Qualcomm przeniesie całą produkcję do TSMC? / fot. Qualcomm
Nie da się ukryć, że zarówno Qualcomm Snapdragon 888, jak i 8 gen 1 nie były do końca udanymi procesorami, ze względu na ilość wydzielanego ciepła. Powodem tego może być… Samsung ze swoimi fabrykami.
To się dzieje. Po dwóch generacjach oddanych do produkcji w fabrykach koreańskiego Samsunga strong>Qualcomm powiedział „dość”.
Snapdragon 888 oraz Snapdragon 8 Gen 1 nie zasłynęły jako dobre procesory, z wielu powodów. Głównym było nadmierne nagrzewanie się układów.
Jak informuje chiński serwis IT Home, za pośrednictwem informacji udostępnionych na Twitterze przez Ming-Chi Kuo, czyli znanego leakstera, Qualcomm może całkowicie zrezygnować z produkcji swoich flagowych chipów w fabrykach Samsunga.
Nie jest to pierwszy raz, kiedy Qualcomm rozważa taki ruch, bowiem produkcja układów dla amerykańskiej firmy w ostatnich latach wykonywały następujące podmioty:
Patrząc na to, można wysnuć ciekawy wniosek – chipy wychodzące z fabryk Samsunga miały problemy z nadmiernym poborem energii, a w konsekwencji ilością wydzielanego ciepła.
Jak zauważa źródło, Qualcomm był największym klientem w fabrykach Samsunga. Dla koreańskiej firmy będzie to z pewnością duży cios, dla TSMC zaś wielka wygrana.
Wygląda na to, że nadchodzący Snapdragon 8 Gen 2 może przywrócić wiele androidowych flagowców na właściwe tory. Potwierdza się tylko scenariusz, o którym pisał Konrad w swoim tekście. Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na pierwsze smartfony napędzane przez nowy, sztandarowy układ od Qualcomm.
Podzielcie się z nami w komentarzach, jak Wy jesteście nastawieni do nowego SoC – pozytywnie, czy raczej negatywnie?
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Nothing w końcu ujawnił datę startu aktualizacji. System Nothing OS 4.0 oparty na stabilnym Androidzie…
Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…
Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…
Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…
Samsung Galaxy S25 Edge to bezapelacyjna ciekawostka producenta z bieżącego roku. Podczas premiery flagowiec kosztował…
Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to polska hybryda przygodówki i RPG, osadzona…