Niedawno pisaliśmy o tym, iż korporacja Research in Motion zaprezentuje smartfon bez klawiatury fizycznej ,współpracujący z OS BB 10 (potem pojawią się także słuchawki z fizyczną klawiaturą). Okazuje się jednak, że nim do tego dojdzie, firma może wyglądać zupełnie inaczej. Niewykluczone również, że będzie miała nowego właściciela. Kto przejmie północnoamerykańskiego producenta urządzeń mobilnych?
Stosunkowo niedawno kanadyjska korporacja poprosiła o pomoc specjalistów JP Morgan i RBC Capital, których zadaniem jest obecnie wskazanie firmie najlepszego rozwiązania, przerywającego kryzys producenta. Okazuje się, że opcji jest przynajmniej kilka: firmę można sprzedać w całości, podzielić ją i sprzedać (wówczas oczywiście można decydować, co idzie pod młotek, a co zostaje w rękach dawnych właścicieli), można także próbować wykaraskać się z problemów na własną rękę, ale to wymaga środków, więc korporacja musiałaby sprzedać część portfolio patentowego (transakcja zainteresowałaby zapewne Microsoft).
Przyjrzyjmy się bliżej opcji podziału korporacji. Po tej operacji na rynku istniałyby dwie oddzielne firmy – jedna zajmowałaby się produkcją tabletów i smartfonów BlackBerry, a druga obsługą serwisu BlackBerry Messenger. Ta druga firma mogłaby się ze swoimi usługami otworzyć na inne platformy (iOS oraz Android), co powinno przełożyć się na większe zyski. A kto mógłby przejąć część produkującą sprzęt? Wspomina się głównie o dwóch firmach: Facebooku i Amazonie.
Która opcja, Waszym zdaniem, najbardziej przysłużyłaby się RIM?
Źródło: Reuters
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.