>
Kategorie: Android Newsy Pozostali Telefony

Zing – wodoodporny smartfon z 150 dolarów

Dzięki owocnej współpracy jednego z większych sklepów internetowych – Alibaba – oraz producenta sprzętu RTV i AGD – Haier – już 15 czerwca na rynku pojawi się smartfon pracujący pod kontrolą systemu opartego na platformie Android – Aliyun OS. Zing to przedstawiciel low-endowych słuchawek, jednak na tle konkurencji z pewnością wyróżnia się bardzo przystępną ceną 157 dolarów. Czym jeszcze nas zaskoczy?

Smartfon wyposażony został w duży 4-calowy wyświetlacz prezentujący obraz w rozdzielczości 800 x 480 pikseli, procesor o częstotliwości taktowania na poziomie 1 GHz (najprawdopodobniej jednordzeniowy), który wspierany jest przez 512 MB pamięci operacyjnej RAM. Nie wiadomo jaka pamięć dla użytkownika została zaimplementowana, jednak jaka ona by nie była, można ją rozszerzyć za pośrednictwem slotu kart microSDHC.

Nie zabraknie także aparatu głównego z matrycą 5 Mpx, kamerki frontowej do wykonywania wideo połączeń o matrycy 0.3 MPx, portu USB, modułu sieci bezprzewodowej WiFi, radia Bluetooth czy akumulatora o dość sporej pojemności – 2000 mAh. Zing to telefon, który nie boi się nurkowania w wodzie, wstrząsów towarzyszących upadkowi czy zapylenia. To wszystko dzięki posiadanym certyfikatom IP x6 /7. Nie wiadomo jakie zaszły modyfikacje w systemie Aliyun OS w odniesieniu do standardowego Androida

Smartfon trafi na chiński rynek i raczej wątpię aby producent rozpoczął ekspansje na pozostałe regiony, jednak przyznacie sami, że w tej cenie Zing prezentuje się naprawdę poprawnie.

źródło: androidauthority

Paweł Gajkowski

Najnowsze artykuły

  • Newsy
  • Telefony

Znamy specyfikację telefonu OpenAI. ChatGPT by tego lepiej nie wymyślił

O telefonie autorstwa OpenAI, czyli twórców ChataGPT, mówi się już od dawna. Teraz znany z…

22 maja 2026
  • Newsy
  • Realme
  • Wearables

Nowy realme z baterią na 20 dni i GPS w Polsce. Warto kupić w tej cenie?

realme Watch S5 zadebiutował oficjalnie w Polsce i już możesz go kupić. Cenę ustalono na…

22 maja 2026
  • Newsy
  • Realme
  • Telefony
  • Wiadomość dnia

Nieironicznie kupiłbym sobie ten smartfon. 8000 mAh, 6,8″ 144 Hz i za nieco ponad 1000 złotych, ale jest haczyk

realme 16T nareszcie debiutuje oficjalnie w niskiej cenie, a ja zastanawiam się, czy to przypadkiem…

22 maja 2026
  • Artykuły
  • Pojazdy elektryczne

Bateria tego świetnego wozu ładuje się do pełna w 9 minut. Niestety jej wymiana kosztuje fortunę

Serwis CarNewsChina opisuje dość niecodzienny - i raczej mało przyjemny - incydent z udziałem Denza…

22 maja 2026
  • Newsy
  • Telefony
  • Xiaomi

Lubię Xiaomi, może nawet jestem fanem. Powiem wprost – to ich najbardziej opłacalny i wyważony flagowiec od lat

Xiaomi 17 Max zadebiutował oficjalnie i moim zdaniem to najfajniejszy telefon tego producenta od dawna.…

22 maja 2026
  • Operatorzy
  • T-Mobile

Takie okazje rzadko się zdarzają. 200 MP, 6500 mAh, 100 W taniej o 22%

Czy kilkumiesięczny smartfon ze średniej półki może stanieć o ponad 1/5? Przypadek atrakcyjnego Redmi Note…

22 maja 2026