęp do kluczowych e-usług.…

30 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Samsung
  • Telefony

Jeszcze poczekasz na ważną aktualizację Galaxy S25, ale użytkownicy starszych Samsungów nie mają się czym przejmować

Majowa aktualizacja dla serii Samsung Galaxy S25 nie przyniesie zapowiadanych nowości. Zamiast usprawnień aparatu i…

30 kwietnia 2025
  • Newsy
  • OnePlus
  • Telefony

OnePlus oficjalnie potwierdza, że ich najlepszy telefon w historii nigdy nie trafi do Polski

To już ostateczne i oficjalne - OnePlus 13T nie trafi do sprzedaży w Polsce. Poza…

30 kwietnia 2025
  • Newsy

Sprawdź, jak wypada RTX 5060 w laptopach. Czy warto będzie kupić nowy sprzęt z kartą Nvidii?

Nowy układ graficzny Nvidia RTX 5060 dla laptopów pojawił się w bazie Geekbench. GPU w…

30 kwietnia 2025
  • Gry i aplikacje
  • Longform
  • Newsy

Ten RTS garściami czerpie z legendarnego Command and Conquer. Sprawdziłem Tempest Rising

Ten RTS to bez wątpienia miły hołd dla legendarnego Command and Conquer. Mimo kilku wad…

30 kwietnia 2025