>
Kategorie: Gry i aplikacje Newsy

Znany operator przekonuje do nowego OS. Android ma problem?

Przed tygodniem informowaliśmy Was, że system operacyjny Boot to Gecko zmienił nazwę na Firefox OS i zaczął nabierać realnych kształtów. Nie mówimy już jedynie o pomyśle, lecz platformie, która otrzyma wsparcie producenta smartfonów (przynajmniej jednego) i operatorów sieci komórkowych. A to m.in. oni rozdają karty w tej branży. Jedna z dużych firm z sektora uważa, iż mobilny OS Mozilli jest lepszy od zielonego robota Google. Faktycznie tak jest?

Ową dużą firmą jest Telefonica. Jej przedstawiciele wezwali innych operatorów, by zwrócili uwagę na ten projekt, ponieważ, ich zdaniem, jest on lepszy i tańszy od Androida. Ten ostatni system uległ już poważnej fragmentacji, smartfony z zielonym robotem stosunkowo późno otrzymują aktualizacje do najnowszej wersji mobilnego OS, a znaczny ich odsetek musi się nawet obejść smakiem. Ponoć w przypadku Firefox OS takie zjawiska nie będą spotykane. Od słów do czynów jest jednak daleka droga.

Pierwszy smartfon z platformą Mozilli ma się pojawić w Brazylii i będzie kosztował mniej niż 100 dolarów. Telefonica przekonuje, że jego użytkownicy otrzymają te same możliwości, co w przypadku Androida, ale wszystko będzie lepsze i tańsze (mało precyzyjne sformułowanie, ale często powtarzane). Aby jednak nie było tak kolorowo, warto wspomnieć, iż sama Telefonica zdaje sobie sprawę z tego, że może być ciężko – na rynek próbowało już wejść kilka platform i niejednokrotnie kończyło się to totalną klapą.

Myślicie, że tym razem będzie inaczej?

Źródło: Pocket-lint

Maciej Sikorski

Najnowsze artykuły

  • Honor
  • Newsy
  • Telefony

Na takie smartfony czekam w Polsce. To zabójca flagowców z 8500 mAh i Snapdragonem 8 Elite Gen 5

HONOR szykuje dużą premierę. Nowy HONOR GT 2 Pro może mocno zaskoczyć specyfikacją na czele…

21 listopada 2025
  • Promocje

Król RTS w rekordowo niskiej cenie. Epic Games właśnie wystawił go za 13,48 zł

Command & Conquer to niekwestionowany król RTS. Seria zadebiutowała w 1998 roku i od tego…

21 listopada 2025
  • Newsy
  • Nothing
  • Telefony

Nothing potwierdza start aktualizacji systemu Nothing OS 4.0 bazującego na Androidzie 16

Nothing w końcu ujawnił datę startu aktualizacji. System Nothing OS 4.0 oparty na stabilnym Androidzie…

20 listopada 2025
  • Operatorzy
  • Play

Operator obniża ceny o 20 złotych. Jeśli go brać, to właśnie teraz

Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…

20 listopada 2025
  • Newsy
  • OnePlus
  • Telefony

Przegrzewający się OnePlus nie radzi sobie ze Snapdragonem – to problem telefonu, na który tak mocno liczyłem

Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…

20 listopada 2025
  • Amazfit
  • Newsy
  • Wearables

Wytrzymały, piękny i w odświeżonej wersji. Amazfit T-Rex 3 Pro znów zachwyca dostępnymi funkcjami

Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…

20 listopada 2025