, Newsy Telefony

Oto najlepsze fotosmartfony wg DxOMark. To nokaut i monopol jednego producenta

Huawei Mate 40 Pro/fot. gsmManiaK.pl

Huawei Mate 40 Pro/fot. gsmManiaK.pl

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • JanLodz

  Wiem, że te rankingi są najpewniej opłacane, ale oglądając zdjęcia na mate 30 pro zaczynam w nie wierzyć 😁 Moim podstawowym telefonem jest s20 fe 5g który robi super zdjęcia, ale… na Sylwestrze kumpel pokazał mi zdjęcia z wyprawy w Andy i na Antarktydę ze smartfona mate 30 pro to „kopara opadła”. Może to ta scenaria dodawała zdjęciom animuszu ale wiem na pewno, że były ŚWIETNE

 • wald.geek

  Akurat Huawei słusznie zajmuje całe podium. Nie ma się co oszukiwać, ich telefony robią najlepsze zdjęcia na rynku, więc nie dostrzegam tutaj żadnej korupcji, czy manipulacji. Apple od lat pcha ciągle te same matryce, i w tej kwestii z roku na rok niewiele się zmienia. Google ostatnio usunęło tryb fotografowania gwiazd z UWA, bo stwierdzili, że efekty są słabe, oraz przyznali rację, że oprogramowanie to jednak nie wszystko, a warto zwrócić uwagę, że w Pixelach również od lat jest jedna i ta sama matryca. Można się spodziewać, że dopiero w nowej generacji coś drgnie w tym kierunku. Natomiast Huawei, jako jedyny stosuje najlepsze, oraz największe matryce w swoich telefonach, czyli 1/1,28″, drugie miejsce zajmuje Samsung S20 Ultra z sensorem 1/1,33″, Następnie Xiaomi także z 1/1,33″ (tylko tej pierwszej generacji), kolejno Pixel, Sony, oraz Iphone (ale tylko ten najdroższy, 12 Pro Max) z matrycami 1/1.7″ No i akurat w tym temacie DxO odwaliło kawał dobrej roboty oceniając rzetelnie, oraz obiektywnie, i co najważniejsze bardzo celnie, wszystkie smartfony 2020 roku.

 • Rafał (b-unitor)

  Porównywałem zdjęcia Mate 40 Pro z moim iphonem 12 i Huawei go zjada, więc raczej zasłużenie króluje w DxO. Zaraz wyjdą nowe Huaweie, nowe Samsungi i nowe Xiaomi, więc i w rankingu się pozmienia.

 • T.

  Tak jakby najlepsza fotografia miała być ważna tylko dla Chińczyków…?

 • mcz⚡

  Co z tego że Mate 40 Pro robi najlepsze zdjęcia skoro nie ma usług Google i nie można go normalnie używać?

  • mozilla007

   Niby co takiego ma robić? Kawę robić? Przeciez nie widzę różnicy w jednym i drugim, prócz tym że lepiej dziala i nie ma śmieciowych aplikacji i usług.

 • Paweln

  Zaraz prosiaki będą coś kwiczeć o łapówkach dla DXO 😀


reklama