, Google Newsy Technologie

Chrome OS wprowadza funkcję, którą mają już wszyscy. Użytkownicy będą zadowoleni?

fot. Android Police

fot. Android Police

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Damian

  Na laptopy, które nie otrzymują już aktualizacji nie ma co liczyć.

 • Adrian

  Przyda się chociaż nie za bardzo lubię ciemne motywy. Niech mi lepiej dopracują linuksa i lepiej go zintegrują z całością.

  • Rav-X

   Spróbuj Fedorę, jak dla mnie najlepszy Linux z jakim miałem do czynienia, a wiele dystrybucji testowałem. Według mnie Fedora jest najbardziej estetyczna, dopracowana i stabilna. Nie mogę zrozumieć fenomenu Ubuntu, jak dla mnie wizualnie „syf, kiła i mogiła”, a stabilnością też nie grzeszy. Arch jest fajny i zawsze najaktualniejszy przy tym stabilny, ale to „pochłaniacz czasu i życia”, żeby dostosować system od podstaw pod siebie trzeba poświęcić sporo czasu i mieć większą wiedzę. openSUSE to moja druga (kiedyś pierwsza) ulubiona dystrybucja po Fedorze, ma całkiem bogate repozytoria, bardzo fajnie działa, ale nie uznałbym jej za „najczystszego” Linuksa, co w tej dystrybucji nie jest też złe. Czasami openSUSE uruchamiałem tam gdzie inne dystrybucje nie dawały rady.

   • Adrian

    Na chromebookach domyślnie jest Debian Buster. To specyficzny projekt połączony z repo Google. Tutaj nie ma klasycznego pulpitu i tylko aplikacje z pliku binarnego lub konsoli. Stabilny ale niestety apki stare wersje. Ja dołączyłem repo z testowego i sida. Fedora owszem możliwa jest w projekcie Crostini razem z Google, ktoś to zrobił, ale niechce mi się próbować. W końcu to i tak chodzi o apki, które są takie same na tym czy innym linuksie.

    • Rav-X

     Moja gafa, nie załapałem, że chodzi tobie o Linuksa wbudowanego w ChromeOS, myślałem o typowej dystrybucji linuksa, wybacz.
     Ogólnie mnie trochę martwi, że Google implementuje w swoim systemie różne środowiska, tzn. Androida, Linuksa, WPA, do tego chce jeszcze uruchamiać Windowsowe programy. Sami sobie robią śmietnik, niestety. Lubię ChormeOS, sam mam Chromebooka od HP, z jednej strony obecnie odbywa się bardzo ciekawy rozwój tego systemu, z drugiej strony martwi mnie, że Google za bardzo go „przeładuje”. Jak dla mnie wystarczy porządna implementacja aplikacji z Androida i WPA, resztę mogliby sobie odpuścić.

     • Q_Nick

      WPA? Nie miałeś może na myśli PWA? O WPA w życiu nie słyszałem

     • Rav-X

      Tak, masz rację, chodziło mi o PWA. Ta jesienna pogoda tak na mnie źle działa, że już bredzę 🤪.
      Jak coś, WPA to jedno z szyfrowań hasła od WiFi w routerach.


reklama