Kategorie: Hykker Testy Wearables

Ten szalenie tani smartwatch Hykker z Biedronki pozytywnie zaskakuje! (TEST)

Zapraszam na test najnowszego smartwatcha marki Hykker z Biedronki w cenie 99 złotych. Czy warto go kupić w tej niewygórowanej cenie? Porównuję oba modele, różniące się tylko kształtem koperty.

Od 28 kwietnia w sieci sklepów Biedronka zakupić można smartwatch marki Hykker, który dostępny jest z prostokątną lub okrągłą kopertą. Oba wycenione zostały na zaledwie 99 złotych, co w przypadku tego typu elektroniki nie jest wcale kwota wygórowaną.

Co zatem mają do zaoferowania i jak sprawują się podczas codziennego użytkowania? Zapraszam do poniższego materiału, a z pewnością wszystkiego się dowiecie.

Budowa, jakość wykonania i akumulator | Materiały adekwatne do ceny, ale jakość zaskakująco dobra

Smartwatch Hykker / fot. gsmManiaK.pl

Oba zegarki użytkowane są od lekko ponad dwóch tygodni i to bez jakiegokolwiek obchodzenia się, jak z jajkiem. Jeden nosiłem ja, a drugi przekazałem żonie. Mając na uwadze fakt, że wykonujemy różne zadania w ciągu dnia, ryzyko przypadkowego uderzenia, czy też otarcia jest różne. Nie zmienia to jednak faktu, że smartwatche marki Hykker zniosły tę krótką próbę czasu lepiej, niż dobrze.

Na wyświetlaczach zabezpieczonych szkłem niewiadomego pochodzenia nie powstała ani jedna rysa, a paski wykonane z TPU (minimalizuje ryzyko alergii) również nie wykazują żadnych odchyleń od normy. To samo tyczy się wykorzystanego do produkcji koperty tworzywa sztucznego, które w obu modelach jest matowe.

W obu modelach paski posiadają sporo oczek i po dwie szlufki, co pozwala na stabilne osadzenie, dzięki czemu nie mają tendencji do przemieszczania się. Rzeczony pasek można szybko odpiąć (system mocowania na teleskopach z dźwigienką) i zmienić na inny, kiedy ten się wysłuży (w zestawie sprzedażowym jest tylko jeden). Docenić trzeba także fakt, że zapinka jest wykonana z metalu, a nie z tworzywa sztucznego, co podnosi komfort i bezpieczeństwo.

Hykker EZ-020214 ważący raptem 34 gramy wyposażony został w okrągły wyświetlacz charakteryzujący się przekątną 1.3”, na którym obraz wyświetlany jest w rozdzielczości 240 x 240 pikseli. Natomiast EZ-020114 o wadze 32 gramów, to przedstawiciel smart zegarków z prostokątną kopertą, w której osadzono panel dotykowy o przekątnej niemal 1.7” (rozdzielczość 280 x 240 pikseli).

Oba panele są wykonane w technologii TFT, aczkolwiek nie ma się czemu dziwić, mając na uwadze cenę. Jeśli chodzi o czytelność, to w obu przypadkach nie ma problemu z odczytaniem treści w słoneczne dni, aczkolwiek ten okrągły jest nieco jaśniejszy. Nie ma to jednak większego wpływu na komfort użytkowania.


Uwzględniając rozmiar koperty, Hykker EZ-020114 pomimo prostokątnego panelu jest bardziej odpowiedni dla kobiet ze względu na mniejszy rozmiar. Z uwagi na brak oficjalnych informacji na temat rozmiaru koperty w okrągłym, pomiaru dokonałem miarką i wyszło mi, że ma około 46mm, a to już naprawdę sporo.

Taką tarczę znajdziemy między innymi w Galaxy Watch 4 Classic z ekranem 1.4”. To z kolei prowadzi do następującej konkluzji. Ramka okalająca jest słuszna, aczkolwiek nie przeszkadzało mi to specjalnie i nie zwracałem na to szczególnej uwagi.

Na prawym boku koperty umieszczono jeden okrągły przycisk. W przypadku modelu prostokątnego został on dość dziwnie przesunięty ku górze, przez co w moim przypadku opiera się na wystającej kości, co zresztą możecie zobaczyć na jednym ze zdjęć. Przycisk ten umożliwia wybudzenie i wygaszenia ekranu, a w interfejsie służy do cofania. Po przytrzymaniu przez około 5 sekund wyświetla się menu umożliwiające wyłączenie.

Na wewnętrznej stronie zegarków umieszczono magnetyczne piny do ładowania, jak również czujniki dokonujące wszelakich pomiarów. Jak to już bywa, te ostatnie nieznacznie wystają, ale w żadnym stopniu nie ma to wpływu na użytkowanie.

Smartwatch Hykker / fot. gsmManiaK.pl

Zastosowane w zegarkach akumulatory charakteryzują się identyczną pojemnością wynoszącą 220 mAh, co w przypadku tych urządzeń jest w zupełności wystarczające. Średnio zegarki ładowały się raz w tygodniu, aczkolwiek czas ten może ulec lekkiemu wydłużeniu lub skróceniu.

Wszystko zależy od częstotliwości użytkowania i wykorzystywanych funkcji. Poziom naładowania jest przedstawiony graficznie, a o niskim stanie naładowana poinformuje odpowiedni komunikat i sygnał wibracyjny.

Na koniec tego działu dodać muszę, że smartwatche marki Hykker spełniają normy odporności IP67, a zatem spokojnie można je zanurzyć w wodzie na głębokości do 1.0 metra przez maksymalnie 30 minut. Oznacza to mniej więcej tyle, że spokojnie można kontynuować trening w strugach deszczu, a nawet pływać, ale niekoniecznie nurkować, gdyż mogą nie wytrzymać zwiększonego ciśnienia.

Oprogramowanie, aplikacja i pomiary

Hyker postawił na przejrzyste i zarazem na tyle funkcjonalne oprogramowanie w swoich zegarkach na ile pozwolił na to budżet. Poniżej znajdujcie szczegółowy opis wszystkich funkcji i akcji, jakie można wykonywać na tych urządzeniach. Dodam, że interfejs jest bardzo przyjemny dla oka i odnajdzie się w nim dosłownie każdy.

Warto jednak mieć na uwadze, że niektóre funkcje wyglądają troszkę inaczej. Mam wrażenie, że smartwatch z okrągłą tarczą oferuje więcej. A teraz czas na interfejs.

Przesuwając palcem od prawej po ekranie, wywołujemy menu;
Przesuwając palcem od lewej po ekranie, przechodzimy do pulpitów zawierających informacje na temat liczby kroków, snu i ćwiczeń, dalsze przesuwanie wywołuje ekran z możliwością wykonania pomiaru tętna, ciśnienia tętniczego i saturacji krwi (SpO2) oraz ekran pogody, aparatu, odtwarzacz i funkcję kontroli oddechu. Warto dodać, że pogoda, aparat, odtwarzacz wymagają połączenia ze smartfonem do działania;

Przesuwając palcem od góry po ekranie, otwiera się podręczne ustawienia – można szybko zmienić ustawienia wibracji, jasności ekranu, trybu pracy oraz sprawdzić stan akumulatora i połączenia Bluetooth, aktualną datę, pogodę, jak też włączyć latarkę oraz przejść do ustawień głównych;
Przesuwając palcem od dołu po ekranie, otwiera się centrum powiadomień. Z tego poziomu można między innymi przeczytać wiadomości, ale nie można na nie odpowiedzieć.

Smartwatch Hykker / fot. gsmManiaK.pl

Wszystkie pulpity są ustawione na sztywno, a zatem nie ma możliwości ich przeniesienia w celu ustawienia kolejności bardziej komfortowej dla siebie. Na całe szczęście można zmienić tarczę zegarka i wybrać jedną z preinstalowanych lub doinstalować dodatkowe z poziomu aplikacji na smartfona. Jest ich całkiem sporo, a zatem z pewnością każdy wybierze coś dla siebie.

Ustawienia zawierają następujące funkcje:

Stoper – pozwala na odmierzanie odcinków czasowych wraz z podziałem na do ośmiu okrążeń;
Budzik – pozwala na podgląd oraz włączenie lub wyłączenie alarmów ustawionych z poziomu aplikacji Da Fit; alarm sygnalizowany jest wibracjami urządzenia;
Odliczanie – pozwala na ustawienie odliczania: od 10 minut do 3 godzin co 10 minut; zakończenie odliczania sygnalizowane jest wibracjami urządzenia;
Widok menu – zmiana wyglądu menu: widok siatki lub widok listy;
Jasność – regulacja jasności ekranu;
Wibracja – włączanie lub wyłączanie wibracji urządzenia;
Cichy – tryb cichy – jednocześnie wyłącza wibracje oraz zmniejsza jasność ekranu;
Reset – przywracanie urządzenia do stanu fabrycznego;
Wyłącz – wyłączanie urządzenia;
Informacje – wyświetlanie informacji o urządzeniu: nazwa modelu lub adres MAC;
Kod QR – wyświetlanie kodu QR do pobrania aplikacji.

Doceniam, że Hykker pozwala w aplikacji odtwarzacza na sterowanie poziomem głośności – tego brakowało w HAMMER Watch. Jest oczywiście również możliwość zmiany utworu. Ciekawym dodatkiem jest także funkcja oddychanie, która pomaga w wyrównaniu oddechu i relaksacji. Do tego jeszcze Hykker EZ-020214 (okrągły) ma dwie proste gry: Young bird i 2048.

Zegarki oferują osiem podstawowych trybów sportowych: spacer, bieganie, rower, skoki, badminton, koszykówka, piłka nożna, pływanie. Podczas treningu wykonuje (w zależności od rodzaju ćwiczeń) pomiar tętna, ilości wykonanych kroków, przebytego dystansu, długości trwania treningu oraz szacuje ilość spalonych kalorii.

Aby zakończyć trening, wystarczy przesunąć palcem w prawo po ekranie i wybrać symbol czerwonego kółka z kwadratem w środku. Jeśli chodzi o dokładność, to jest przeciętna, aczkolwiek nie powinno to nikogo dziwić. Wszak na wyposażeniu zabrakło systemu pozycjonowania, ale to również nie powinno być zaskoczeniem, mając na uwadze cenę.


Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie aplikacja Da Fit na smartfona. Jest bardzo przejrzysta i do tego jeszcze ładna graficznie. Została podzielona na trzy karty. Na pierwszej możemy sprawdzić statystyki dotyczące aktywności fizycznej i przeprowadzonych pomiarów. Druga została zarezerwowana dla ustawień, a na trzeciej mamy informacje dotyczące profilu, czy też centrum pomocy. Ogólnie jest dobrze przetłumaczona, aczkolwiek kwiatki się zdarzają.

Czy warto kupić smartwatch Hykker?

Smartwatch Hykker / fot. gsmManiaK.pl

Oczywiście, że warto, gdyż za 99 złotych otrzymujemy zegarek typu smart z przydatnymi funkcjami, które pozwalają ograniczyć bezpośredni kontakt ze smartfonem, a to moim zdaniem bardzo dużo.

Owszem nie ma wbudowanego systemu pozycjonowania GPS, nie został wykonany z wysokiej jakości materiałów i nie ma ponad 100 trybów sportowych, ale jest tani, dobrze wykonany, stylowy i zarazem spełnia wszystkie założenia smartwatcha, a już na pewno opaski typu fitness. Do tego ma całkiem przyzwoity czas pracy i ładnie wyglądający się interfejs.

Argumentem przemawiającym za zakupem powinien być również bardzo długi okres gwarancyjny, wynoszący aż trzy lata. Hykker jest zatem pewny swojego produktu, bo w innym przypadku udzieliłby gwarancji na standardowych warunkach.

Proponuję Wam jednak wybrać model z okrągłą kopertą, gdyż moim zdaniem prezentuje się lepiej, ma większy wyświetlacz i do tego jeszcze delikatnie jaśniejszy.

Paweł Gajkowski

Najnowsze artykuły

  • Promocje

Tak tanio jeszcze nie było, a pogromca Xiaomi i Samsunga teraz jest boski. 16 GB RAM, AMOLED i 80 W za 1400 złotych to bajka

Jaki jest najbardziej opłacalny smartfon, jaki w maju 2024 roku kupisz za 1400-1500 złotych? OnePlus…

1 maja 2024
  • Gry i aplikacje
  • Newsy

Majówka za pasem – nie zapomnij zabrać mObywatela

mObywatel poleca się na majówkę. Sprawdź, z ilu funkcji przydatnych nie tylko w długi weekend…

30 kwietnia 2024
  • Newsy
  • Operatorzy
  • Plus
  • Promocje

Plus daje darmowy internet dla wszystkich. Wystarczy SMS

Plus rozdaje darmowe 25 GB internetu dla wszystkich klientów indywidualnych. W przyszłości na chętnych czeka…

30 kwietnia 2024
  • HMD
  • Newsy
  • Telefony

Ogromna wtopa nowego producenta. Smartfony inne niż na grafikach

Świeżutkie smartfony HMD Pulse w ubiegłym tygodniu zadebiutowały globalnie, także w Polsce. Okazuje się, że…

30 kwietnia 2024
  • Huawei
  • Newsy
  • Wearables

Nowe zegarki Huawei w Polsce – teraz możesz mieć je za złotówkę

Zegarki Huawei Watch Fit 3 i Huawei Watch 4 Pro Space Edition w przyszłym tygodniu…

30 kwietnia 2024
  • Co kupić?
  • Telefony
  • TOP-10
  • Wiadomość dnia

Jaki dobry i tani telefon kupić? Polecane smartfony za 400, 500 i 600 zł

Jaki tani telefon do 400, 500 czy 600 złotych warto teraz kupić? To zadanie nie…

30 kwietnia 2024