>
Kategorie: Honor Newsy Telefony

Ty: chcę mniejszych smartfonów! Honor: dobra, oto Honor X20 Max z ekranem 7,2″

Jeśli myślisz, że na rynku brakuje smartfonów z małymi ekranami, to Honor X20 Max zdecydowanie nie będzie telefonem dla Ciebie. Model ten zostanie wyposażony w aż 7,2-calowy wyświetlacz. Co jeszcze wiemy o X20 Max?

Niejednokrotnie widziałem na łamach gsmManiaKa (i nie tylko) komentarze nawołujące producentów do tworzenia większej ilości smartfonów ze stosunkowo niewielkim ekranem. Znacznie rzadziej, ale jednak bywało też i tak, że niektórzy chcieli… jeszcze większych wyświetlaczy.

Głos tego pierwszego grona usłyszeli niektórzy producenci (choćby ASUS z modelem ZenFone 8). Co ciekawe, do tej drugiej grupy też ktoś się uśmiechnął. Tą marką jest Honor.

Honor X20 Max — specyfikacja

Według źródła już wkrótce mamy się doczekać premiery modelu Honor X20 Max. Jego największym — dosłownie i w przenośni — wyróżnikiem ma być ekran o przekątnej aż 7,2 cala. Jeszcze nie wiemy, w jakiej technologii zostanie wykonany, ale niektórzy spodziewają się matrycy RGBW.

Czym jest RGBW? To nic innego jak IPS z dodatkową diodą białą. To niesamowicie pozytywnie wpływa na maksymalne podświetlenie matrycy. W poprzedniku sięgała ona niemal 800 cd/m2, a przecież mówimy o zeszłorocznym modelu. Teraz może być tylko lepiej.

Do tak dużego i jasnego ekranu przydałby się znakomity akumulator. Na papierze właśnie taki znajdzie się w Honorze X20 Max, który dostanie ogniwo o pojemności 6000 mAh.

Przeciek mówi też o zastosowaniu procesora MediaTek Dimensity 1100. Ma on rdzenie Cortex-A78 o taktowaniu do 2,6 GHz, grafikę Mali-G77 MC9, wspiera RAM typu LPDDR4x i pamięć UFS 3.1, a do tego został wykonany w 6nm.

Jak na razie to wszystko, co wiemy o omawianym urządzeniu. Już dziś można jednak powiedzieć, że Honor X20 Max nie będzie smartfonem dla każdego.

Źródło, via

Damian Kucharski

Znajdziesz mnie na LinkedIn bit.ly/linkedinDamianK

Najnowsze artykuły

  • Honor
  • Newsy
  • Telefony

Przy takiej specyfikacji dostarczy atrakcji. Znam datę premiery i większość wyposażenia nowego kozaka z baterią 10080 mAh

Honor Win Turbo oficjalnie zapowiedziany przez producenta na 29 maja. Dzięki przeciekowi z Chin znamy…

21 maja 2026
  • Newsy
  • Samsung
  • Telefony

Samsung Galaxy S27 Pro ujawnia najważniejszy element specyfikacji. Mini-Ultra bez S Pen to przedziwny pomysł

Samsung Galaxy S27 Pro otrzyma ekran o przekątnej zaledwie 6,47 cala, ale mimo tego ma…

21 maja 2026
  • Newsy
  • Oppo
  • Telefony

Stój, pokażę Ci mój przyszły telefon, a być może także Twój

Już niedługo odbędzie się premiera najnowszej serii OPPO Reno 16. Niemniej wiemy, czego możemy się…

21 maja 2026
  • HMD
  • Newsy
  • Telefony

Designem przypomina złote czasy Nokii, ale w specyfikacji jest zbyt wiele porażek. Moim zdaniem jest bez sensu

HMD Vibe 2 zgodnie z zapowiedziami zadebiutował, ale w Europie nie ma dla niego miejsca.…

21 maja 2026
  • Promocje

Epic Games rozdaje jak szalony. Udostępniono za 0 zł cztery hity

Mega petardy pojawiły się Epic Games. Cotygodniowe rozdawnictwo jest jeszcze lepsze niż ostatnio. Chętni przez…

21 maja 2026
  • Promocje

Ja zawsze mam rację! Byłem pewny, że ten telefon stanieje w Polsce: o 22,5% w 1,5 miesiąca

Wiedziałem, że tak będzie. vivo V70 5G staniał w Polsce brawurowo: aż o 22,5% i…

21 maja 2026