Oficjalnie zadebiutował niskobudżetowy smartfon marki myPhone — myPhone FUN 9 z systemem Android 11 (Go Edition), który jest urządzeniem dość podstawowym. Polska cena myPhone FUN 9 wydaje się naprawdę rozsądna.
Seria FUN w ofercie myPhone zyskała uznanie w segmencie klasy podstawowej, zapewniając poprawne wrażenia podczas użytkowania w przystępnych cenach. Tym razem firma postanowiła wprowadzić do oferty model bazujący na systemie Android 11 (Go Edition), który łączy w sobie tradycyjny wygląd z niską ceną.
Taki w telegraficznym skrócie jest myPhone FUN 9.
Nowy model klasy podstawowej pracuje pod kontrolą systemu Android 11 (Go Edition), podobnie jak jego poprzednik. To jedna z kilku spektakularnych cech w tym modelu. Niemniej, pozostała część specyfikacji jest na bardzo niskim poziomie i niekiedy przywodzi mi na myśl smartfony sprzed kilku lat, choć są akcenty nowoczesności.
myPhone proponuje ekran o przekątnej 5.45” i rozdzielczości 960 × 480 pikseli. Jest to matryca typu IPS, bez zaokrąglonych narożników i bez wcięcia. Parametry ekranu są zatem przeciętne dla smartfona z niskiej półki cenowej i tym samym umożliwią niezbyt przeglądanie stron internetowych oraz korzystanie z telefonu.
Za płynność działania odpowiedzialny jest Unisoc SC9832e, a zatem SoC złożony z procesora, którego cztery rdzenie bazują na architekturze ARM Cortex A53 i cechują się taktowaniem na poziomie dochodzącym do 1.4GHz. Za grafikę odpowiada natomiast ARM Mali-T820 MP1, współpracujący z 2GB pamięci RAM.
Ten zestaw podczas codziennego użytkowania powinien zachowywać się przyzwoicie w połączeniu z lekkim oprogramowaniem. Spowolnienia będą jednak występować, a przywracanie aplikacji z pamięci będzie trwało dłuższą chwilę.
Magazyn danych stanowić ma raptem 16GB pamięci wewnętrznej, pomniejszonej o system. Możliwa będzie jednak rozbudowa poprzez wykorzystanie czytnika microSD obsługującego karty o pojemności do 128 GB.
Pozostała część specyfikacji przedstawia się następująco:
myPhone FUN 9 to jedna z tańszych propozycji z modemem LTE na rynku z systemem operacyjnym Android 11 w wersji Go. Wyceniony został na 329 złotych i jest już dostępny w sprzedaży m.in. w oficjalnym sklepie producenta.
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Dzień pracy rzadko wygląda dziś tak samo od rana do wieczora. Część spraw załatwia się…
iQOO przygotowuje nowe smartfony z najwyższej półki. Przecieki ujawniły szczegóły dotyczące iQOO 16 oraz modelu…
Wszystko wskazuje na to, że Honor powoli zdobywa szczyt popularności w Europie. Za sprawą statystyk…
Motorole są ładne, nieźle wyposażone i tanie. A raczej były tanie, tj. dobrze wycenione w…
Samsung Galaxy S25 Ultra doczekał się tak dobrej promocji w Polsce, że z miejsca stał…
Jakiś czas temu w końcu dostaliśmy informację o tym, że Trump Mobile T1 istnieje i…