, Android Google HTC Microsoft Motorola Newsy Samsung Sony Ericsson Symbian Technologie Telefony Windows Mobile Windows Phone

Klawiatura QWERTY na wymarciu?

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Walentyna

  Klawiatura jest jak zdrowie. Ile ją trzeba cenić ten tylko się dowie kto ją stracił. Szkoda mi rzesz użytkowników, którzy dają sobie wcisnąć kit w postaci macantów płaskich jak patelnia i niewygodnych jak stringi zamiast porządnych gaci.

 • Marcin

  Moja Nokia e7 jest aluminiowa, 4 calowy ekran AMOLED i ma fizyczną podświetlaną klawiaturę. Można napisać dłuższy tekst w wordzie lub post na internetowym forum. Przez HDMI można podłączyć telefon do monitora lub telewizora. Może i Symbian jest na wymarciu, ale jego najnowsza wersja jest w pełni użyteczna i mało wprawny użytkownik miałby trudności z rozpoznaniem systemu. Nie korzystam z tysięcy aplikacji, a te które mam (np. radio FM i internetowe, darmowa nawigacja) w zupełności mi wystarczą. Raczej nie wyobrażam sobie kolejnego telefonu bez fizycznej klawiatury…

 • Pablito

  od „zawsze” używałem komunikatorów Nokii z pełną qwerty.. od 9210, przez 9210i, 9300i do ostatniego.. E90, który spisuje się znakomicie (piszę dużo sms), choć Symbian to muzeum:(..jakoś na E7 się nie skusiłem. Z Androidem używam HTC Desire Z i też sobie bardzo chwalę taką fizyczną klawiaturę i tak za bardzo nie mam na co się teraz „przesiąść”.. powyższy tekst dał mi odpowiedź: to za drogie i skomplikowane rozwiązanie.. brrr.. tylko że dotykowy telefon doprowadza mnie do białej gorączki, dlatego nie korzystam. Odnoszę wrażenie, że telefon dotykowy ma spowodować, że ich użytkownicy będą TYLKO odbiorcami treści, a nie je tworzyli, wtedy po co im klawiatura.. no może do twitnięcia krótkiej notki albo sms’a.. pokusiłem się o pytanie do HTC czy łaskawie może wypuści jakiegoś następcę Desire Z czy 7 PRO.. póki co czekam na odpowiedź 😉

 • aww

  Ja od lat wyłącznie używam telefonów z fizyczną klawiaturą, najlepiej wysuwaną z boku. Inne telefony to zabawki dla małolatów.

 • Rafi

  @vaxeiro podzielam w 100% Twoje zdanie. Miałem Wave 533 (bliźniaczą konstrukcję galaxy 551, identyczna budowa, różne systemy), później różne same dotykowce i obecnie SGS2. Z przykrością stwierdzam, że na urodzinki zamierzam sobie sprawić drugi numer i galaxy 551 właśnie, ze względu na klawiaturę, bo z ekranem nie dam rady. Co z tego, że S2 ma bajery, o jakich 551 może pomarzyć, jak nie ma tego, co w telefonie praktycznie najważniejsze- wygodnej klawiatury. Bardzo żałuję, że nie ma produkowanych porządnych telefonów z fizyczną, wysuwaną klawiaturą. Nie rozumiem ludzi, którzy twierdzą, że komfort użytkowania klawiatury wirtualnej jest porównywalny, a wg niektórych wyższy od fizycznego odpowiednika! Tak na marginesie, klawiatura w 551/Wave533, moim zdaniem, jest najlepszą qwerty wśród dostępnych na rynku, a telefonów miałem wiele 🙂 Wyrabiałem na niej średnią 5-6 tys. smsów miesięcznie, więc o czymś to świadczy 🙂

 • vaxeiro

  smarfony bez qwerty to zwykłe badziewia do dojenia naiwnych. Sam posiadam Galaxy Nexusa i niby lowendowego Gaklaxy 551 za to z qwerty. I jako telefon a także smarfon, w zasadzie pod każdym względem użyteczności codziennej low endowy 551 z qwerty bije na głowę highendowego lecz badziewnego nexusa, bez qwerty.

 • tadek

  Oj klawiszy lepszych niż Milestone 2 nie widzialem. Tak samo jak Milestone 1. Chociaż warto jeszcze wspomnieć aktualny model Nokii e7 .

 • Papiak

  Sony Ericsson Vivaz pro tez fajny telefonik

 • Papiak

  I dalej o tym jaki to symbian jest do dupy i na wymarciu… A zdaniem wielu jest lepszy od Androida, a ja takze podzielam to zdanie.

 • artur

  Już jak pół roku temu kupowałem smartfona niebyłem zainteresowany wysuwaną qwerty XD

 • drifter

  W zestawieniu pięknych smartfonów z klawiaturą zabrakło jednego z ostatnich przedstawicieli wymierającego gatunku i jednocześnie jedynego modelu wśród telefonów z Windows Phone 7 – Dell Venue Pro (Dell zaprzestał jego produkcji 2 miesiące temu)


reklama