, Newsy Telefony Xiaomi

Xiaomi odpowiada na zarzuty USA. Twierdzi, że mocarstwo nie ma do nich podstaw

Wiza USA

fot. Pxhere

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • karolek_bielgas

  To nie ma znaczenia co powiedzą i czy są winni czy nie bo przecież nie o to chodzi. Amerykanie ubijają od lat prężnie rozwijające się firmy z niepodporządkowanych im krajów albo z takich, które się wyrwą z tej hegemonii. Najpierw firmy wciągane są na czarną listę inwestycyjną by chronić interesy amerykańskich inwestorów i by ci mogli pozbyć się udziałów i innych papierów wartościowych, a następnie firma jest banowana przez departament handlu. Nie ma tu znaczenia czy prezydentem będzie Trump czy Biden. Po upłynięciu terminu wyzbycia się udziałów Xiaomi zostanie zbanowane.
  Mają czas by się uniezależnić i mam nadzieję, że im się to uda, oraz że powstanie alternatywny funkcjonalny ekosystem dla googlowego i zacznie podbijać świat , a chińskie firmy uniezależnią się od „amerykańskich technologii” wystarczająco by świat miał wybór i konkurencyjne środowisko Bez takiego czegoś czeka nas stagnacja, drożyzna czy wręcz regres technologiczny.
  Dobrze by było gdyby przyłączyli się do budowania Harmony OS.

 • Bodzio

  USA już przegina !!!

 • https://nowakowski.eu Rafal A. Nowakowski

  Fajne reklamy tu macie

 • Mirek

  To niech biorą tę harmonijkę.

  • karolek_bielgas

   Ja bym bardzo chętnie wziął ale u mnie w kraju nie ma. Nie używam i nie zamierzam ekosystemu od Googla. To było by po prostu głupie, a głupim człowiekiem nie jestem. Zawsze wszystkie problemy świata zaczynają się od bierności pojedynczych ludzi, którzy tłumaczą sobie, że nieważne co zrobią i tak nie zmienią świata, a to goo.no prawda.

 • Sakari Nurmi

  Już płacz w Xeromi się zaczął…

  • bogymen

   Xiaomi już z rok temu deklarował, że ma plan b w przypadku bana ze strony USA a tym planem jest zapewne współpraca z huawei w przypadku ich systemu i dostępu do ich sklepu z aplikacjami. USA zapomina, że bez chińskich firm system android z GMS w zasadzie nie istnieje i jedynym ich ratunkiem napędzającym sprzedaż będzie samsung, czyli jedna firma a to za mało. Chiny zaczęły również inwestować niebotyczne sumy pieniędzy na rozwój procesorów i sieci 6G a zablokowanie kolejnej dużej chińskiej firmy może spowodować, że wszyscy przesiądą się na system harmony i jak wtedy będą wyglądać proporcje? W tej chwili tylko ignoranci mogą pomyśleć, że USA wygrywa tą wojnę handlową, ale w nieco dalszej perspektywie łatwo wysunąć wniosek, że to właśnie nie kto inny a USA kopie sobie grób i to bardzo głęboki.

   • The Vakis

    harmony to jest android 10

 • Florcew

  Jeżeli USA dalej będzie podążało tą drogą to amerykańskie firmy będą przenosić się do innych krajów.


reklama