Od jakiegoś czasu słyszeliśmy pogłoski o tym, że Sonos rozszerza portfolio i zaskoczy nas czymś nowym. Niektórzy obstawiali, że kultowa marka w końcu wejdzie w słuchawki True Wireless, ale okazało się, że dostajemy coś, co stanowi wypełnienie luki w obecnej ofercie. Poznajcie Roam!
Sonos to jeden z tych systemów, które można kochać albo nienawidzić. No dobra, zaporowa cena ostudzi sporo zapałów, ale trzeba przyznać, że amerykański producent potrafił wykorzystać lukę na rynku i skrzętnie ją wypełnić.
Sonos Move: na treningu / fot. techManiaK
Nie do końca rozumiałem fenomen marki, dopóki nie miałem okazji przetestować kilku produktów:
W kolejce czeka jeszcze minirecenzja połączonych sił Play:5 w stereo (zdradzę od razu, że jest to zestaw tyle kontrowersyjny, co onieśmielający potęgą brzmienia), a świeżaka w postaci soundbara Arc przybliżył nam całkiem niedawno Mathieu (test Sonos Arc).
Dlaczego więc Sonos potrafi wywołać tyle hałasu wokół swojego systemu? Odpowiedź jest banalna: to totalne rozwiązanie dla fana muzyki, który przeszedł na streaming.
Sonos Move: wszechstronna bestyjka / fot. techManiaK
Kilka przykładów:
Sonos pozwala zająć się tym, co najważniejsze – muzyką.
Sprawdźmy więc, jak w systemie Amerykanów sprawdzi się najnowszy członek rodziny w postaci Roam, który ma być najbardziej przystępnym cenowo głośnikiem Sonos, pozwalającym liznąć możliwości marki tym osobom, które dotąd nie miały z nią do czynienia.
Sonos Roam to głośnik przenośny, który działa z domowym systemem Sonos poprzez Wi-Fi, przełączając się automatycznie na Bluetooth, gdy wyjdziemy poza zasięg sieci bezprzewodowej. Urządzenie odtwarza treści z ponad 100 serwisów streamingowych (w tym Sonos Radio) i można nim łatwo sterować za pomocą:
Roam wyróżnia funkcja Automatic Trueplay, która automatycznego dostraja głośnik do warunków akustycznych otoczenia, na bieżąco przystosowując je do przestrzeni, w której jest użytkowany. Dzięki temu powinniśmy otrzymać łagodniejszy dźwięk w czterech ścianach, podkręcony na zewnątrz.
Wewnątrz ukryto dwa wzmacniacze w klasie H i dwudrożną konstrukcję (głośnik niskotonowy+wysokotonowiec) – na razie nie doszukałem się bardziej szczegółowych informacji, ale Sonos nie Apple i powinno uchylić rąbka tajemnicy
Ciekawie prezentuje się kształt urządzenia: trójkątna podstawa i smukła konstrukcja to coś nowego dla marki, a jednocześnie design całości mówi od razu, że to dzieło Sonosa. Głośnik ma certyfikat odporności na wodę i kurz IP67 i gumowane podstawki chroniące w czasie upadku. Akumulator zapewni do 10 godzin pracy i do 10 dni czuwania.
Roam może być ładowany:
Jak przystało na Sonosa, możemy wybrać kolor głośnika, o ile to biel lub czerń (malowniczo określone mianem Lunar White i Shadow Black).
Głośnik jest dostępny od dziś (09.03.21 r.) na stronie producenta w przedsprzedaży w cenie 799 zł, natomiast 20 kwietnia pojawi się w szerszej dystrybucji.
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Rozpędzony fintech Revolut wprowadza do swojej oferty kolejne nowości. Tym razem zaoferuje własne usługi telekomunikacyjne.…
Motorola Edge 60 Fusion jest już u mnie na testach wystarczająco długo, bym mógł podzielić…
Ogromny atak hakerski przeprowadzono dzisiaj na rządową aplikację mObywatel. Polacy stracili dostęp do kluczowych e-usług.…
Majowa aktualizacja dla serii Samsung Galaxy S25 nie przyniesie zapowiadanych nowości. Zamiast usprawnień aparatu i…
To już ostateczne i oficjalne - OnePlus 13T nie trafi do sprzedaży w Polsce. Poza…
Nowy układ graficzny Nvidia RTX 5060 dla laptopów pojawił się w bazie Geekbench. GPU w…