, Newsy Telefony Xiaomi

Xiaomi świętuje doskonałą sprzedaż Xiaomi Mi 11. To ogromny sukces

Xiaomi Mi 11 sprzedaż/ fot. gizmochina

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
  • PLfan

    Gdzie go można kupić w cenie podanej w artykule ?

  • sammler

    Wg danych za lata 2019-2020, w Chinach jest ok. 860 mln użytkowników smartfonów (przy ok. 1,6 miliarda aktywnych kart SIM). Załóżmy, że średni czas użytkowania smartfona to 2,5 roku. Przeciętnie więc co roku wymieniać się będzie ok. 350 mln sztuk telefonów (statista.com podaje 366,7 mln sztuk w 2019, więc obliczenia, choć zgrubne, chyba nie są dalekie od prawdy). Ok. 1 mln dziennie. Owe 500 tys. to więc ok. 0,14% całorocznej sprzedaży smartfonów w Chinach. Xiaomi ma podobno 13% rynku (2020q3), więc przeciętnie każdego dnia (wliczając weekendy) powinno sprzedawać ok. 130 tys. urządzeń. Pierwszego dnia sprzedali więc tyle telefonów, ile zwykle sprzedają przez 4 dni. Czy jest coś dziwnego w tym, że chętni na zakup wybrali najnowszy dostępny model i że przez chwilę będzie on dominował w zakupach? Wyprze jednocześnie inne modele, których sprzedaż po prostu spadnie.

    Dziś mamy 12 stycznia. Gdyby tempo sprzedaży w kolejnych dniach było równie imponujące, chyba pochwaliliby się czymś więcej niż tylko danymi z pierwszego dnia sprzedaży, czyli sprzed 11 dni? Sprzedali łącznie chociaż milion swojego flagowego, jak by nie było, produktu? Przez 11 dni powinni sprzedać 1,43 miliona urządzeń, więc milion powinien być przekroczony już tydzień temu. A może zdjęcie jest stare?

    Po porażce Mi 10, pandemicznych ograniczeniach (i związanej z nimi niepewności, która powstrzymała wiele osób od decyzji zakupowych) i wyczekiwaniu na nowy model, którego premierę przyspieszono (dominujące w Chinach marki swoich flagowców jeszcze nie wydali), te dane wcale nie przemawiają za tym, by sprzedaż była gigantycznym sukcesem.


reklama