Kurtyna opadła. Znamy datę premiery flagowego smartfona Nubia Z40 Pro z aparatem Sony IMX787, Snapdragonem 8 Gen 1 oraz nawet 16 GB pamięci RAM. Na arenie sztandarowych smartfonów zrobi się gorąco.
Nubia Z40 Pro zadebiutuje 25 lutego z magnetycznym ładowaniem bezprzewodowym i znakomitą specyfikacją techniczną – o podzespołach wiemy już prawie wszystko, ale co ciekawe, producentowi udało się ukryć przed światem wygląd telefonu.
Czy Nubia Z40 Pro będzie podobna do poprzedniczki, czyli otrzyma front z dziurką i wielką wysepkę na aparaty fotograficzne? Wiele na to wskazuje, bo umieszczenie sensora Sony IMX787 z obiektywem 35 mm będzie wymagało przestrzeni – na pokładzie będzie też kilka dodatkowych aparatów, a w tym teleobiektyw.
Obiektyw głównego aparatu będzie optycznie stabilizowany, a jego przysłona ma wartość f/1.6 – to może oznaczać świetne fotki w nocy oraz stabilne filmy w wysokiej rozdzielczości. Nubia popracowała również nad ulepszeniem autofokusu.
Pozytywnie przedstawia się także wydajność płynąca z flagowego procesora Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, który przy odpowiednim układzie chłodzenia może rozwinąć skrzydła. Warto podkreślić, że asem w rękawie Nubii Z40 Pro ma być 16 GB RAM w topowej wersji pamięci.
Energię dostarczy akumulator o pojemności około 4600 mAh, który obsłuży superszybkie ładowanie o mocy 120 W. Na ten argument sam zwróciłbym uwagę podczas zakupu, ponieważ nie lubię przetrzymywać smartfona przy gniazdku.
A Wy? Kupilibyście smartfon z taką specyfikacją, jak Nubia Z40 Pro?
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Tanie Samsungi są zazwyczaj nieopłacalne, gdyż oferują znacznie mniej niż chińska konkurencja. Jednym z wyjątków…
Dzień pracy rzadko wygląda dziś tak samo od rana do wieczora. Część spraw załatwia się…
iQOO przygotowuje nowe smartfony z najwyższej półki. Przecieki ujawniły szczegóły dotyczące iQOO 16 oraz modelu…
Wszystko wskazuje na to, że Honor powoli zdobywa szczyt popularności w Europie. Za sprawą statystyk…
Motorole są ładne, nieźle wyposażone i tanie. A raczej były tanie, tj. dobrze wycenione w…
Samsung Galaxy S25 Ultra doczekał się tak dobrej promocji w Polsce, że z miejsca stał…