>
Kategorie: Newsy Telefony

Android 12 mi imponuje. Tak zaawansowanych i potrzebnych zmian się nie spodziewałem!

Android 12 przyniesie nowe rozwiązania z zakresu obsługi gestami przydatnej dla osób z niepełnosprawnościami. Mimika twarzy wystarczy, by mocno ułatwić korzystanie z telefonu.

Obsługa gestami dla przeciętnego użytkownika to tylko urozmaicenie, bo wszystko przecież możemy załatwić tapnięciami w ekran. Ty możesz, ja mogę – mamy to szczęście, że niepełnosprawność nam nie dotknęła. Być może jednak czyta to ktoś, kto nie może korzystać z telefonu w tak prosty sposób. Spieszymy donieść, że niedługo będzie Ci znacznie łatwiej.

Obecnie takich gestów jest tylko kilka, ale czwarta beta Androida 12 zdradza, że w nowej wersji systemu pojawi się ich znacznie więcej. Otwarcie ust, uśmiech, spojrzenie w lewo, prawo i do góry oraz uniesienie brwi pozwoli na wykonanie określonych, wcześniej zdefiniowanych akcji. To na przykład przewijanie treści na ekranie, gest przyciśnięcia i przytrzymania czy nawigowanie po głównym ekranie.

W takiej sytuacji należy oczywiście zadać pytanie – jak smartfon poradzi sobie z rozróżnianiem takich gestów od zwykłej mimiki twarzy podczas rozmowy. Google pomyślało i o tym, by oprogramowanie radziło sobie z takim problemem. Za pomocą prostego suwaka będzie można skonfigurować „siłę” danego gestu, potrzebną do aktywacji.

A co z bezpieczeństwem i prywatnością takich użytkowników? Odpowiednio o to zadbano, bo podczas działania przedniego aparatu na pasku powiadomień cały czas będzie widoczna odpowiednia informacja. Jeśli chcesz wypróbować nowe funkcje, to znajdziesz je pod tym linkiem. Magikom z serwisu XDA udało się je uruchomić na telefonach z Androidem 11 – nie jest wykluczone, że już niedługo dostaną je również starsze modele.

O innej – równie społecznie ważnej – nowości wprowadzonej przez Google więcej przeczytasz w poniższym wpisie.

https://www.gsmmaniak.pl/1248525/google-youtube-wizerunek-dzieci/

Źródło

Konrad Bartnik

Najnowsze artykuły

  • Newsy
  • Nothing
  • Telefony

Nothing potwierdza start aktualizacji systemu Nothing OS 4.0 bazującego na Androidzie 16

Nothing w końcu ujawnił datę startu aktualizacji. System Nothing OS 4.0 oparty na stabilnym Androidzie…

20 listopada 2025
  • Operatorzy
  • Play

Operator obniża ceny o 20 złotych. Jeśli go brać, to właśnie teraz

Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…

20 listopada 2025
  • Newsy
  • OnePlus
  • Telefony

Przegrzewający się OnePlus nie radzi sobie ze Snapdragonem – to problem telefonu, na który tak mocno liczyłem

Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…

20 listopada 2025
  • Amazfit
  • Newsy
  • Wearables

Wytrzymały, piękny i w odświeżonej wersji. Amazfit T-Rex 3 Pro znów zachwyca dostępnymi funkcjami

Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…

20 listopada 2025
  • Promocje

Jeżeli kupiłeś Samsunga podczas premiery, to możesz zacząć wyrywać sobie włosy. Teraz flagowca kupisz za pół ceny

Samsung Galaxy S25 Edge to bezapelacyjna ciekawostka producenta z bieżącego roku. Podczas premiery flagowiec kosztował…

20 listopada 2025
  • Promocje

Polska perełka do odebrania w Amazon! To ostatni moment na zgarnięcie hitu

Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to polska hybryda przygodówki i RPG, osadzona…

20 listopada 2025