, Newsy Telefony

iPhone 12 Mini nic nie zmieni. Kompaktowe smartfony mało kogo obchodzą…

iPhone 12 i iPhone 12 Mini - duży i mały smartfon / fot. Apple

iPhone 12 i iPhone 12 Mini - duży i mały smartfon / fot. Apple

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • MichaeL

  Jest też mała 4″ małpka-cubot King Kong mini

 • szary

  Ja też.Dla mnie Iphone 12 mini to strzał w 10!

 • szary

  Tu bym się nie zgodził.

 • może i tak

  Nie byłbym pewien, czy Chińczycy nie znajdą niszy z małymi telefonami mieszczącymi się w kieszeniach jeansów. Niektórzy potrzebują telefonu, z dostępem do internetu i niektórych aplikacji, a niekoniecznie do gier, czy oglądania mediów.

 • asdfqwerty

  Trudno mi uwierzyć w sensowny mini smartfon z androidem z jednego powodu – BATERIA. W takim s9, s10e czy którymś małym xiaomi była bateria ok. 3000 mAh i te telefony albo ledwo wytrzymywały jeden dzień, albo musiały być doładowywane w ciągu dnia.

  W mniejszej obudowie, porównywalnej do 12 mini nie zmieści się choćby te 3000 mAh (chyba że kosztem grubości), co oznacza, że czas działania takiego telefonu będzie jeszcze krótszy. Jestem zwolennikiem małych smartfonów, ale nie kupię takiego, jeśli nie wytrzyma dnia na jednym ładowaniu.

  Co by nie mówić o IOS to wydaje się lepiej zarządzać energią, szczególnie w trybie czuwania, bo jest w stanie wycisnąć czas użytkowania podobny jak androidy z większymi bateriami.

  • luknow

   Nie bierzesz jednak pod uwagę faktu, że mniejszy ekran zużywa mniej energii, finalnie więc czas pracy może być porównywalny.

   • asdfqwerty

    Biorę, zmniejszenie ekranu wiąże się ze zmniejszeniem baterii, a to nie gwarantuje tego, że czas pracy będzie choćby taki sam jak przy większym ekranie i większej baterii.

 • T.

  Obecnie niesamowicie trudno wybrac dobry model, wiec szansa ze wersja compactowa bedzie mogla byc zaliczona do dobrego, jest niesamowicie mala.

 • Dariusz Sz

  Sprawdzę za miesiąc na Ali i mogę się założyć, że już będzie więcej ofert z małymi telefonami 😂

 • MrVik

  Źle to interpretujesz – te 12% stawia gabaryty na pierwszym miejscu, ale to nie znaczy, że nie kupują smartfonów. Nie mając wyboru i tak kupują, więc producenci nie tracą, a tym samym nie opłaca im się wypuszczać małych urządzeń, które większości użytkowników nie zainteresują. Może Apple coś tu zmieni i pokaże innym, że kompakty jednak będą miały większe wzięcie niż się wydaje.

 • http://www.techmaniak.pl Damian Kucharski

  Proponuję jednak wyjść ze swojej strefy komfortu i trochę szerzej otworzyć oczy, zrzucić z nich klapki i spojrzeć z szerszej perspektywy

  Radzę to samo, bo:

  Jeżeli ktoś uważa, że korporacje, które „zabijają się” dla KILKU % odpuszczają KILKANAŚCIE % rynku to chyba jest oderwany od rzeczywistości.
  Przecież większość producentów ma niższe udziały w rynku niż ten potencjalny kawałek tortu!!!

  Nie wiem, jak firmy, którzy słabo radzą sobie na rynku smartfonów, mają przekonać producentów ekranów do otworzenia specjalnych linii produkcyjnych, nie dając im gwarancji, że potencjalna sprzedaż przyniesie zysk wyższy niż koszty 🙂
  Jak to widzę, wyjaśniłem w tekście.

  Chyba tylko GIGANTYCZNA sprzedaż 12 mini może coś zmienić na poważnie, ale nie sądzę, by sprzedał on się tak dobrze, jak zrobi to znacznie większy iPhone 12.

  Miłego i jak najdłuższej przygody z XZ1 Compact! 🙂

 • Achi

  Te 12% to naprawdę ogromna rzesza klientów jeśli weźmiemy pod uwagę, że na rynku praktycznie nie istnieje konkurencja w tym segmencie. Zamiast tworzyć klony klonów i bić się o pozostałe 88% można łatwo zgarnąć te 12%.

  • MrVik

   Można, albo i nie. W praktyce z tych 12% stawiających gabaryty na 1 miejscu, na zakup kompakta mogłoby się zdecydować tylko część, bo przecież gabaryty to nie jedyne kryterium. Przestawienie się teraz na produkcję kompaktowych smartfonów byłoby kosztowne, a i tak zdecydowana większość nie byłaby nimi zainteresowana (Azjaci np. kochają wielkie ekrany). Być może ktoś to kalkulował i doszedł do wniosku, że się nie opłaca, bo klienci narzekający na „patelnie”, nie mając wyboru i tak je kupują.

 • Alex

  Też uważam, że niewielu producentów zacznie produkować małe telefony. Jest jakaś nisza to na pewno ale nie jest ona na tyle duża by się opłacało produkować małe telefony.

 • Isaak

  Ten telefon ma większy ekran niż pierwszy Galaxy Note małe telefony to takie z ekranem 4,5”-4,7” wiec jak ktoś nazywa telefon „mini” to chyba małego telefonu nie widział

  • May Czos

   Ten telefon jest dużo mniejszy niż pierwszy Note.

 • MrVik

  O ile technicznie Apple już nie jest przed konkurencją, to jeśli chodzi o wyznaczanie trendów nadal prowadzi. Konkurencja jeszcze nie zapowiada własnych kompaktów, bo czeka na wyniki sprzedaży iPhone 12 mini. Jeśli te będą odpowiednio dobre, to z pewnością pojawią się jakieś wersji mini od innych producentów. Nie spodziewam się wielkiego wysypu takich modeli, ale kilka może się pojawi.

  • Michał

   Nie jest za konkurencją. Produkują najbezpieczniejsze i najszybsze smartfony.

   • MrVik

    Przeczytaj jeszcze raz – napisałem: „nie jest przed konkurencją”, a nie, że jest za nią 🙂 Jest mniej więcej na tym samym poziomie, bo niektóre rozwiązania ma lepsze od innych, a inne gorsze (lub zbliżone, ale droższe).

   • bogymen

    Z tym najszybszym to już dawno nieaktualne i np. oneplus działa szybciej a jeśli chodzi o wielozadaniowość to już w ogóle apple jest daleko w tyle przez te ciągłe ubijanie aplikacji w tle, zapewne przez niewystarczającą ilość ram, którego jest bardzo mało. Natomiast kwestia bezpieczeństwa to bardzo umowna sprawa i jeśli użytkownik jest nieostrożny złapie coś bez problemu zarówno na androidzie, jak i na ios, ale ogólnie można stwierdzić, że apple przykłada się do tej kwestii bardziej od google.

 • Dariusz Sz

  Sony już kilka razy pokazało, że dla nich linia topowych Xperii z dopiskiem Compact nie jest czymś egzotycznym. I chyba raczej nie mieli co narzekać na popyt w tym segmencie. A już trochę wody od tego czasu upłynęło i wiele osób pewnie chętnie wymieni swoje lekko podstarzałe już kompakty na nowe. To, czy inni Producenci w to wejdą nie jest oczywiste z tego względu czy warto, tylko czy zdążą zanim Apple zgarnie pełną pulę moim zdaniem. Też miałem chrapkę na 12 mini ale jeśli za jego cenę mogę mieć 11 pro, to wybieram drugi wariant.

  • Piotr Zet

   Gdyby tak było to nie wycofaliby tych modeli, a te duże.

 • Rob Mar

  „Apple iPhone 11 Mini to ostatnia nadzieja fanów”
  Chyba coś mnie ominęło 😉


reklama