Już niedługo w Europie pojawią się nowe oznaczenia Eco Rating. Pozwolą one użytkownikom na sprawdzenie, jak duży wpływ na środowisko naturalne miało wyprodukowanie danego smartfona. Na czym dokładnie polega ten system?
W czerwcu 2021 roku – czyli już za kilka dni – Europa wykona kolejny ruch w kierunku ochrony środowiska. Tym razem na Stary Kontynent wkracza Eco Rating, czyli program, który pomoże konsumentom w identyfikowaniu najbardziej ekologicznych smartfonów. Ma to przełożyć się na wzrost świadomości użytkowników w zakresie ochrony środowiska.
Program zainicjowany został przez pięciu wiodących operatorów w Europie: Deutsche Telekom, Orange, Telefónica, Telia Company i Vodafone, a przystąpiło do niego już kilkunastu producentów, w tym Oppo, Huawei, Xiaomi, Samsung, Motorola, Nokia, OnePlus, TCL i ZTE.
Ocena ekologiczności smartfona zawierać się będzie w skali od 1 do 100 punktów. Eco Rating skupia się na pięciu kwestiach:
Program ocenia wpływ środowiskowy zarówno procesu produkcji, transportu, użytkowania jak i utylizacji sprzętu.
Oppo, jeden z producentów smartfonów, który dołączył do inicjatywy, tak komentuje tę decyzję:
Zgodnie ze swoją misją „Technology for Mankind, Kindness for the World”, Oppo, jako jedna z pierwszych firm, wsparło inicjatywę. Oprócz współpracy z partnerami z branży, OPPO podejmuje też indywidualne inicjatywy w kierunku ochrony środowiska.
W ubiegłym roku Oppo poddało recyklingowi aż 13 razy więcej produktów niż w roku 2019. Marka zwiększa też ilość materiałów odnawialnych – opakowania Oppo są wykonane w 45% z odnawialnych włókien.
W ubiegłym roku marka aż o 42,7% zredukowała liczbę odpadów i o 20% pośrednią emisję gazów cieplarnianych.
https://www.gsmmaniak.pl/1230012/oneplus-watch-cyberpunk-2077-cena/
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Nothing w końcu ujawnił datę startu aktualizacji. System Nothing OS 4.0 oparty na stabilnym Androidzie…
Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…
Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…
Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…
Samsung Galaxy S25 Edge to bezapelacyjna ciekawostka producenta z bieżącego roku. Podczas premiery flagowiec kosztował…
Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to polska hybryda przygodówki i RPG, osadzona…