, Newsy Nokia Orange Telefony Windows Phone

Nokia Lumia 900 w Orange – tanio nie będzie

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • przem188

  Zapomniałem dać linka do akcji Nokii:

  http://fina…=undefined;

 • przem188

  To, że kłamia odnośnie sprzedaży Lumii to raczej pewne. To tylko gra pod publikę – by zachęcić do kupna a przy okazji przeciągnąć w czasie sytuację, że ktoś wreszcie powie jak wygląda sprawa i że czas zwijać się Elopowi i Microsoftowi do domu. Myślę, że tak będzie, bo akcjonariusze nie dopuszczą do dalszego spadku wartości firmy.

  Proszę bardzo – wykres i aktualna cena akcji Nokii – to chyba o czymś siwadczy, gdyby Lummie byłyby hitem to trend byłby raczej rosnący, prawda? Cena akcji odwzierciedla nastroje w firmie, opinie o niej i jej produktach. Skoro Lumia tak podobno świetnie się sprzedaje, to czemu nie ma chętnych na zakup akcji? Przecież potencjalni akcjonariusze są chybanajlepiej poinformowani czy warto inwestować w tą firmę czy nie, kota w worku nie kupia. Skoro cena leci w dół, znaczy ze popytu brak. Coś tu jest nie „halo”.

 • przem188

  Pare newsów o N9:

  „zła wiadomość – zespół zajmujący się MeeGo 1.2 Harmattan zostanie zredukowany o 100% z końcem kwietnia.”

  ” Od maja system będzie utrzymywany przy życiu przez pewną firmę zewnętrzną. Na więcej niż usunięciu kilku błędów nie ma jednak co liczyć z ich strony”

  „Nokia N9 od jakoś tak od kwietnia nie opuszcza już fabryk.

  Prawdopodobny powód chociaż nie oficjalny:
  ogólnie sprzedano 8.7mln N9 vs 2.2mln L700 & L800 & L900”

  „W tej chwili ludzie są bardziej zajęci pakowaniem swoich rzeczy, niż implementowaniem nowych funkcji . Np. „Maemo Security Team” już praktycznie nie istnieje.
  Dodawanie nowych funkcji do PR 1.3 zostało zakończone, o ile dobrze pamiętam, pod koniec grudnia/na początku stycznia. Część rzeczy o których pisałem została zaimplementowana, pozostałe rzeczy odrzucono lub przeniesiono do wykonania jako zewnętrzne aplikacje.”

  „Nieoficjalnie mówi się, że aktualizacja PR 1.3 (właściwie tylko usuwająca błędy) nie ukaże się przed czerwcem. Ta sama plotka niesie, że polecenie miało nadejść „z góry”. Nie wiem na ile to prawda, ale w normalnych okolicznościach nowe wydanie systemu byłoby już dostępne”

  „27 kwi 2012, 15:38
  Przed chwilą biuro opuściła reszta ekipy Maemo. Pozostała jedynie garstka osób w większości odpowiedzialna za udostępnianie nowych wydań systemu. Ich umowa o pracę przewiduje jeszcze tylko maj”

 • knx

  Może i taniej niż S3 ale porównując możliwości i przyjemność użytkowania to i tak 2 razy za drogi … przecież to śmiech.

 • Mejt

  I tak znacznie taniej niż za SGSIII.

 • rocky28

  System z ogromnymi ograniczeniami i udziwnieniami poprostu utrudniajacymi codzienne normalne urzytkowanie. Juz lepszy sgs2 lub sg note zwlaszcza ze w mniejszej cenie a z wiekszymi mozliwosciami. lumie poprostu nijak sie cenowo nie kalkuluja.

 • http://www.gsmManiaK.pl/ Krzysztof Swoboda

  e, to ja poczekam na developerów 😉 Android już ładnie dogonił Apple’a więc Windowsowi też to nie powinno zająć wiele czasu 😉

 • kom

  może pan nie zdążyć…
  Ja czekam na wp8 i bb os 10 mam nadzieję że cos wniosą na rynek

 • http://www.gsmManiaK.pl/ Krzysztof Swoboda

  Wy tak gadacie o tym końcu „windowsowych Nokii” a ja się poważnie zastanawiam nad Lumią 900….gdy tylko Marketplace przekroczy 200 tyś aplikacji 🙂

  • http://www.gsmManiaK.pl/ Paweł Gajkowski

   Powiem Ci Krzychu, że ja też jestem poważnie zainteresowany tym modelem, jednak poczekam trochę aż cena będzie berdzie atrakcyjna 🙂 W surmie 90 tysięcy aplikacji mi wystarczy. Z pewnością znajdę coś dla siebie 🙂

 • Obpa

  Jest na twitterze eldar murtazin

 • kom

  skąd masz te dane bo wydają się być bardzo ciekawe. Jesli to prawda to nokia upadnie. Ale sprzedaż lumii tylko 2.3 mln?? A co z tą świetną sprzedażą 900 w stanach?? I chyba aż tak dobra sprzedaż n9 nie jest możliwa i dlaczego prezes nie chce się przyznać do tego że lumia to niewypał. No w pewnym sensie racja bo co jest takiego rewolucyjnego w wp7 po za wyglądem? NIC

 • przem188

  Nokia już jest przegrana. Wg. ostatnich danych sprzedali 2,3 MLN Lumii ( 800, 610 i reszty). Co najciekawsze – w podobnym okresie sprzedali 9 MLN Nokii N9.

  Elop wkurzony postanowił zakończyć w kwietniu produkcję N9. Więc jak ktoś ma chrapkę to się spieszcie. Na Allegro zostało mniej niż 100 sztuk.

  Co najlepsze – po wojnie pomiędzy Elopem a akcjonariuszami ten ma dość wszystkiego co nie jest związane z Windowsem. Niedawno zwolnił prawie całe biuro rozwoju Meego – zostało kilku ludzi odpowiedzialnych za doprowadzenie do końca aktualizacji 1.3 – z tym, że to co w tej aktualizacji nie zostało zakończone przez zwolnionych inżynierów – zostało wycofane.

  Jak widać – pali się grunt pod Elopem. Robi wszystko – by dobrze sprzedający się produkt uwalić. Nieważny jest dochód, który pozwoliłby na jakieś wpływy do firmy.

  Plotkuje się ze do konca tego roku może się dużo wydarzyć – kwestia czasu, kiedy w koncu ktoś powie, że Lumie to niewypał. A ponieważ elop robi wszystko, by plan B uwalić ( plan B to na wypadek wpadki z Lumią – czyli rozwój Meego / Maltemi jako głównego systemu oraz Symbiana, który już teraz jest niezłym systemem). Plan B związany był z działaniami akcjonariuszy, którzy bardziej realnie patrzą na mariaż Nokii z Microsoftem. Elop za wszelką cenę chce ten plan zniszczyć – np. poprzez wycofanie się z produkcji dobrze sprzedającej sie N9 i zwolnienie inżynierów odpowiedzialnych za rozwój Meego, sprzedaż N9 tylko w krajach „biednych” – nie dla Niemiec, USA, Wlk. Brytnanii – wszystko po to, by pokazac akcjonariuszm, że Meego nie ma szans. I tu jest niespodzianka – bo fon sprzedaje się nadzwyczaj dobrze ( do wyczerpania zapasów).

  Sam jestem uzytkownikiem E7. Zona ma N9.

 • ŁukaszS.

  hmmm, w taki sposób to Nokia sobie wyników nie poprawi, chodź telefon fajny. Gdyby uatrakcyjnić cenę to pewnie coś by sie szybciej ruszyło z WP 7


reklama