Kategorie: Telefony Testy Xiaomi

Test Xiaomi Mi 11 Lite 5G. To jeden z moich ulubionych średniaków Xiaomi!

Test Xiaomi Mi 11 Lite 5G powie Ci, czy warto kupić ten smartfon. Mi 11 Lite 5G kusi mocnymi podzespołami, ekranem AMOLED 90 Hz i smukłą, lekką konstrukcją. Czy to najlepszy telefon do 2000 złotych?

Xiaomi Mi 11 Lite 5G kosztuje w Polsce 1899 złotych w wersji 6/128 GB i 1999 złotych za wariant 8/128 GB. Smartfon jest też dostępny u czterech największych operatorów.

W Mi 11 Lite 5G widziałem spory potencjał jeszcze przed premierą. Pora skonfrontować to przewidywanie z rzeczywistością. Uczyni to test Xiaomi Mi 11 Lite 5G.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G

od: 800 zł »

Specyfikacja Xiaomi Mi 11 Lite 5G

Dane podstawowe
Wymiary 76 x 161 x 6.8 mm
Waga 159 g
Obudowa jednobryłowa (bez opcji demontażu tylnej klapki)
Standard sim nanoSIM + nanoSIM, Dual SIM
Data premiery 2021, Marzec
Ekran
Typ AMOLED 6.55'', rozdzielczość 2400x1080, 402 ppi, 90 Hz
Kluczowe podzespoły
SoC Qualcomm Snapdragon 780G
Procesor 2.4 GHz, 8 rdzeni (1x Kryo 670 + 3x Kryo 670 + 4x Kryo 670)
GPU Adreno 642
RAM 8 GB
Bateria 4250 mAh
Obsługa kart pamięci TAK
Porty USB (typu C, obsługuje OTG)
Pamięć użytkowa 128 GB
System operacyjny
Wersja Android, MIUI 12
Łączność
Transmisja danych 5G n1/n3/n5/n7/n8/n20/n28/n38/n40/n41/n77/n78
WIFI 802.11a/b/g/n/ac/ax (2,4 GHz i 5 GHz), Miracast
GPS (Dual) z A-GPS, GLONASS, Beidou, Galileo
Bluetooth v5.2
NFC Tak
Aparat fotograficzny
Główny 64 MP, wideo 4K (3840x2160), 30 kl/s, lampa błyskowa, dodatkowe aparaty - 8MP + 5MP
Dodatkowy 20 MP, wideo FullHD (1920x1080), 60 kl/s

Podobasz mi się, Xiaomi Mi 11 Lite 5G

Xiaomi Mi 11 Lite 5G jest dość wąski, niesamowicie smukły (zaledwie 6,81 mm) i bardzo lekki (159 gramów). Jest więc ciekawą opcją dla osób, które mają dość opasłych, ciężkich patelni. Oczywiście nie jest to żaden kompakt – w końcu ma 160,5 mm wysokości.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G / fot. gsmManiaK

Smartfon wykonano z dwóch tafli szkła, połączonych solidną, choć plastikową ramką. Wyświetlacz pokrywa Gorilla Glass 6, rzekomo ponadprzeciętnie odporne na stłuczenia. Tymczasem szkło na tylnym panelu jest matowe. Dzięki temu jest ono przyjemne w dotyku i ciężko je ubrudzić.

Przez cały okres testów obudowa Mi 11 Lite 5G nie uległa żadnemu uszkodzeniu. Szkło i ramka są w nienagannym stanie. Wszystkie elementy zostały dobrze spasowane, a cała konstrukcja sprawia wrażenie solidnej.

Podoba mi się sposób zaprojektowania aparatu fotograficznego. Sprawia on wrażenie kilku nałożonych na siebie warstw. Mimo to nie wystaje jakoś przesadnie ponad krawędź obudowy. Z tego co kojarzę, zdania co do tego projektu są podzielone. Ja uważam go za atrakcyjny wizualnie.


Dla formalności skrót pozostałych informacji:

  • ekran ma otwór w rogu,
  • klawisz zasilania (ze zintegrowanym czujnikiem biometrycznym) oraz belka regulacji głośności położone są w odpowiednim miejscu na prawym boku i mają dobry skok,
  • na górnej krawędzi znajdziemy port podczerwieni,
  • na dolnej krawędzi znajdziemy port USB typu C, główny głośnik multimedialny i tackę na karty SIM,
  • Xiaomi Mi 11 Lite 5G nie jest w pełni wodoszczelny, ale odporny na zachlapania (IP53) już tak,
  • w zestawie sprzedażowym dostajemy adapter USB typu C do jack 3,5 mm, etui ochronne i zasilacz 33W.

Generalnie mogę powiedzieć, że Xiaomi Mi 11 Lite 5G może się podobać. Moim skromnym zdaniem to jeden z najładniejszych smartfonów Xiaomi, zwłaszcza w średniej półce.

Ekran to AMOLED 90 Hz

Wyświetlacz Mi 11 Lite 5G to matryca typu AMOLED. Ma on przekątną 6,55″, rozdzielczość Full HD+, odświeżanie 90 Hz i wspiera treści HDR10+. Do 240 Hz podniesiono czułość panelu dotykowego.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G / fot. gsmManiaK

W przypadku odświeżania wszystko działa dokładnie tak, jak należy. W tej klasie nie ma co liczyć na jej adaptacyjne ustawienie, więc treści niewspierające 90 Hz są wyświetlane w standardowych 60 Hz. Nie ma nic pomiędzy.

Świetna jest jasność maksymalna. W podstawie lekko przebija ona 500 cd/m2, a to już wystarczy do dobrej widoczności w słońcu. Gdy pracuje czujnik światła, Mi 11 Lite 5G jeszcze bardziej podkręca maksymalne podświetlenie. Można iść z tym telefonem na gorącą plażę w środku upalnych wakacji. Minimalne podświetlenie też jest w porządku.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G / fot. gsmManiaK

Xiaomi przygotowało kilka schematów kolorów. Automatyczny dostosowuje kolory do oświetlenia. Nasycony je podkręca, Oryginalny stara się być jak najbardziej neutralny. W Ustawieniach zaawansowanych dostajemy do tego tryb P3 i sRGB – oba są świetnie skalibrowane pod te palety barw. Do tego możemy dostosować do swoich potrzeb przestrzeń kolorów RGB, HSV, kontrast i gammę. Jest wszystko, czego potrzeba wymagającym użytkownikom.

Do tego dostajemy nieskończony kontrast, smolistą czerń i świetne kąty widzenia. Ekran Xiaomi Mi 11 Lite 5G zasługuje więc na ogromną pochwałę.

Mi 11 Lite 5G jest mocarzem

Xiaomi Mi 11 Lite 5G / fot. gsmManiaK

Mi 11 Lite z modemem otrzymał najnowszą platformę mobilną firmy Qualcomm dla smartfonów z wyższej półki średniej – Snapdragon 780G. Układ złożony z procesora Kryo 670 o taktowaniu do 2,4 GHz i grafiki Adreno 642. Całość wykonano w 5nm procesie technologicznym.

Producent dorzucił do tego sporo pamięci, gdyż Mi 11 Lite 5G oferuje 6 lub 8 GB RAM typu LPDDR4x i 128 GB pamięci UFS 2.2. Ja do testów dostałem ten mocniejszy wariant. Oto jego osiągi w popularnych testach benchmarkowych – są one porównywalne do SD860 (POCO X3 Pro):


Bardzo ważne jest to, że Mi 11 Lite 5G nie ma żadnych problemów z utrzymaniem wysokich obrotów przez dłuższy czas. Throttling jest symboliczny i nie do zauważania gołym okiem, nawet w czasie dłuższego grania. Przegrzewania obudowy ponad sensowne normy nie odnotowałem. Oczywiście przy wysokich temperaturach otoczenia sprawa delikatnie się komplikuje, ale nawet wtedy nie zaobserwowałem niczego przesadnie niepokojącego.

Po działaniu Xiaomi Mi 11 Lite 5G widać, że duże moce obliczeniowe nie idą w gwizdek. Smartfon bardzo szybko odpala aplikacje, nawet te pokaźne. Wszystkie operacje wykonywane są też z nienaganną płynnością. Jedyne przycięcia animacji widziałem w Chrome, więc to zapewne wina samego programu, a nie średniaka Xiaomi.

Z grami Mi 11 Lite z 5G też radzi sobie doskonale. Wysoka wydajność GPU i ekran 90 Hz sprawiają, że rozgrywka jest niezwykle komfortowa. Trudno to uznać za niespodziankę, bo nawet wyraźnie tańsze smartfony też potrafią być świetnym narzędziem dla graczy.

Jak to zawsze w przypadku MIUI bywa, nad zarządzaniem pamięcią operacyjną trzeba trochę popracować. Trzeba bowiem pamiętać o wyłączeniu wszelkiej optymalizacji i trybów oszczędzania energii, włączeniu autostartu i założeniu kłódek. Po tych zabiegach jest dobrze. Przykładowo, powiadomienia przychodzą w tym samym czasie, co na LG Velvet i Galaxy Note 9.

System. Dobrze znane MIUI

Xiaomi Mi 11 Lite 5G pracuje pod kontrolą Androida 11. Jest on mocno zmodyfikowany poprzez nakładkę MIUI 12. W dniu publikacji testu poprawki bezpieczeństwa datowane są na kwiecień 2021.

System opisywałem w ostatnich tygodniach kilka razy: w teście Redmi Note 10 Pro i Xiaomi Mi 11. Pozwolę więc sobie na odesłanie osób zainteresowanych MIUI do tych dwóch materiałów.


W telegraficznym skrócie przedstawię kilka funkcji z nakładki Xiaomi:

  • Wielu użytkowników – konta dla różnych osób na jednym telefonie (jak w Windows),
  • Ekran zawsze włączony – Always on Display, z możliwością wyboru stylu, podpisu, tła i ustawienia harmonogramu,
  • dwa tryby oszczędzania energii – podstawowy i ultra,
  • czyszczenie głośnika – przez 30 sekund telefon odtwarza specjalny dźwięk, który… czyści głośnik (niespodzianka, co nie?),
  • Game Turbo – narzędzia optymalizujące i poprawiające wrażenia w czasie grania,
  • Tryb Lite – większe ikony, duży tekst, mniejszy bałagan,
  • wśród autorskich aplikacji Xiaomi znajdziemy ShareMe (udostępnianie plików między urządzeniami), nagrywanie ekranu czy Mi Pilot (do obsługi diody podczerwieni),
  • Xiaomi dorzuciło też aplikacje partnerów (Facebook, Amazon czy Linkedln i pakiet Google) i kilka prostych gierek; większość da się odinstalować.

Co do reklam i propozycji, to w przypadku mojego egzemplarza były one domyślnie wyłączone. Jeśli w przypadku Twojego egzemplarza będzie inaczej, to koniecznie zajrzyj do naszego poradnika o wyłączaniu reklam w MIUI.

Nie napotkałem żadnych niepokojących błędów w oprogramowaniu. Tylko raz, z niewiadomego powodu, prędkość animacji w ustawieniach programistycznych zmieniła się z ustawionych przeze mnie 0,5x na 10x. To spowodowało spowolnienie interfejsu. Dziwne, ale jednostkowe.

Aparat. Uwielbiam takie makro!

Xiaomi Mi 11 Lite 5G / fot. gsmManiaK

Zaplecze fotograficzne Xiaomi Mi 11 Lite 5G prezentuje się następująco:

  • jednostka główna 64 MP, Samsung S5KGW3, 1/1.97″, 0.7µm, f/1.79, PDAF,
  • szeroki kąt 8 MP, Sony IMX355, pole widzenia 119 stopnie, f/2.2,
  • sensor telemakro 5 MP, Samsung S5K5E9, dwukrotne przybliżenie optyczne, AF,
  • kamerka selfie 20 MP.

Tak sobie myślę, że w 2021 roku ocena zdjęć wykonywanych w dobrych warunkach oświetleniowych przez smartfony z wyższych półek nie ma już większego sensu. Oczywiście nie dlatego, że każdy smartfon robi dokładnie takie same zdjęcia. Po prostu ich poziom jest bardzo zbliżony.

>>>Zobacz zdjęcia przykładowe w pełnej rozdzielczości


Xiaomi Mi 11 Lite 5G jest dobrym fotosmartfonem. Jego osiągi są adekwatne do klasy cenowej. Fotografie są zadowalająco szczegółowe. Rozpiętość tonalna jest w pełni zadowalająca. Kolory są miłe dla oka. Trudno się do czegoś przyczepić.

Gdy światła zaczyna brakować, osiągi Xiaomi Mi 11 Lite 5G ciągle są dobre. Jedyne, czego zabrakło do pełni szczęścia, to optyczna stabilizacja obrazu. Przez absencję OIS niektóre zdjęcia wychodzą rozmazane, zwłaszcza przy korzystaniu z trybu nocnego (notabene, domyślnie smartfon sam rozpoznaje, kiedy warto go użyć – da się to wyłączyć).

Tryb nocny
Automat

Jeśli tylko uda nam się stabilnie przytrzymać telefon w dłoni, to spokojnie pstrykniemy w pełni wystarczające zdjęcie. Przyczepić tak naprawdę mogę się tylko do niebieskiego szumu, pojawiającego się sporadycznie.

Wśród trybów przygotowanych przez Xiaomi znajdziemy kilka ciekawostek. Poza oczywistością w postaci panoramy, skanowania dokumentów, potrtertów i robienia zdjęć w pełnych 64 MP (nie polecam, nic to nie daje, a długo trwa) mamy klonowanie, pozwalające na powielanie danej postaci na zdjęciu. Działa to dokładnie tak samo, jak we flagowym Xiaomi Mi 11:

Obiektyw szerokokątny nie zawiódł moich oczekiwań. Co prawda nie jest on jakoś wybitnie dobry, ale przy dobrym świetle radzi on sobie naprawdę nieźle. Przydałaby się tylko lepsza jakość w rogach. Z trybem nocnym średniak Xiaomi potrafi też wyczarować używalny obrazek po zmroku, o ile fotografowany obiekt będzie jakkolwiek oświetlony.


5-megapikselowy sensor telemakro to jedyne rozwiązanie tego typu, które ma sens. Dzięki dwukrotnemu przybliżeniu optycznemu możemy wykonać świetne zdjęcia makro. Myślę, że ten przykład mówi sam za siebie:

Omawiane urządzenie nie ma żadnego teleobiektywu. To oznacza, że każde przybliżenie realizowane jest cyfrowo. Dwukrotny zoom daje przyzwoite efekty. Im dalej w las, tym oczywiście gorzej.


Kamerka selfie ma 20 MP, współpracuje z trybem nocnym i obsługuje zdjęcia portretowe. Nie brakuje też makijażu cyfrowego czy filtrów. Filmy nagrywane są w rozdzielczości Full HD (do 60 kl./s).

Jakość samopstryków jest jak najbardziej w porządku. Przy odpowiednim oświetleniu zewnętrznym poziom jest bardzo dobry, później dochodzą szumy. Ciągle jednak da się zrobić rozsądnie wyglądające selfie. Trzeba tylko postarać się o to, by postaci stały względnie nieruchomo. Inaczej może pojawić się mały problem z ostrością.

Wideo nakręcone przy pomocy głównego bohatera tego wpisu może mieć maksymalną rozdzielczość 4K przy 30 kl./s. Podstawowa stabilizacja cyfrowa dostępna jest dla każdej rozdzielczości. Wzmocnioną ograniczono do Full HD (30 fps). W tej rozdzielczości kręci też szeroki kąt. Jeśli z niej korzystamy, to między obiektywami da się przełączać, ale widać wtedy przeskok. To trzeba dopracować.

Wśród dostępnych narzędzi wideo mamy możliwość kręcenia podwójnego filmu z dwóch kamer (frontowej i głównej) jednocześnie, zwolnione tempo, film poklatkowy, efekty filmowe i WIDEOBLOG. Jest się czym pobawić.

Co do samej jakości klipów, to jest ona bardzo dobra w 4K i dobra przy Full HD. Właściwie każdy parametr się broni, z płynnością włącznie. Mi 11 Lite 5G powinien sprawdzić się jako kamera w większości sytuacji.

Wyposażenie niemal idealne

Dzięki szerokiemu wsparciu dla 5G (obsługa pasm n1/n3/n5/n7/n8/n20/n28/n38/n40/n41/n77/n78/n66) i dostępności u największych operatorów komórkowych w Polsce, Mi 11 Lite 5G świetnie współpracuje z siecią najnowszej generacji. Oczywiście tam, gdzie jest ona dostępna.

Recenzowany średniak Xiaomi ma slot na karty pamięci, a realnie dostępna pamięć to trochę ponad 106 GB. Jeśli ktoś tego nie potrzebuje, to miejsce to może zająć druga karta SIM – mamy więc do czynienia z hybrydowym Dual SIM. Jakość rozmów i zasięg sieci są na zupełnie normalnym poziomie.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G / fot. gsmManiaK

Podstawowe aspekty łączności działają w pełni poprawnie. Nowoczesne Wi-Fi 6 (802.11ax) działa w zakresie 2,4 i 5 GHz, zapewniając stabilne połączenie. Na pokładzie nie zabrakło też USB typu C czy szybkiej i dokładnej nawigacji GPS/A-GPS z GLONASS. Szybko łapie tzw. fixa i nie zawiodła mnie ani razu. Jest też NFC do płatności zbliżeniowych i dioda podczerwieni do sterowania urządzeniami multimedialnymi jak pilotem.

Testowany sprzęt chwali się głośnikami stereo i one rzeczywiście zasługują na pochwałę – grają bardzo przyzwoicie i głośno. Niestety, ofiarą smukłej obudowy padło złącze jack 3,5 mm. Słuchawki można podpiąć przez USB typu C lub po wykorzystaniu przejściówki z zestawu. Jakość dźwięku jest dobra, podobnie jak maksymalny poziom głośności.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G / fot. gsmManiaK

Czytnik linii papilarnych położono na bocznej ramce i zintegrowano z klasycznym przyciskiem zasilania. Działa on absolutnie fantastycznie – jak we flagowcu. Mało bezpieczne odblokowywanie twarzą też oczywiście jest i działa równie szybko.

Wisienką na torcie jest tutaj dopieszczony silnik wibracyjny. Konkurenci mogliby się uczyć od Xiaomi co oznaczają pozytywne wibracje.

Bateria pozytywnie zaskakuje

Xiaomi Mi 11 Lite 5G / fot. gsmManiaK

Co do baterii, to ogniwo w Mi 11 Lite 5G ma 4250 mAh. To nie jest wartość porywająca, ale na pewno solidna, zwłaszcza przy tak smukłej i lekkiej obudowie. Czas pracy również się broni.

Xiaomi Mi 11 Lite w wersji 5G daje spokojnie radę w ciągu intensywnego dnia pracy. Nie zdarzyło mi się doładowywać go przed późnym wieczorem. Minimalny SoT to niecałe 4h, ale bardzo dużo wtedy grałem i fotografowałem. W standardowych scenariuszach było wyraźnie lepiej – średnią szacowałbym na okolice 6h. Na jakieś znacznie wyższe wyniki nie ma co liczyć.

Czas działania omawianego modelu jest więc przyzwoity. Przy takiej pojemności ogniwa, mocnym procesorze i odświeżaniu 90 Hz jestem zadowolony, trudno wymagać czegoś więcej. Dodam jeszcze, że nie odnotowałem żadnej podejrzanej utraty energii w spoczynku. Maksymalnie 3% mniej po całej nocy to zdrowa wartość.

Smartfona nie naładujemy bezprzewodowo – żadna niespodzianka. Ładowanie na kablu odbywać się może przy udziale zasilacza o mocy 33W, który znajdziemy w zestawie. Dzięki niemu 100% naładowania Xiaomi Mi 11 Lite 5G osiąga w godzinę. Połowa tego czasu daje ok. 60%.

Podsumowanie testu Xiaomi Mi 11 Lite 5G

Zalety i wady Xiaomi Mi 11 Lite 5G

Xiaomi Mi 11 Lite 5G / fot. gsmManiaK

Lepsza wersja lajtowego Mi 11 oferuje wysoką wydajność. Nowoczesny procesor oferuje zadowalające osiągi, a do tego jest energooszczędny. Widać to po baterii, która mimo niepowalającej pojemności potrafi zapewnić zadowalający czas pracy.

Trudno przyczepić się do ekranu Mi 11 Lite 5G, bo jest świetny. Bardzo solidnie prezentują się też możliwości aparatu fotograficznego. To bez wątpienia jeden z najlepszych fotosmartfonów Xiaomi ze średniej półki.

Chętnie zobaczyłbym w Mi 11 Lite 5G jakąś cechę premium, która bardziej wyróżniłaby go w średniopółkowej stawce. Mam tu na myśli optyczną stabilizację obrazu, teleobiektyw, pełną wodoszczelność czy ładowanie bezprzewodowe. Konkurencja coraz częściej zaczyna co najmniej część tych elementów.

Na wyposażeniu Xiaomi Mi 11 Lite 5G brakuje przede wszystkim złącza jack 3,5 mm. Są za to głośniki stereo, port podczerwieni czy najnowsze Wi-Fi 6.

Fajnie, że szkło na froncie to GG6, a to z tyłu jest matowe. Szkoda za to, że Xiaomi nie zdecydowało się na metalową ramkę – byłoby solidniej. Doczeniam za to niezwykłą lekkość i smukłość obudowy. Telefon ten nie męczy ręki jak wiele innych patelni.

Czy warto kupić Xiaomi Mi 11 Lite 5G?

Xiaomi Mi 11 Lite 5G / fot. gsmManiaK

Jak dla mnie Xiaomi Mi 11 Lite 5G to jeden z najbardziej udanych średniaków Xiaomi. Producentowi udało się uniknąć dyskwalifikujących słabości czy wad, a to chyba najważniejsze. Tak naprawdę ilość rzeczy, do których można się przyczepić, jest zaskakująco mała. Głównie dlatego tak bardzo polubiłem ten smartfon.

Ja Xiaomi Mi 11 Lite 5G polecam i przyznaję mu nasze RedaKcyjne wyróżnienie. Dodam jednak, że radzę polować na pierwsze promocje. Nie uważam co prawda obecnej ceny Mi 11 Lite 5G za przesadnie wygórowaną, jednak smartfon jest niebezpiecznie blisko ex-flagowców. Każda obniżka podniesie więc jego atrakcyjność.

Ocena końcowa testu [1-10]: 8.5

  • Aparat8,5
  • Bateria7,0
  • Ekran9,5
  • Jakość8,5
  • Wydajność w grach9,0
ZALETY
  • Wzorowy ekran
  • Mocne podzespoły
  • Świetna kultura pracy
  • Dobry aparat
  • Niemal kompletne wyposażenie (Wi-Fi 6 w średniaku!)
  • Sprawny czytnik linii papilarnych
  • Lekkość i smukłość konstrukcji
  • Zadowalający czas pracy
  • Szybkość ładowania
  • Bogaty zestaw sprzedażowy
  • Cena pozornie jest okej, ale...
WADY
  • ... każda stówka mniej podniesie atrakcyjność tego modelu
  • Brak złącza jack 3,5 mm
  • Przydałaby się metalowa ramka
  • Drobny problem z wideo przy przełączaniu się między obiektywami
  • Brak OIS/IP67/indukcji/teleobiektywu - co najmniej jedna z tych rzeczy byłaby mile widziana w tej klasie

Wyróżnienie redaKcji techManiaK.pl

Ceny Xiaomi Mi 11 Lite 5G


Damian Kucharski

Znajdziesz mnie na LinkedIn bit.ly/linkedinDamianK

Najnowsze artykuły

  • Motorola
  • Newsy
  • Telefony

Coś mi się wydaje, że tę Motorolę będziemy polecać w każdej promocji. Oto cena i specyfikacja

W sieci pojawił się kolejny pretendent do tytułu najlepszego smartfona do 1500 złotych. Motorola Moto…

4 maja 2024
  • Promocje

Współczuję Ci, jeśli kupiłeś ją w premierowej cenie. Ta nowa Motorola błyskawicznie staniała w Polsce

Motorola Edge 50 Pro potrzebowała raptem 3 tygodni, by stanieć do znacznie bardziej rozsądnej ceny.…

4 maja 2024
  • Newsy
  • TCL
  • Telefony

Nie wierzę, że ten nowy telefon kosztuje tylko 600 złotych przy tak fajnej specyfikacji

Rynek tanich telefonów do 1000 złotych jest coraz ciekawszy. TCL 50 XL 5G jest jeszcze…

4 maja 2024
  • HTC
  • Newsy
  • Tablety

Ten powrót „króla” Androida woła o pomstę do nieba. Nowy HTC zafunduje Ci powrót do przeszłości

HTC niegdyś był królem Androida, dlatego szkoda patrzeć na jego dzisiejszą sytuację. Powrót na tarczy,…

4 maja 2024
  • Promocje

Jaki telefon kupić do 1000 zł? Ten ma 100 MP (OIS), 67 W, AMOLED 120 Hz i wygląda ślicznie

Najlepszy telefon do 1000 zł? Pod rozważania z pewnością trzeba wziąć realme 11 Pro. Posiada…

4 maja 2024
  • Newsy

5,5 mln Polaków zagrożonych. O krok od tragedii

Jak bardzo zagrożeni jesteśmy w sieci? W 2023 roku prawie 5,5 miliona Polaków kliknęło w…

4 maja 2024