, Microsoft Newsy Telefony

Dzięki, Microsofcie. Nowości w Windowsie przekonują mnie, że zakup iPhone’a i Macbooka nie jest koniecznością

fot. Windows Central

fot. Windows Central

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Marcin Starczewski

  Widze że sami znawcy się wypowiadają, windows od dawna wspiera procesory ARM, ma nawet produkt z procesorem ARM surface x, nawet samsung ma ultrabooka z procesorem ARM Snapdragonem 8.. , Apple nie zrobiło żadnej rewolucji ani nie stworzyło żadnego rewolucyjnego procesora, snapdragon 865+ ma porównywalną wydajność oraz nie łapie tak szybko throttlingu jak bajeczny a14 bionic, który szybko zaczyna się przegrzewać. Procesory ARM nigdy nie prześcigną desktopowych procesorów ani desktopowych kart graficznych. Dlaczego? Bo zawsze były projektowane głównie z naciskiem na jak najmniejszy pobór prądu. Desktopowe znowu z naciskiem na jak największą wydajność. Dlatego nie podniecałbym się tak tym tematem. Ogólnie stoimy już na zmierzchu obecnych procesorów, i niedługo będzie trzeba zmienić zupełnie architekturę, ponieważ nie można czegoś zmniejszać w nieskończoność.

 • http://www.wearenoir.pl/ Paweł Korzeniewski

  Ciekawe w jaki sposób mieliby uruchomić programy z Androida opartego na Linuxie na Windows? Już szybciej te apki mogłyby być odpalone na MacOS…

 • https://bit.ly/1IJsoP9 ShadowDX

  A po kiego AMD miałoby się pchać w ARM..? Prawda jest taka, że AMD nie ma powodu do obaw. Apple wykorzystuje proces TSMC 5nm EUV podczas gdy Zen2 nadal oferuje wydajność w laptopach większą niż M1 (nie licząc poszczególnych przypadków) a przypominam, że jest to seria Ryzen 3000, Zen 3 oferuje ok. 15% skok wydajności we wszystkich przypadkach względem poprzedniej generacji, nadal pozostając na 7nm (nie-EUV). Przechodząc na 5nm EUV i dodając, załóżmy te 10% IPC AMD tym bardziej pozostanie na czele. M1 to, M1 tamto, pamiętajmy jednakże, jest to czip ARM. ARM może, ale Apple nie musi wspierać niczego. Zamiast dodawać wsparcie procesora dla programów polegających na x86 do pewnych zadań raczej wymuszą na developerach aby przystosowali swoje oprogramowanie pod swoje procesory. Jeśli mówimy tu o porównaniu w programach benchmarkowych to nie dziwi mnie wydajność Apple, natomiast sprawa wygląda naprawdę inaczej gdy ten sam projekt wrzucimy do programu na komputerze z procesorem x86 Intela czy AMD a odpalimy go na Mac’u z procesorem wagi lekkiej, jaką to jest każdy procesor typu ARM.

  • Dawid C

   Ale procesory w architekturze ARM nie są „wagi lekkiej” dlatego, że nie da się z nich wyciągnąć nic więcej, tylko przez to, że Intel ze swoim x86 był właściwie monopolistą na rynku (przez lata robił szybsze procesory niż ktokolwiek inny, właściwie nie dopuszczając żadnej konkurencji). Poza tym, ograniczenia technologiczne nie pozwalały na skorzystanie z pełnego potencjału ARM w komputerach osobistych. Teraz jednak klimat się zmienił, Apple udowodniło, że można zaprojektować procesor wydajniejszy, bardziej energooszczędny i właściwie pod każdym względem lepszy niż aktualne propozycję Intela. Zauważ, że Apple wypuściło SoC pierwszej generacji, na dodatek dedykowany najmniej wydajnej serii komputerów, a już przebijają większość konkurencji. Ja uważam, że jeśli AMD albo Intel nie rozwiną czegoś rewolucyjnego, to Apple zmieni trend na rynku i w końcu firmy produkujące procesory do urządzeń mobilnych stworzą wersje wydajniejsze, dedykowane dla PC.

 • mozilla007

  Zabawkowy to masz ten telefon z ulotki, albo już kupiłeś jakiś z odpustu wreszcie.

 • Jędrzej Danko

  Pytanie zasadnicze: kiedy laptopy na ARM? Chyba, że Windows 10x będzie można zainstalować na MacBookach z prockiem M1.
  W końcu na tych z Intelem można było windę postawić…

 • compet

  Dawno już nie widziałem aż tylu głupot zgromadzonych w jednym ” merytorycznym” artykule.

 • szary

  Dzięki autorze. Przekonałeś mnie że nie warto czytać twoich wypocin


reklama