, Newsy Samsung Telefony

Bogowie, co to za bestia! Samsung pakuje flagowy procesor do średniaka z baterią 7000 mAh

Samsung Galaxy M51/fot. gsmManiaK.pl

Samsung Galaxy M51/fot. gsmManiaK.pl

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • beaviss

  Moze nie trudne, ale bez znaczenia dla mnie

 • Patro

  I pewnie ekran 60hz….

 • GHOST

  Chciałem przeczytać ten artykuł ale pod tytułem zauważyłem Bartnik 🤣😂😄

 • Michał Bylica

  Fajnie że dają dobre podzespoły i sporą baterię do ‚nie flagowca’, ale sądzę że Samsung wypuszcza zbyt dużo linii Galaxy. Wystarczyłaby seria Note, S i np kontynuacja serii A z trzema modelami nisko/średnio półkowymi.

 • mcz⚡

  Abstrahując od specyfikacji to znowu mamy burdel w portfolio Samsunga, a seria F, która miała być fotograficzna w żadnym wypadku nie jest fotograficzna.
  Bardziej mi to wygląda na specyfikację Note 20 FE, bo przecież Note 10+ za dobrze się sprzedaje i trzeba go czym prędzej wycofać z rynku żeby nie robił konkurencji dla Note 20.

 • 👽Alien 🛸

  9825 najlepszy Exynos w historii. Reszta do kosza. Niestety.

 • 👽Alien 🛸

  9825 to najlepszy Exynos w historii Samsunga. Testy nie kłamią. Dlatego tak z 990 pojechali wszyscy, bo w porównaniu z 9825 jest niestety przepaść na korzyść tego pierwszego

 • Alex

  A skąd ty to wiesz? Jakoś używam od września 2019 roku i nie widzę by tel się grzał. Problem exynosa 9825 jest zużywanie energii kiedy z tel się nie korzysta. Jeśli chodzi o grzanie się to nie jest to procesor, który na potęgę się grzeje. Kilka rund w AnTuTu po prostu powoduje, że tel robi się cieplejszy ale nie jest żadnym grzejnikiem. Pół godzinne granie w pugb mobile nie powoduje grzanie się procka. Jest cieplej ale nie jest nawet gorąco. Także nie opowiadaj głupot.

 • DeviLevi

  „Co powstanie z połączenia flagowego procesora Exynos 9825 z Galaxy Note 10 oraz baterii o pojemności 7000 mAh?”
  Marnowanie energii na procesor-piekarnik. Nie dziękujcie 🙂

  • Alex

   Ten procesor nie jest piekarnikiem. Nie opowiadaj kłamstw. Nawet pół godzinne granie w pugb mobile nie powoduje nagrzewania się procesora. Jest cieplej ale daleko do grzania się. Największym problemem exynosa 9825 jest zużycie energii w stand by. To jest największą bolączką tego procesora. Jest to bardzo wydajna jednostka oraz nie grzeje się jak 990 ale zużywa za dużo energii kiedy tel leży i się z niego nie korzysta.

   • beaviss

    Roznica w wydajności między exynosem 9825 a exynosem 990 jest naprawdę spora , więc niema się co dziwić, że bardziej się grzeje mocniejszą jednostką,z drugiej strony sd865 pokazuje jak to powinno wyglądać

    • Alex

     Ja nie mówię że 990 jest mało wydajny. Mówię, że 9825 jest bardzo wydajny ale ma problem właśnie ze zużyciem energii kiedy tel jest nieużywany. Nawet ustawienie średniego oszczędzania energii praktycznie nic nie daje. Jeśli telefon cały czas używam to na ekranie on mi wytrzyma około 5-6 godzin czyli wynik całkiem ok. Nic specjalnego ale i bez tragedii. Natomiast problem pojawia się w momencie kiedy tel leży. Jest podłączony do sieci powiadomienia sobie przychodzą itd ale tel jest nieużywany. Bateria spada i to dość drastycznie. Czyli ewidentnie jest problem ze zużyciem baterii podczas nieużywania. Procek za dużo tej energii potrzebuje. Mam porównanie z Redmi 9A. Tu jest jakiś media tek. Nie pamiętam już jaki. Jest to mało wydajny procesor ale kurde baterie ładuje tutaj raz na tydzień a często nawet rzadziej. I w Redmi 9A zużycie baterii jest zależne od tego jak używam tel. Czyli w momencie kiedy go używam tel zużywa więcej baterii. Kiedy tel po prostu sobie leży to w ciągu 24 godzin spadnie zaledwie kilka procent baterii. W Note 10+ nawet jak tel leży to maks ile wytrzyma to jakieś 3 doby. Jeśli zaś zacznę używać Redmi 9A oraz Note 10+ to na ekranie Redmi wytrzyma około 7 h kiedy Note tak około 6h. Różnica nie jest duża szczególnie jak spojrzymy na wielkości akumulatorów. N10+ ma 4300 mah kiedy Redmi 9A ma 5020 mah. Także ewidentnie coś jest zdupcone podczas nieużywania tel. Za dużo baterii procesor pobiera kiedy tel leży. Z tego co zauważyłem to w ciągu nocy mi spada około 8%. W Redmi maks 2%. Jest to duża różnica.

     • beaviss

      A sprawdzałeś w aplikacji bateria co leci w tle i najwięcej ciągnie energii, powinno być wyszczególnione

     • Alex

      Na zmianę. Raz jest aplikacja Airbnb, raz usługi Google, raz przeglądarka internetowa. W zależności z czego najbardziej korzystam. Wiem, że co jakiś czas jak wychodzi jakaś aktualizacja to usługi Google potrafią drenować baterie. Ale to po jakimś czasie przechodzi. Maksymalnie ile to bierze baterii to było 13.5%. Normalnie to tak 3-4%. Nie ma tutaj nic podejrzanego co by drwnowalo baterie. Po prostu Samsung coś zdupcyl w procesorze i on ciągnie baterie kiedy tel jest nieużywany.

   • 👽Alien 🛸

    Mylisz się, aczkolwiek dobrze kombinujesz. Postaraj się bardziej. Ale plus za starania leci.

    • Alex

     Tzn co masz myśli mówiąc że się mylę? Problemem exynosa 9825 jest właśnie to że on za dużo zużywa energii kiedy tel jest nieużywany. Nawet ustawienie średniego oszczędzania energii praktycznie nic nie daje. Jeśli telefon cały czas używam to na ekranie on mi wytrzyma około 5-6 godzin czyli wynik całkiem ok. Nic specjalnego ale i bez tragedii. Natomiast problem pojawia się w momencie kiedy tel leży. Jest podłączony do sieci powiadomienia sobie przychodzą itd ale tel jest nieużywany. Bateria spada i to dość drastycznie. Czyli ewidentnie jest problem ze zużyciem baterii podczas nieużywania. Procek za dużo tej energii potrzebuje. Mam porównanie z Redmi 9A. Tu jest jakiś media tek. Nie pamiętam już jaki. Jest to mało wydajny procesor ale kurde baterie ładuje tutaj raz na tydzień a często nawet rzadziej. I w Redmi 9A zużycie baterii jest zależne od tego jak używam tel. Czyli w momencie kiedy go używam tel zużywa więcej baterii. Kiedy tel po prostu sobie leży to w ciągu 24 godzin spadnie zaledwie kilka procent baterii. W Note 10+ nawet jak tel leży to maks ile wytrzyma to jakieś 3 doby. Jeśli zaś zacznę używać Redmi 9A oraz Note 10+ to na ekranie Redmi wytrzyma około 7 h kiedy Note tak około 6h. Różnica nie jest duża szczególnie jak spojrzymy na wielkości akumulatorów. N10+ ma 4300 mah kiedy Redmi 9A ma 5020 mah. Także ewidentnie coś jest zdupcone podczas nieużywania tel. Za dużo baterii procesor pobiera kiedy tel leży. Z tego co zauważyłem to w ciągu nocy mi spada około 8%. W Redmi maks 2%. Jest to duża różnica.
     Ja nawet robiłem taki test że się jednego dnia przerzuciłem na Redmi 9A. Note 10+ naładowałem do 100% i zostawiłem. Wszystkie podzespoły włączone pełna synchronizacja itd ale nie korzystałem z niego. Pod koniec dnia bateria zjechała do koło 60%. Czyli w ciągu dnia bateria zleciała o 40%. Jest to sporo. Budżetowy Redmi 9A w takich warunkach wytrzymuje około tygodnia. Ostatni raz ładowałem go 4 dni temu i w tym momencie mam 75%. Mało używany tel ale jednak czasem coś obejrzę na YT, przejrze insta lub odczytam maila. Natomiast jak zacznie typowo katować telefony czyli ciągle z nich korzystam to Redmi padnie po około 7 godzinach a note po około 6. Wniosek jest prosty. Pomimo dużo strasznej architektury media tek z Redmi dużo ale to dużo lepiej zarządza energią podczas kiedy nieużywamy telefonu natomiast exynos ciągnie energię i to ostro. Coś jest w nich zdupcone. Mówi się że niby autorskie rdzenie Samsunga to powodują. Możliwe że to jest właśnie ten problem aczkolwiek jak włączam średnie oszczędzanie energii to wynik praktycznie się nie zmienia. Jeśli by to te rdzenie były odpowiedzialne to czy nie dałoby się tych rdzeni odłączyć softwarowo kiedy z telefonu się nie korzysta? Myślę, że dałoby się to zrobić i wtedy problem byłby rozwiązany. Podczas mocnego obciążenia procka kiedy jest potrzebna wydajność albo nawet w momencie kiedy telefon zostaje wybudzony mogłyby się te rdzenie uruchamiać. Natomiast w trybie uśpienia dezaktywacja i problem byłby rozwiązany. Tylko gdyby rzeczywiście problemem były te rdzenie to Samsung mógłby softwarowo to rozwiązać a do dziś tego nie zrobili więc problem chyba leży gdzie indziej.

  • 👽Alien 🛸

   Widać, że jesteś ubogim w mózg dzieciaczkiem 🤣🤦

  • Pisul Maximus

   Exynos i bateriia 7000 mAh?
   Będzie działała tyle co na Snapdragonie z baterią 3500mAh 🙂

   … a pewnie znając osiągnięcia samsunga znowu linie lotnicze zakażą wejścia z telefonem tej marki na pokład. Są i plusy, idzie zima dłuższy esems i sobie ręce zagrzejesz od plecków szajsunga.

   • DeviLevi

    Dobrze powiedziane 😀

 • Adi7

  „Padnijcie na kolana i opuśćcie swoje głowy przed waszym nowym i od tej pory jedynym bóstwem- a imię jego SAMSUNG F62! Nie jesteście godni, ale ON zstąpił na ten padół ażeby uwolnić was z niewoli krótkich sotów i niskich antutuów. Po jego prawicy siedzi wielogłowy syn jego EKSYNOS a po lewicy tłusty LI-IJON. Razem w trójcy jedynej królem jest sotów i tutów, i innych bogów przed NIM mieć nie będziecie! NA KOLANA MANIAKI!!!” 😂

 • Rafał R-i

  Bogowie? To w ilu wierzysz?
  bożek mamony
  bożek głupoty
  to pewnie ulubieńcy

  • Pisul Maximus

   Oby ten jeden starotestamentowy nie obdarował rakiem prącia!
   Bo jak się czyta te wypociny to …

  • Pisul Maximus

   Jak się czyta Kondiego nagłówki to ten jeden starotestamentowy może obdarować na mikołaja rakiem prącia.

 • Alex

  Nie będzie to rekordzista jeśli chodzi o trzymanie na baterii. Ten procesor nie jest energooszczędny. Widzę to porównując mojego N10+ oraz Redmi 9A. Redmi 9A w stand by trzyma ponad tydzień. Note 10+ maks dwie i pół doby. Bateria w 9A to 5020 mAh a w Note 4300. Różnica nie jest jakaś super duża. Exynosy z Samsungów najgorzej się sprawują właśnie podczas nieużywania. Także nawet monstrualna bateria w tym nowym telefonie nie spowoduje tego, że nagle on wytrzyma długo. Exynos 9825 to już stary procek. Wydajny i to bardzo. Nie da się tego ukryć ale największą bolączką nie jest wydajność ani grzanie się a energooszczędność. Procesor drenuje baterie. Jak używam tel to na ekranie wytrzyma około 5 h ale najgorzej jest kiedy się z telefonu nie korzysta.

  • 👽Alien 🛸

   Jak ktoś porównuje Redmi z Note 10+ to dla mnie jest wariatem. Bez mózgu.

   • Alex

    Niby dlaczego? Spójrz na mój komentarz wyżej. Ja własne doświadczenia przeprowadziłem. Wiem że wydajność tych dwóch procesorów jest prze ogromna. Zresztą da się to odczuć. Na Note wszystko otwiera się natychmiast. Na Redmi 9A trzeba poczekać. Punkty punktami. Wydajność wydajnością natomiast spójrz na litografie. Mediateka Helio G25 z Redmi jest wykonany w procesie litogrificznym 12 nm. Exynos 9825 to 7. Więc powinien być dużo bardziej energooszczędny natomiast podczas kiedy nie obciążamy procesora ten mediatek dosłownie miażdży exynos. Redmi wytrzyma ponad tydzień bez używania. Note zaledwie 2 dni. Oba telefony podpięte do tej samej sieci, zalogowane do tych samych kont, na tych samych wersjach Androida czyli android 10 oraz mają te same aplikacje zainstalowane a różnica prze ogromna. Ewidentnie widać, że Samsung coś spartolil w exynosie i to jest właśnie największa wadą telefonów Samsunga. Jak się obydwa telefony da pod obciążenie i procki zaczną pracować na wyższych obrotach to wyniki działań na pojedynczym ładowaniu już tak bardzo się nie różnią między sobą. Note da jakieś 5-6 nawet bliżej 6 h na ekranie kiedy Redmi 9A da około 7 h. Różnica zaledwie godzina maks półtorej. Należy też pamiętać że Redmi ma większą baterie bo 5020 a note 4300. Pod obciążeniem przewaga Redmi topnieje. Natomiast jeśli chodzi o typowy standby time to exynos leży i kwiczy. Jeśli miałbym porównać wydzielane ciepło to jest ono podobne. Note jest ciut cieplejszy. Nie rozumiem dlaczego mówisz, że takie porównanie jest wariactwem. Nie mierzy etypowej wydajności procesorów lecz ich energooszczędność. O to cały czas się rozchodzi. Jak procesor sobie radzi w warunkach kiedy niewiele się dzieje a wydajność jest praktycznie niepotrzebna. Bo niby do czego? Przecież powiadomienia oraz synchronizacja nie wymaga dużo energii od telefonu. Więc dlaczego jest tak ogromna różnica podczas kiedy oba telefony leżą? Jeden wytrzyma góra dwie doby a drugi ponad tydzień?

  • Daniel Poweska

   Ten telefon ma faktycznie ogromną wydajność, przez pierwsze 5 minut grania. Throthling w tym procesorze jest przez ogromny. Gdzieś tam wyżej pisałeś o pubgu: 5 minut wystarczy, i już telefon jest nagrzany, i możesz zapomnieć o 60 fps. Przy czym mniejsza z fps, spadki sprawiają, że ta gra jest po prostu nie grywalna. Najlepiej to widać w cod mobile, tam możesz zapomnieć o graniu na jakimkolwiek wyższym poziomie. Po pół godzinie telefon to już piekarnik po prostu. Poco f2 pro (który dostałem, bo nie byli w stanie naprawić mojego note z ubezpieczenia) był w zasadzie we wszystkim gorszy (dlatego został sprzedany i teraz piszę z potłuczonego note 10+) ale niszczył totalnie go wydajnością. Kiedy wziąłeś telefon do ręki, to obydwa były podobnej płynności. W grach nie było żadnych złudzeń, exynos grzeje się i to nie miłosiernie. Żeby grać, musisz pewnie dać ustawienia fabryczne, zamrozić i po odinstalowywać wszystkie aplikacje jakie się da, zainstalować grę w którą chcesz grać i wtedy może będzie płynnie

   • Alex

    Głupoty głupoty i jeszcze raz głupoty. Kupiłem N10+ w przedsprzedaży w 2019 roku. Ostatnio zacząłem grać właśnie w pugb mobile i mój rekord to godzina grania. Telefon był zaledwie delikatnie ciepły. Ani nie parzył ani nie był gorący. Spadki płynności były praktycznie niezauważalne. Co więcej robiłem nawet eksperyment. 5 rund z rzędu AnTuTu benchmark. Pierwsza próba wykazała 460 tysięcy pkt. Ostatnia 420 tysięcy pkt. Przy tej piątej próbie telefon był ciepły ale nie gorący. Mam też zaklejona folie na plecki dbrand więc ma to też jakiś wpływ bo ciepło trochę gorzej jest rozprowadzane. Ale nie lubię etui więc trudno wolę folie. Robiłem nawet jeszcze jeden eksperyment. Włożyłem tel do lodówki na 7 minut. Po czym zrobiłem test w AnTuTu. Wynik był na prawdę niesamowity jak na ten procesor. 530 tysięcy pkt. W normalnych warunkach wynik oscyluje w granicach 450 maks 460 tysięcy. Po kilku rundach wynik spada do 420 tysięcy. Poniżej mi się nie udało zejść. Może by się udało ale kto katuje aż tak telefon? Przecież nie ma nawet aplikacji, które by wydajnością musiały dorównać 5 ciu próbom w AnTuTu. Co do gier to grałem w mortal Kombat maks pół godziny i zero spadków płynności. Telefon delikatnie ciepły. Gra nie dla mnie więc wywaliłem. Grałem w Fortnite przez godzinę zero spadków płynności. Telefon ciepły ale nie gorący. Gra również nie dla mnie więc wywaliłem. Gram czas od czasu w w pugb i moje sesje trwają od 30 do godziny. Nie widzę by się cokolwiek zacinało itd. Telefon jest cieplejszy ale podczas ładowania jest bardziej ciepły niż podczas grania. GTA San Andreas lub Liberty City Stories zupełnie nie robią na nim wrażenia. Jestem pewny, że te gierki lepiej działaj na Note 10+ niż na kompie, na którym grywałem w te gry za młodu. Tutaj też zrobienie 10 misji nie robi żadnego wrażenia i tel praktycznie w ogóle nie grzeje się.
    Jeśli natomiast masz problem z jakaś grą to nie win telefonu. Ta gierka jest po prostu źle zoptymalizowana pod dany procesor czy układ graficzny. Zgłaszaj problem do developera. Szczególnie jeśli coś jest płatne. Ja jak i również kilka osób na tym forum nie widzę większych problemów jeśli chodzi o Exynos 9825. Największą jego bolączką jest problem z energią. Zużywa za dużo energii kiedy nie jest używany.

    • Daniel Poweska

     Głupoty gadasz, pewnie z marketingu samsunga jesteś haha. Mam ten telefon jakieś 3 miesiące po premierze kupiony, i kiedyś grałem sporo w coda i pubga (bo dopiero nie dawno dwóch ziomków sobie kompy kupili). Jeśli nie widzisz spadków, to znaczy, że grać nie umiesz, w dynamicznej rozgrywce przycinki non stop. Antutu już dawno nie jest żadnym wyznacznikiem wydajności. W geek benchu spadki są czasami o ponad połowę, bo on korzysta z tych samych zasobów co typowa aplikacja.
     https://1drv…UcdEe9vCjw

     • Alex

      Haha jasne 😁 szczególnie że mam swoją firmę o zupełnie innym profilu ale tak jestem z marketingu Samsunga 😁 weź chłopie nie gadaj głupot.
      No tak a to trzeba ukończyć jakiś specjalny kurs by grać w gry? Nie wiedziałem o tym.
      Note 10+ jest moim daily telefonem od momentu premiery. I się jeszcze długo to nie zmieni bo ten tel to bestia pomimo, że ma swój wiek już. Nic tu nie tnie. Jedynie czego mi brakuje to ekranu 90 Hz. Mam od kilku godzin Realme 6s, którego kupiłem na promocji za 599 zł i ekran jest bajkowy. Te 90 Hz to świetna sprawa. Tego mi w N10+ brakuje. Niestety. Natomiast tel się nie grzeje. Pugb mobile nie robi na nim żadnego wrażenia nawet po godzinie rozrywki.

 • VC89

  Widzę bardzo bogaty zasób słownictwa, kolejny raz powtarzając ten sam tytuł…


reklama