Już okulary Google Project Glass pokazują, że przyszłość elektroniki użytkowej stanowią urządzenia będące skrzyżowaniem gadżetu z elementem garderoby. Do Glass być może w przyszłości dodamy też efektowne rękawice, pozwalające sterować smartfonem bez dotykania go. Tak właśnie działa GAUNTLET, czyli Generally Accessible Universal Nomadic Tactile Low-power Electronic Typist.
W założeniach urządzenie jest bardzo proste. Gauntlet to rękawica, w którą wbudowana została klawiatura. Wszystkie przyciski znajdują się na palcach, pomiędzy stawami, dzięki czemu składając dłoń łatwo, bez nienaturalnych ruchów można uzyskać dostęp do każdej litery. Na kciuku znajdują się enter, backspace, spacja i odpowiednik shifta, pozwalający poruszać się pomiędzy różnymi zestawami znaków. Gauntlet łączy się z telefonem za pośrednictwem Bluetootha.
Za cały projekt odpowiada czwórka inżynierów z Uniwersytetu Alabamy. Na czele grupy stoi Jiake Liu, który otwarcie przyznaje, że inspiracje dla takiego urządzenia czerpał z filmów science fiction: głównie z Raportu Mniejszości i Ludzkich Dzieci. Już go lubimy.
Źródło: gizManiaK.pl
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
PKO BP udostępnił nową wersję swojej aplikacji mobilnej. Bank postawił na większą przejrzystość, wygodniejszą obsługę…
Okazuje się, że Samsung Galaxy S25 FE podczas ładowania postanowił zamienić się w granat. Co…
MG 4X to nowy kompaktowy SUV należący co koncernu SAIC, właściciela marki MG. Wiem wszystko…
Amazon Luna swego czasu udostępniła Fruitbus płatnikom abonamentu bez żadnych dodatkowych opłat. Niestety wszystko, co…
Tanie Samsungi są zazwyczaj nieopłacalne, gdyż oferują znacznie mniej niż chińska konkurencja. Jednym z wyjątków…
Dzień pracy rzadko wygląda dziś tak samo od rana do wieczora. Część spraw załatwia się…