, Motorola Newsy Telefony

Smartfon Motoroli z olbrzymią baterią może wygrać z Samsungiem i Xiaomi!

Motorola Moto G9 Plus / fot. producenta

Motorola Moto G9 Plus / fot. producenta

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Jołek

  Mialem g7 power mialem i samsungi. Motka to swietny telefon. Polecam za te kase

 • marek waligora

  moto z play z baterią 3600 spokojnie wytrzymywał 3 dni przy dość intensywnym użytkowaniu osiągając SOT ponad 11h. drugiego tak zoptymalizowanego telefonu już raczej nigdy nie będzie.

 • Igor O.

  Jeśli nie będą wciskać zbyt wielu własnych „optymalizacji” (a zwykle ich telefony nie mają bardzo popsutego softu, w przeciwieństwie do wspomnianego Samsunga), to może być ciekawa budżetowa propozycja.

  • Piotr Baranowski

   A co mają popsuć, dają praktycznie gołego Androida (chyba że ktoś bierze w promocjach, to wtedy dostaje śmieci od operatora :D), jedyne co dorzucają to drivery do obsługi sprzętu (co jest oczywiste, każdy producent musi zaimplementować obsługę aparatów fotograficznych itp.) no i mają bardzo wygodny dodatek obsługi za pomocą gestów (ale to „lekka rzecz”). Wystarczy tylko wyłączyć preinstalowane usługi telemetryczne Facebooka oraz skanowanie WiFi/BT (w usługach lokalizacyjnych, bo standardowo w nowszych Androidach działa nasłuchiwanie nawet jeśli się wyłączy łączność WiFi/BT) i można się cieszyć długim czasem pracy baterii. A przy okazji goły system chodzi wystarczająco płynnie nawet przy słabszym hardware (mam do tej pory Moto G7 Play – 2 GB RAM, a spokojnie wystarcza, zwłaszcza że producent dał tam mądrze 32-bitowego Androida, co powoduje, że te same aplikacje zajmują mniej pamięci niż na wersji 64-bitowej, a mam porównanie, bo mam też G7 Power – praktycznie ta sama specyfikacja, producent dał więcej RAM ale już Androida 64-bitowego aby obsłużył więcej niż 2GB RAM i… różnica w szybkości/płynności działania w związku z dwukrotnie większą ilością RAM w praktyce niezauważalna).

 • Wilgotny

  Wszystko fajnie, na papierku wygląda rewelacyjnie, ale rzeczywistość pokaże że Samsung i tak lepiej działać będzie jeśli chodzi o szybkość oraz i dłużej trzymać na baterii.
  Samsung to niekwestionowany lider w dziedzinie optymalizacji softu. Brawo samsung

  • Rumcajs

   „Samsung to niekwestionowany lider w dziedzinie optymalizacji softu”
   Że co? Nie wiem jak obecnie w smartfonach ale w tv tizen to kompletna padaka. Mam najnowszego z serii Q i przez 6 miesięcy robiłem już chyba z 4 razy reset do ustawień fabrycznych, bo wciąż coś nie działa a nawet serwis nie umie sobie poradzić. Wcześniej miałem LG webOS i tutaj przez lata wszystko śmigało a Samsung? Ech, szkoda gadać


reklama