>
Kategorie: Huawei Newsy Telefony

Jeśli tak wygląda Huawei Mate X2, to kupiłby go nawet rząd USA

Do sieci trafiły patent i render urządzenia, którym może być Huawei Mate X2. Konstrukcja jest znacznie ciekawsza, niż miało to miejsce w przypadku dwóch poprzednich składanych smartfonów chińskiego producenta. Czy jednak Huawei uda się wprowadzić na rynek ten model?

Pierwsze szczegóły na temat Huawei Mate X2 trafiły dzisiaj do sieci. Mamy też oparty na patencie render urządzenia, które nareszcie może konkurować z Galaxy Z Fold 2. Co będzie oferować?

Huawei Mate X2 to odejście od konstrukcji poprzedników. Tym razem mamy do czynienia z podejściem Samsunga, czyli dużym ekranem składającym się do środka. To dobra decyzja, bo pozwala chronić go, kiedy sprzęt akurat jest w kieszeni.

Główna matryca ma przekątną 8.03 cala – prawdziwy tablet w kieszeni. Nie ma też w nim żadnego wcięcia i to jest świetna wiadomość, bo konsumpcji treści nie zaburzy nam żadne wcięcie. Zewnętrzny wyświetlacz ma za to podwójną dziurkę, co pozwala sądzić, że producent umieścił tam autorski system rozpoznawania twarzy.


Smartfon Huawei równie ciekawie wygląda z profilu. Konstrukcja ma kształt klina, co daje nadzieję, że urządzenie po złożeniu nie będzie miało szczeliny pomiędzy połowami wyświetlacza. Tak wygląda to na szkicu, ale trzeba oczywiście brać na to poprawkę, bo przecież to tylko patent. Zobaczymy, czy Huawei będzie w stanie zaprojektować taki zawias.

Mniej atrakcyjnie zapowiada się wyspa aparatów, która jest równie wielką, co w Samsungu Galaxy Note 20 Ultra i Huawei P40 Pro. Jeden z obiektywów wygląda, jakby skrywał peryskopowy teleobiektyw. Ostatnim szczegółem, który zdradza patent, jest czytnik linii papilarnych ulokowany na froncie.

Przewidywanie specyfikacji Huawei Mate X2 nie ma obecnie za wiele sensu, bo na dobrą sprawę nie wiemy nawet, kto będzie odpowiedzialny za procesor. Przesłanki wskazują, że po uzyskaniu licencji może to być Qualcomm.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak Huawei radzi sobie w segmencie składanych smartfonów? W takim razie zapoznaj się z naszą recenzją Huawei Mate Xs.

https://www.gsmmaniak.pl/1149126/huawei-mate-xs-po-dwoch-miesiacach/

Źródło 1, 2

Konrad Bartnik

Najnowsze artykuły

  • Artykuły
  • Na luzie

Gdzie się podziały tamte Motorole? Najnowsze są cholernie drogie i mało opłacalne

Motorole są ładne, nieźle wyposażone i tanie. A raczej były tanie, tj. dobrze wycenione w…

27 maja 2026
  • Promocje

Ex-flagowy Samsung w tak dobrej cenie?! Nie dowierzam, ale gorąco polecam ten zakup

Samsung Galaxy S25 Ultra doczekał się tak dobrej promocji w Polsce, że z miejsca stał…

27 maja 2026
  • Newsy
  • Telefony

Telefon Trumpa nie uczyni Ameryki wielką, a wręcz przeciwnie. Oto jego wydajność i specyfikacja

Jakiś czas temu w końcu dostaliśmy informację o tym, że Trump Mobile T1 istnieje i…

27 maja 2026
  • Honor
  • Newsy
  • Telefony

Kolejny, kompaktowy flagowiec z Chin ujawnia specyfikację. Będzie jednym z ciekawszych

Jeżeli mielibyśmy sobie przypomnieć, kto robi kompaktowe flagowce, to jednym z producentów będzie oczywiści Honor.…

27 maja 2026
  • Promocje

Nie kupisz lepszego telefonu w tej cenie, zwłaszcza Motoroli. Kusi 12 GB RAM i IP69

Chciałbym, by każdy telefon Motorola był tak opłacalny jak Motorola Edge 60 Pro w najnowszej…

27 maja 2026
  • Operatorzy
  • T-Mobile

Ten Samsung staniał o 34% i w końcu staje się opłacalny. Najlepszy wybór w 2026 roku?

Samsung Galaxy S25 FE debiutował na rynku we wrześniu 2025 roku jako ostatni przedstawiciel serii…

27 maja 2026