Google ostatnio ma problemy z tożsamością w swoich smartfonach. Być może wszystko zmieni Google Pixel 6, który może otrzymać matrycę Sony IMX800, czyli przełomowy sensor dla flagowców. Ten sam trafi do Huawei P50 – to będzie prawdziwe starcie tytanów.
Co ma wspólnego Pixel 6 i Huawei P50? Na pewno nie usługi Google, ale może ich łączyć zastosowana matryca. Sony IMX800 to przełom w moblilnej fotografii i przecieki wskazują na to, że Google zamierza po nią sięgnąć w nowym flagowcu.
Prawdopodobnie większość z Was kojarzy tego Tweeta opublikowanego kilka dni temu. Informacja dotyczy zaplecza fotograficznego Huawei P50 i zastosowania – po raz pierwszy w historii – tak dużego sensora głównego w smartfonie. Nic szalonego, prawda? Przecież Huawei od lat przoduje w mobilnej fotografii, więc nie ma zaskoczenia, że chętnie sięgną po najlepsze dostępne podzespoły. I tu do gry wchodzi Google.
Producent od lat serwuje nam niemal dokładnie ten sam aparat. Można mówić, że przecież Pixel 4 miał teleobiektyw, a Pixel 5 – obiektyw szerokokątny, ale matryca główna niezmiennie pozostaje identyczna. To Sony IMX363, czyli sensor, który znajdziemy na przykład w… Redmi 8A. Nie zmienia to faktu, że Google potrafiło wycisnąć z niego absolutnie wszystko, ale pewne przesłanki wskazują, że i oni skuszą się na Sony IMX800.
Jeden z użytkowników Tweetera podzielił się informacją, według której Google zamierza nareszcie wymienić matrycę na nową. Dodajmy do tego wypowiedź jednego z pracowników, według której producent zdecyduje się na to w momencie, kiedy będzie oznaczać to mniej szumów i zauważalny przeskok. Ciężko wybrać lepszy moment, niż przełomową dla smartfonów matrycę Sony.
To oczywiście są bardzo wczesne domysły i być może jesteśmy nieco zbyt optymistyczni. Biorąc pod uwagę, jak generyczny i powtarzalny jest Google Pixel 5a na pierwszych renderach, to oczekiwanie takiej rewolucji jest bardzo śmiałe. Więcej na ten temat przeczytasz poniżej:
https://www.gsmmaniak.pl/1205418/google-pixel-5a-render-przeciek/
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Ogromny atak hakerski przeprowadzono dzisiaj na rządową aplikację mObywatel. Polacy stracili dostęp do kluczowych e-usług.…
Majowa aktualizacja dla serii Samsung Galaxy S25 nie przyniesie zapowiadanych nowości. Zamiast usprawnień aparatu i…
To już ostateczne i oficjalne - OnePlus 13T nie trafi do sprzedaży w Polsce. Poza…
Nowy układ graficzny Nvidia RTX 5060 dla laptopów pojawił się w bazie Geekbench. GPU w…
Ten RTS to bez wątpienia miły hołd dla legendarnego Command and Conquer. Mimo kilku wad…
Po zapowiedzi flagowca Sony Xperia 1 VII, fani oczekiwali kilku słów na temat Sony Xperia…