, Newsy Realme Telefony

Premiera serii Realme Q2. Smartfony z 5G stały się absurdalnie tanie – aż trudno w to uwierzyć!

Realme Q2 Pro 5G / fot. producenta

Realme Q2 Pro 5G / fot. producenta

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Robert K.

  To „dostojnie”, miał być sarkazmem w moim komentarzu, poza odświeżaniem ekranu. 😊

 • 👽Alien 🛸

  Tak. I jak ktoś kupuje telefon na 3,4 lata to o tym myśli. Reszta w moich komentarzach wyżej.

  • adonim

   większość ludzi którzy czytają tego typu portale jak ten (i jemu podobne) raczej wymienia smartfon częściej niż co 3 lata. To już w sumie tzw. entuzjaści smartfonowi.

 • 👽Alien 🛸

  Za 10 lat…myślisz? To cofnij się teraz 10 lat do tyłu, do 2010 roku. I napisz mi jaki był najlepszy smartfon wtedy, jaką miał technologie…przesyłu danych…jakie prędkości internetu wtedy były…
  Chyba, że piszę do młodego człowieka, który wtedy chodził jeszcze do przedszkola…i może nie pamiętać takich rzeczy. W takiej sytuacji… nie odpisuj. Pozdrawiam

  • Adrian Czapp

   2011/2012 standard średniej półki to 2 rdzenie
   2013/2014 4 rdzenie
   2018 i nowsze już wszystko 8 rdzeniowe procesory.

   Postęp trochę spowolnił ale 5 lat to i tak przepaść.
   Komórka na 3 lata użytkowania to jeszcze jest znośne założenie, ale 5 i więcej to tak jakby od nowego auta oczekiwać że będzie się go 15 lat mieć.
   A po 6-8 latach jednak dużo ludzi wymienia, choćby ze znudzenia tym jednym modelem.

   • adonim

    Mi fon się nudzi po 8-12 miesiącach a gdzie tu 3 lata użytkowania. Nie w moim przypadku. Maksymalnie rok, no półtora. Dlatego parę dni temu postawiłem na kupno Xiaomi Mi 9 na sprawdzonym LTE, bo cena zakupu była bardzo dobra (850 zł za 6/128 GB).

 • gucio

  Póki co, to 5G raczkuje, zasięg jest śmieszny, usługa dodatkowo płatna, a telefony z 5G są jedynie fanaberią, bo o wartości użytkowej na razie trudno mówić.

  • Robert K.

   Ale jak dostojnie brzmi: zasięg 5G, modem 5G, procesor 5G, tyle, że dla mnie subiektywnie, odświeżanie w 120 Hz jest milej widziane, niż ta cała łączność w zasięgu 5G.

   • 👽Alien 🛸

    4G kiedyś też brzmiało dostojnie. Zwłaszcza jak były reklamy naszych rodzimych operatorów komórkowych. Wszyscy lecieli na 3G i byli zachwyceni…szybkim netem 😁

  • 👽Alien 🛸

   Nie każdy zmienia telefon co roku. Uwierz mi, że niektórzy ludzie potrafią zostać z dobrym telefonem przez 3, 4 a nawet 5 lat. W tej chwili technologia i prędkość zmian w smartfonach troszku zwolniła, więc zakup dla kogoś smartfona z 5G i zostanie z nim na 3 lub więcej lat jest jak najbardziej opłacalna. Nie wszyscy w Polsce to milionerzy i maniacy. W tym kraju żyje bardzo dużo osób szanujących złotówki.

   • Robert K.

    Pytanie, czy telefon ze standardem „dzisiejszego 5G”, będzie na tyle „nowy”, by obsłużyć 5G za trzy, czy cztery lata? Jaką mamy pewność, że nie zmieni się specyfikacja urządzeń sieci, jak i telefonów? Teoretycznie nie powinno, ale wróżbitą pokroju redaktora Konrada nie jestem, więc nie wiem. .😉

    • 👽Alien 🛸

     Dużo się nie zmieni. Podobnie było z 4G na początku i telefonami które jako pierwsze to obsługiwały.

     • Robert K.

      Cóż pamiętam, jak w czystej teorii byłem w zasięgu LTE, ale rzeczywiście, gdy faktycznie znalazłem się w tej prędkości, to szybkość ładowania stron, czy pobierania jakichkolwiek aplikacji robiło w tedy wrażenie.


reklama