, Newsy Telefony Xiaomi

Koniec świata maniaKa: Xiaomi częściowo blokuje instalowanie usług Google na swoich smartfonach

Xiaomi Mi 11 / fot. Xiaomi

Xiaomi Mi 11 / fot. Xiaomi

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Observer

  Osłabiają ręce te artykuły pisane na kolanie. „Chiński producent w Państwie Środka”. Brzmi trochę jak „polski producent w III RP”…

 • hjgvcygv

  Tak, mimo aktualnego roku ma to swoje zalety. Najczęściej jeśli masz dobry smartfon ale pozbawiony już wsparcia producenta. Inne przykłady to gdy ci w nim czegoś brakuje lub „chcesz się tym pobawić”. Oczywiście tych dopracowanych i wspieranych przez długi czas nie na za wiele ale jednak są.

 • Martina Neumayer

  Autor raczej mało kuma z tego, o czym usiłuje pisać.
  Od dawna wdrożono tą „blokadę”, inaczej mocno tańsze urządzenia cn zalałyby rynki innych krajów. I to było głównym powodem, a nie powalone, paranoiczne niesnaski trumpo-guglowe vs. reszta świata.

  Kolejny babol.. Ultra jest dostępny poza Chinami, na przykład w Korei. Notabene z softem global i bez żadnych problemów.

  Trzecia sprawa.. Tzw. region-rebrand, robiący z urządzenia cn, urządzenie global lub innego kraju zrobić można w kilka minut. Nie stanowi to większego kłopotu, a usługi takie są nawet dość popularne i całkiem niedrogie w serwisach.

  Także całe to bicie piany oraz trąbienie na alarm pana autora, można o kant doopy rozbić.

 • Savior PL

  Ja to sie ciesze, ze blokują te chińskie telefony. Nie jestem fanem tych wydmuszek napompowanych wodotryskami wszelkiej maści, ale tak naprawdę to nic nie działa. Jakość pozostawia wiele do życzenia.

  • http://www.techmaniak.pl Damian Kucharski

   Brak konkurencji nigdy nie jest dobry 🙂

   • Savior PL

    Zgadza się, ale są jeszcze takie firmy jak Apple, Samsung, sony, lg.. I akurat dziwnym przypadkiem wszystkie robią telefony z najwyższej półki jakościowej. Ludzie dali się omamić temu chińskiemu marketingowi, że za trochę mniej mają więcej, a biedne dzieci w chińskich dzielnicach składają te smartfony za miskę ryżu. Niby na piepierku wszystko elegancko, ale w rzeczywistości to średnio to wypada wszystko.

 • Klient

  „Bartnik”… i wszystko jasne, zero merytoryki, masło maślane, ważne aby ktoś kliknął w tytuł 😤

 • Dominik

  To nie potraficie wgrać custom roma? Czyli pseudo serwis na czarnolistę

  • ipkis

   Tylko to? Ja jak kupuje telefon to wymieniam RAM i podkręcam procka. Wgrac soft to pierwszy lepszy użytkownik potrafi.

   • Michał Kttt

    Jak zmieniasz ram i procka w fonie podkręcasz XD (i po co ????)nie pierwszy lepszy użytkownik softa wgrywa bo większość poddaje się przy zablokowanym botloaderze

    • ipkis

     Ja się tylko odniosłem do wypowiedzi kolegi wyżej.
     Skoro wgranie softu to nie problem dla zwykłego użytkownika telefonu to trochę bardziej zaawansowany użytkownik powinien bez problemu zrobić więcej.

     Ogólnie moja wypowiedź to sarkazm, widocznie za mało poszedłem po bandzie i się nie zorientowałeś 🙂

 • Aqua

  A co z MIUI Polska? Robione jest na bazie chińskiego softu.

  • http://www.techmaniak.pl Damian Kucharski

   Nie sądzę, by dla MIUI Polska miało to jakieś większe znaczenie 🙂

  • Martina Neumayer

   Tak, robione na cn, lecz oparte jest to na gałęzi dev. Notabene mocno niestabilnej, pełnej bugów i absolutnie nie przeznaczonej do użytku codziennego. Szczerze mówiąc, dziwię się, że ktokolwiek rozsądny tego używa w urządzeniu domowym.

   • hjgvcygv

    Swego czasu(przez kilka lat) używałem na codzień i działało tak jak powinno. Może je dopracowują przed wydaniem.

 • Andrzej Kosiński

  Co znaczy blokuje? Jak? Może coś więcej niż 1 zdanie w tytule wydłużone do artykułu by na końcu stwierdzić że blokuje i… tyle. Na czym teraz będzie polegał problem, co niby trzeba będzie robić, w jaki sposób blokuje, czy da się to obejść, czy to kwestia nowego oprogramowania, jakich telefonów to dotyczy, jakiego systemu – COKOLWIEK?

  • Miku

   Chodzi tu o wgranie GMS na chińskim sofcie. Bez zmiany romu. Taka sama droga jak była w przypadku Huawei od modelu Mate 30. Na 99% jest to nacisk rządowej cenzury wobec urządzeń na chińskim rynku. W przypadku zmiany romu na np. xiaomi.eu/MIUI Polska tej blokady raczej nie będzie, choć kto wie bo to rom oparty na dev China a nie global

  • Martina Neumayer

   To nie jest stricte blokada. To są po prostu systemy całkowicie odguglone już na poziomie ich kompilacji. Nie posiadają pewnych tzw. „hooks”, które używane mogą być i są do działania takich aplikacji jak googlefier. Nie da się również „dograć” ich ot tak, bez całkowitego rekompilowania systemu na nowo.
   Sytuacja analogiczna do tej z dawnym win-nt i urządzeniami usb. One nie działały, ponieważ ów oes nie miał w ogóle dla tego standardu żadnego wsparcia.


reklama