>
Kategorie: Newsy Telefony

Nie kupuj DZISIAJ średniaka, jeśli zależy Ci na wydajności. Te liczby są szalone!

MediaTek Dimesnity 8000 zdradza wydajność w AnTuTu. To mocarz na poziomie flagowców z 2020 roku, który niedługo zasili całkiem niedrogie średniaki. Dzięki  5 nm litografii będą miały bardzo dobry czas pracy na baterii.

Na przełomie 2021 i 2022 roku wybór telefonu do gier jest bajecznie prosty. Zamiast kierować się w stronę drogich i przegrzewających się flagowców, po prostu wybieramy sobie średniaka. Ewentualnie eks-flagowca (albo Motorolę G200, czyli chlubny wyjątek). W najbliższych miesiącach będzie jeszcze prościej. Po prostu kupimy sobie telefon ze MediaTekiem Dimensity 8000.

Digital Chat Station, czyli znany leakster z Chin, podzielił się swoimi informacjami na temat wydajności tego układu. Poniższa specyfikacja nie dotyczy żadnego konkretnego smartfona, to po prostu platforma testowa. MediaTek Dimenisty 8000 został tu sparowany z 12 GB RAM. Taki zestaw przełożył się na wynik na poziomie 750 tysięcy punktów w AnTuTu. To bardzo dużo, jak na SoC dla średniaków.

MediaTek Dimensity 8000 zasili najfajniejsze średniaki 2022 roku

Warto zauważyć, że ten procesor zaoferuje też świetną wydajność energetyczną. Został wykonany w 5 nm litografii (to poziom flagowych układów z 2021 roku – w średniej półce miał go jedynie Snapdragon 780). Pozwolę sobie zauważyć, że osiągający podobne wyniki Snapdragon 870 jest zrobiony z 7 nm procesie litograficznym. Zyski w czasie pracy są oczywiste.

Nie dziwię się wcale, że po MediaTeka Dimensity 8000 zgłosiły się już Xiaomi i realme. Moim zdaniem zobaczymy je w telefonach pokroju POCO F4 czy realme GT 3 Neo (to moje przewidywania, ale faktycznie następca zeszłorocznego modelu mógłby z powodzeniem wykorzystać ten SoC).

Jeśli chciałbyś mieć rozeznanie, jak taka wydajność wypada na tle obecnych telefonów, to zajrzyj do poniższego zestawienia. Podpowiadam – wypada doskonale. Fani mobilnego gamingu spokojnie będą mogli postawić na smartfon ze średniej półki cenowej i nadal cieszyć się wszystkimi nowymi grami przy najwyższych ustawieniach graficznych.

https://www.gsmmaniak.pl/1283398/ranking-wydajnosci-antutu-global-grudzien-2021/

Źródło | Via

Konrad Bartnik

Najnowsze artykuły

  • Motorola
  • Telefony
  • Testy
  • Wiadomość dnia

Wygląda jak flagowiec za 6000 zł, kosztuje ułamek tego. Test telefonu, który w promocjach będzie hitem

Motorola Edge 60 Fusion jest już u mnie na testach wystarczająco długo, bym mógł podzielić…

30 kwietnia 2025
  • Gry i aplikacje
  • Newsy

mObywatel padł ofiarą hakerów. Zmasowany atak na rządową aplikację

Ogromny atak hakerski przeprowadzono dzisiaj na rządową aplikację mObywatel. Polacy stracili dostęp do kluczowych e-usług.…

30 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Samsung
  • Telefony

Jeszcze poczekasz na ważną aktualizację Galaxy S25, ale użytkownicy starszych Samsungów nie mają się czym przejmować

Majowa aktualizacja dla serii Samsung Galaxy S25 nie przyniesie zapowiadanych nowości. Zamiast usprawnień aparatu i…

30 kwietnia 2025
  • Newsy
  • OnePlus
  • Telefony

OnePlus oficjalnie potwierdza, że ich najlepszy telefon w historii nigdy nie trafi do Polski

To już ostateczne i oficjalne - OnePlus 13T nie trafi do sprzedaży w Polsce. Poza…

30 kwietnia 2025
  • Newsy

Sprawdź, jak wypada RTX 5060 w laptopach. Czy warto będzie kupić nowy sprzęt z kartą Nvidii?

Nowy układ graficzny Nvidia RTX 5060 dla laptopów pojawił się w bazie Geekbench. GPU w…

30 kwietnia 2025
  • Gry i aplikacje
  • Longform
  • Newsy

Ten RTS garściami czerpie z legendarnego Command and Conquer. Sprawdziłem Tempest Rising

Ten RTS to bez wątpienia miły hołd dla legendarnego Command and Conquer. Mimo kilku wad…

30 kwietnia 2025