, Newsy Telefony Xiaomi

Nie ma co jęczeć na IPS w Xiaomi Mi 10T. Są argumenty za tym, że to jest dobry wybór

Xiaomi Mi 10T Lite / fot. gsmManiaK

Xiaomi Mi 10T Lite / fot. gsmManiaK

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • thecoolkid 😎

  IPS też ma układ subpikseli RGB, AMOLED mają pentile, czyli w rzeczywistości mają gorszą rozdzielczość niż zadeklarowana i jest widoczny diamentowy wzór na ekranie.

 • T.

  Nie widze zadnej roznicy w uzywaniu ekranow w Mi 9 lite i Mi tab 4. Tak wiec slaby oled uzywany przez Xiaomi nie podnosci jakosci.

 • Michael

  W zasadzie to ja nie widzę większych różnic między panelem IPS z najwyższej półki a panelem OLED, jeśli ktoś nie potrzebuje oglądać treści multimedialnych w standardzie HDR, bo ekran IPS niezbyt nadaje się do konsumowania takich treści ze względu na świecącą czerń.

 • Maciek

  Odpowiedzcie, bo się pogubiłem, czy modele mi 10 pro i mi10Tpro różnią się jedynie matrycami ekranów?

 • Daw

  Chodzi o PWM od tego bola oczy w ips to nie wystepuje

 • Prestidigitator

  W obu G7 masz ekrany QHD+, ponad 3k pikseli w pionie robi różnicę względem nieco ponad 2k przy FHD.

 • Dariusz Sz

  Równie dobrze można napisać, że od wyświetlaczy amoled boli dupa!! Bo jeśli się siedzi całymi godzinami z wlepionymi gałami w ekran, to musi boleć. Ludzie zamiast wyjść na spacer, albo zrobić coś pożytecznego spędzają całe dnie na społecznościówkach albo w innych strefach internetu dostępnych w smartfonach. Świat stanął na głowie.

 • Aqua

  Właśnie dlatego bolą oczy, że amoledy mają za czarną czerń i za duży kontrast. W naturze nie występują tak wysokie kontrasty, dlatego nasze oczy męczą się z amoledami. Ja należę do tych, którzy przy najbliższej okazji wymienią przereklamowane amoledy na IPS. Dałem się nabić w butelkę i posłuchałem achów i ochów nad czernią oledów, które teraz niszczą mi oczy.

 • goatrip69

  To co mnie najbardziej wkurzało po przejściu z ips na amoled to fakt że tam gdzie na ips jest ciemnoszary gradient prawie że wpadający w czerń to na amoledzie jest po prostu czarno.

 • Mark

  Uwielbiam te tlumaczenia. To tak jak z jack 3.5 mm ludzie wolą cieńszy telefon a jack ogranicza grubość. I co z tego że każdy z nowych telefonów jest gruby.

 • tom

  No to mi ulżyło, nie tylko ja wolę IPS 😉
  Nawiasem mówiąc po miesiącu użytkowania POCO X3 z IPS-em schowałem na stałe do szuflady Mi8 z Amoledem i okulary. Podczas używania POCO przestały mi się męczyć oczy. Wydaje mi się że jest nas więcej niż 10%, tylko nie każdy skojarzył problem. Poza tym pewnie wiele osób nosi okulary i u nich nie ma tematu. W moim przypadku minęło troche czasu zanim skojarzyłem fakty w temacie oleda. Teraz jestm juz pewnien, tylko IPS !

  • Q

   Mnie się wydaje iż dużo osób kożysta z oleda poprostu po ciemku,wtedy jest mocno odczuwalne „zmęczenie wzroku”kożystanie w słoneczny dzien bądz przy włączonym swietle raczej nie powoduje problemów,chyba że ktoś gapi się w ekran godzinami to inna sprawa.

   • tom

    Ja mówię o sytuacjach codziennych, w pokoju w ciągu dnia, wieczorem, w samochodzie itp. Po ciemku na Oleda mogę patrzeć góra 10sekund …nawet po jego ściemnieniu. W pokoju max 1 min. W IPS-e po 10-15 minutach nie ma problemu. Nie siedzę godzinami przed telefonem. Ale jest faktem, ze jak jest bardzo jasno to jest lepiej. Z IPS-em nie ma tego problemu stąd wybór jest jasny.


reklama