Numer 734818134 dzwonił dziś do mnie, a wcześniej do wielu Polaków. Automat o kobiecym głosie informuje o kończącej się umowie. Czyj to numer? Czy to kolejna próba wyłudzenia danych?
Każdego dnia setki, tysiące, a może nawet i setki tysięcy Polaków otrzymuje połączenie z wielu nieznanych numerów. Większość z nich jest bezpieczna, lecz zdarzają się także próby wyłudzenia danych, oszustwa innego typu lub nękanie zupełnie niepotrzebnymi nam ofertami.
Wiele negatywnych ocen zebrał numer 734818134, który dziś zadzwonił także i do mnie. Do kogo on należy?
734818134 wyglądał na ekranie mojego smartfona mało podejrzanie. Często dzwonią do mnie kurierzy, firmy PR czy dalsi i bliżsi znajomi, których po prostu nie mam zapisanych. Postanowiłem więc odebrać ten telefon.
Usłyszałem kobiecy, nienaturalny głos, czyli zapewne automat. Poinformował mnie o zbliżającym się końcu mojej umowy na telefon. W razie zainteresowania ofertą i rozmową z konsultantem, miałem wcisnąć 1.
Oczywiście natychmiast się rozłączyłem. Głównie dlatego, że aktualnie nie mam ŻADNEJ umowy na telefon, abonament i inne takie. Poza tym dzwoniące do mnie automaty nie wzbudzają mojego zaufania.
Z ciekawości postanowiłem sprawdzić numer 734818134 w sieci. W trzech różnych źródłach spotkałem setki ocen z kilku ostatnich miesięcy. Przeważały opinie, że numer ten jest niebezpieczny lub irytujący/drażniący. Komentarze mówią o spamie, próbie wyłudzenia danych itd.
Jeśli na ekranie Twojego telefonu zobaczyć ciąg licz 734818134, lepiej nie odbierać. Szkoda czasu 🙂
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Nothing w końcu ujawnił datę startu aktualizacji. System Nothing OS 4.0 oparty na stabilnym Androidzie…
Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…
Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…
Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…
Samsung Galaxy S25 Edge to bezapelacyjna ciekawostka producenta z bieżącego roku. Podczas premiery flagowiec kosztował…
Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to polska hybryda przygodówki i RPG, osadzona…