, Apple Newsy Telefony

iPhone 12 Mini będzie władcą kompaktowych smartfonów! Takiego ekranu nie mają rywale

fot. svetapple.sk

fot. svetapple.sk

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • cmg13

  Konkurencja z Androidem zapewne nie może wypełnić tej luki bo pewnie mają zakaz od Google aby robić konkurencję dla pixeli. A z Googlem się nie pogrywa bo będzie ban.

 • MrVik

  Mógłbyś sprecyzować o co ci chodzi? Ja napisałem, że wszystko działa płynnie, bez opóźnień i przycięć, bez ponownego wczytywania przy przełączaniu aplikacji – a ty jak rozumiesz dobre działania?
  Napisz proszę jak chcesz bojkotować firmę sprzedającą sprzęt i usługi, jeśli nie przez nie kupowanie ich produktów? Może kupisz 1000 iPhonów i publicznie je zniszczysz, jak to robią debile w sieci z różnymi produktami?
  Przypomnij sobie afery z wyginaniem obudów, gubieniem zasięgu, spowalnianiem starszych iPhonów itd. Było nagłośnienie i narzekanie, ale sprzedaż iPhonów i tak rosła, więc dla firmy takie biadolenie grupy klientów jest bzyczeniem muchy koło ucha – upierdliwe, ale nieszkodliwe.

  • NMCNMM

   „kupisz 1000 iPhonów i publicznie je zniszczysz, jak to robią debile w sieci z różnymi produktami” – ciotyzm level max. zniszczenie masowo produkowanego produktu najniższej jakości, i to najbardziej zaniedbanej grupy produktów czyli elektroniki konsumenckiej to głupota? loooool

   • MrVik

    Tak, kupienie produktu i niszczenie go to debilizm. Producent i tak zarabia, a niszczący marnuje kasę.
    Nadal nie napisałeś jak chcesz bojkotować Apple.

 • Gfyyytyt Xywyxywy

  Chyba się przesiądę na ten mini, jakoś nie mogę żyć z tym moim mi 9 jakieś takie za duże to dla mnie.

 • emerel

  Rozpisujecie się o ekranie, ale nie ma tu żadnego zdjęcia, czy renderu frontu… Całość może nie być taka mini…

  • The Truth

   Bo to już dawno wyciekło. Wyobraź sobie iPhone 11 lub iPhone X w rozmiarze mniejszym niż obecny iPhone SE (2020).

   Napisałem 11 lub X bo nie dałbym głowy, którą grubość ramek Apple obierze.

 • Rob Mar

  czekamy jeszcze na pixela 5 – może to będzie ciekawy, kompaktowy fon?

 • karins

  nie wiem czy dobrze pamiętam ale ten najmniejszy ma mieć chyba 2227mA i wszyscy w tył zwrot ^^
  Najdroższa 12 ma mieć najlepszą baterię…tak ptaszki Bartnika ćwierkają, ale jak będzie to się okażę.

 • texas

  Pożyjemy zobaczymy. Z każdym kolejnym tygodniem i kolejnym przeciekiem, nowe iPhony walczą o czołówkę niewypałów 2020 roku.
  Kto wie w ogóle czym ma się różnić iPhone 12 Max (czy tam 12 jak go teraz zwą) od iPhone 12 Pro? Te same ekrany, ta sama bryła, pewnie podobne baterie. Jeden aparat więcej i +2gb RAM?

  • MrVik

   Tak jak piszesz, z tym że obstawiam 1 GB RAM więcej, a nie 2 (choć to też nie pewne, bo dla iOS 4 GB są OK), a do tego LIDAR. Coś pewnie jeszcze dorzucą, żeby ludzie chcieli w ogóle kupować 12 Pro.

   • NMCNMM

    >dla iOS 4 GB są OK

    xDDDDDDDDDDD dopoki nie wlaczysz zadnej aplikacji chyba

    • MrVik

     Nie

     • cyc997

      Ale on dobrze pisze, apki się rozrastają, a iphony ciągle mają protezę multitaskingu, właśnie przez żałowanie ramu.

     • NMCNMM

      jeśli „wystarczające na styk” to dla ciebie „ok”, to może i nie.

     • MrVik

      No może i mam niewielkie wymagania, ale właśnie na 4GB RAM (iOS 14), mam otwartych 20 różnych aplikacji i na każdą przełączam się bez zwłoki, nie mówiąc o ponownym wczytywaniu – dla mnie jest OK, nie potrzebuję trzymać w RAMie wszystkich aplikacji, które mam zainstalowane.

     • NMCNMM

      ja też nie. a i mam ich malutko zainstalowanych. ale w czasach gdy ram to grosze, dlaczego oszczędzać? no tak, za rok wejdzie model z 6gb ramu – wtedy 6 będzie „ok”

     • MrVik

      Z pewnością więcej RAMu nie zaszkodzi, tyle, że Apple nie idzie w cyfry w specyfikacji i jeśli uważa, że na 4GB wszytko działa odpowiednio dobrze, to do nowych modeli bez skrupułów wsadzi 4GB. Ja wiem, że to wydaje się mało nawet przy Androidowych średniakach (4GB RAM miał mój ostatni smartfon z Andkiem z 2016 r.), ale te średniaki chciałyby działać na swoich 8GB tak jak iPhony na 4 😉

     • NMCNMM

      i to jest dla mnie tak typowe ciotowanie konsumenckie, że szkoda słów. Apple nie idzie w cyfry w specyfikacji, bo choćby ten ram miał kosztować centa więcej to ci nie da, bo ty nie chcesz. Bronisz ich antykonsumenckiego kroku oszczędzania na tobie każdego centa. Druga sprawa, Apple to sobie może uważać co chce, aplikacje się cały czas rozrastają i z roku na rok wymagają więcej pamięci, no, ale rozumiem że dla ciebie jako użytkownika nie liczy się to jak telefon działa, a to, co sobie tam apple uważa. Jak ci powiedzą że masz jeść kupę, to też będziesz jadł.

      I po co to porównanie do androida? Co mnie obchodzi android? jestem użytkownikiem iOSu, Apple’a, i nie dbam o to, jak działa android. To jest argument idioty – używając go można dowolny obiekt/zjawisko/cokolwiek A porównać na korzyść do B. W polsce jest super, bo w afryce nie ma wody. Widzisz, jak głupie to porównanie?

      Zamiast chcieć jako konsument poprawy własnego (i innych konsumentów) doświadczenia, ty bronisz firmy i używasz argumentu rodem nie wiem z czego o tym że coś działa gorzej… masakra.

     • MrVik

      A to jest dla mnie typowe buractwo. Nie masz argumentów więc obrażasz innych i piszesz co uważają i co myślą, choć g… masz o tym pojęcie. Skup się na sobie prostaku, bo nawet nie rozumiesz tego co napisałem.

     • NMCNMM

      a powiedz mi, jak można szanować kogoś, kto używa argumentu „w polsce jest super bo w korei pn nie ma co jeść”? no jak? buractwo, bo co? bo chciałbym lepiej dla nas wszystkich? bo jestem anty-korporacji? hahah

     • MrVik

      Ja prdl! A w którym miejscu ja bronię korporacji lub porównuję Polskę (nazwy państw piszemy wielką literą) do Korei? Cóż, musiałem na chwilę zniżyć się do poziomu twojej wypowiedzi – do siebie miej pretensję za chamski i prostacki komentarz.
      Powodzenia w walce z korporacjami o nasze wspólne dobro!
      P.S. Może zamiast pokrzykiwać w komentarza na blogu, zacznij walczyć bardziej konstruktywnie (bo wiesz, korporacje tu nie zaglądają). Może jakiś bojkot? Nie kupuj więcej iPhona, tak im dogryziesz 😉

     • NMCNMM

      zaglądają. całe sztaby ludzi śledzą blogi, takie jak ten. pseudo redaktorki działają pro-korporacyjnie wychwalając i opisując w boskich słowach każdy jeden złom.

      Gdzie użyłeś? No przecież porównałeś do androida. Że chodzi lepiej, niż android. To ten poziom co z koreą, tylko że przykład inny – co, już absurdalny? Równie co twój argument.

      A w którym miejscu bronisz? Od początku, mówiąc że ledwie wystarczalna ilość pamięci jest ok.

     • MrVik

      Tak, na pewno zaglądają i już wiedzą, że bez 6GB RAMu nie kupisz ich smartfona…
      Po niemal 2 latach z iPhonem posiadającym 4GB RAM, stwierdzam, że nigdy tego RAM mi nie zabrakło i nie doświadczyłem żadnych przycięć w działaniu systemu i aplikacji, choć intensywnie korzystam ze smartfona. Zatem śmiało mogę stwierdzić, że taka ilość RAMu jest OK i jeśli Apple twierdzi tak samo, to możesz sobie pisać do woli, a i tak w 12-kach będzie 4GB. Być może będzie więcej i nikt się za to nie obrazi, ale Apple „wie lepiej” i jak zwykle zrobi jak chce. A skoro kupujesz ich sprzęt (a tak wnioskuję z tego co napisałeś), to sam jesteś hipokrytą – walczysz z korporacjami, ale zasilasz ich portfele.

     • NMCNMM

      a co mam kupić? srajomi z reklamami w nakladce?

      zaglądają. i widzą jak ludzie ciotują za produktami. jak dają zielone światło na jeszcze gorszą jakość.

     • The Truth

      Oj, a cóż to za komunistyczna postawa. 😕

      Wykaż się, myślą inżynieryjną, osiągnięciami, to na pewno Cię jakaś firma technologiczna zatrudni, gdzie będziesz mógł stać się Project Managerem kolejnego wydania ; )

      No ale w Polszy to tylko dej, dej, dej.

     • NMCNMM

      nie, po prostu odpowiedź tak głupia jak „zrób”. Gdybym miał zespół i środki apple’a to oczywiście, zrobiłbym lepszy telefon.
      w zawodzie w którym pracuję też słyszę non stop „zrób x czy y”. żebym zrobił sam coś co robiło 1000 osób przez 5 lat. No, ale jak 10 latek ma pomyśleć o tym czy coś jest możliwe czy nie.

     • The Truth

      Dzieci jak dzieci. Tylko osoba o niesamowicie miernym wykształceniu i bez jakiegokolwiek doświadczenia akademickiego mogłaby rzucać takimi frazesami z taką pewnością:

      „Gdybym miał zespół i środki apple’a to oczywiście, zrobiłbym lepszy telefon.”

      To chyba w podstawówce dzieci na angielskim się już uczą, że to jest drugi okres warunkowy, który odnosi się do warunku hipotetycznego/mało prawdopodobnego.

     • NMCNMM

      a dlaczego nie? wystarczyłoby, że by nie szpiegował 😉

     • MrVik

      Zabawny jesteś. Zielone światło to sam dajesz płacąc kupę kasy za sprzęt na który narzekasz. Są przecież inne opcje i to nie tylko Xiaomi. Ja nie kupuję sprzętu lub marki, która mnie zawiodła i szukam czegoś innego co spełnia moje wymagania.

     • NMCNMM

      ale czy gdzieś mówię, że ten sprzęt mnie zawodzi? narzekam, że mógłby być lepszy. jestem świadomy tego, że apple mnie dyma, a ty masz z tym problem.

     • MrVik

      Nie mam problemu. To ty wyskoczyłeś, że 4GB to za mało, choć nie masz przykładu na to, że iOS potrzebuje więcej RAMu. Tym gorzej dla ciebie, jeśli dajesz się dymać świadomie.

     • NMCNMM

      a jak mam sie nie dac? skoro bedac konsumentem, narzekając na korporację przylatuje banda mrvików i jeszcze na mnie naskakują? za to, że chcę lepiej dla wszystkich?

     • MrVik

      Ojej no przepraszam, ty masz misję poprawy losów ludzkości, a my śmiemy się czepiać. Nie poddawaj się, walcz mimo wszystko ze swoimi wiatrakami 😀

     • NMCNMM

      gdyby na 100 osób, było więcej niż jedna z takim podejściem jak ja, mielibyśmy coraz lepsze produkty. a tak? applel świadomie nas dyma z bateriami i śmieje nam się w mordy. a 99 cioć jest happy, i tego jednego butuje, wyśmiewa.

      wstyd by mi było tak zaciekle bronić korporacji 😉

     • MrVik

      Co ja poradzę, że śmieszny jesteś z tą swoją walką w komentarzach. Korporacje oceniają sukces swoich produktów przez kasę jaką na nich zarabiają, a nie narzekanie klientów. Jeśli narzekają, ale i tak kupują to nie ma problemu. Jedyny sposób walki to nie kupować. Tylko to ich boli i motywuje do poprawy produktów. Oczywiście konkurencja też, ale to przekłada się na to samo, bo jeśli konkurencja ma lepsze produkty to ludzie kupią od konkurencji. W obecnej chwili nie ma lepiej działających smartfonów niż nowe iPhony, zatem Apple nie specjalnie musi obawiać się konkurencji. Gdyby było tak, że Samsungi czy nawet Xiaomi lepiej śmigają ze swoimi 8GB niż iPhony z 4GB, to Apple musiałoby pomyśleć o większym RAMie. Cały czas próbuję ci to wytłumaczyć, ale nie chwytasz tylko ciągle nudzisz o walce z korpo.

     • NMCNMM

      nie. nie kupować to nie jest żaden sposób, nie kupowanie niczego nie daje. sposobem jest nagłaśniać, uświadamiać, i bojkotować.

      ja jestem śmieszny będąc pro-konsumencki? to jaki jesteś ty będąc pro-korporacyjny? przy obrzydliwy, śmieszny chyba ma pozytywny wydźwięk 😉

      a od iphonów nie ma lepiej działających smartfonów? dobre sobie, nawet nie bede dyskutował na ten temat bo jesteś po prostu ignorantem

     • MrVik

      Oj chyba zaczynasz się łamać. Już pisałem, że nie bronię korporacji, tylko piszę jak jest. A skoro ja jestem ignorantem to napisz, który smartfon działa płynniej niż taki iPhone 11/Pro?

     • NMCNMM

      ale no, głupi ja, chciałbym świata gdzie konsument dyktuje korporacją, a nie na odwrót jak większość która robi w gacie na sam fakt możliwości doświadczenia kupna produktu/usługi a czy b 😉

     • MrVik

      No wreszcie załapałeś jak to działa. Konsument jedynie może wybierać spośród tego co oferują różne korporacje, a nie dyktować co te korporacje mają oferować. Smutne, ale prawdziwe.

     • The Truth

      Nie rozumiesz, jesteś głupi albo udajesz. Apple ma określone pułapy cenowe, określone plany i strategie. Mają dać Snapdragona 630 i 16 GB ramy czy o co ci chodzi?

      Te „grosze”, „dolary” składają się na całość, którą @mrvik:disqus czy ja lubimy. Lubimy właśnie taką a nie inną kompozycję podzespołów, bo wolimy mieć mniej ramu a lepsze inne komponenty, bo CPU wykorzystamy przy działaniu danej apki, którą używamy, szybciej Lightroom nam będzie chodził, szybciej skadrujemy, wytniemy fragment filmiku.

      Apple płaci 120 USD za wyświetlacz, 37 USD za obie kamery, 71 USD za tylną ramkę ze stali nierdzewnej, pokrytą PVD, wolną od spawów, tylną klapkę ze szkła 2.5D z jednym wycięciem, kilka złączek i konektorów, 30 USD za procesor (A12), 17 USD za model LTE Cat. 16, ~13 USD za kontrolery zasilania i ładowanie bezprzewodowe certyfikowane przez WPC, 7 USD za moduł BT i WiFi, ~41 USD za pamięć RAM i ROM, ~10 USD za kontroler NFC i Secure Enclave, ~14 USD za Face ID, ~1.15 USD za akcelerometr, żyroskop, barometr, kompas, czujnik światła, 6.50 USD za baterię, 15 USD za wzmacniacze i inne elektroniczne komponenty, itp. itd.

      Czyli teraz na której częściej chciałbyś zaoszczędzić by dołożyć tego twojego ramu?

      Uważasz, że zrobiłbyś lepszą kompozycję, proszę bardzo, idź i twórz telefon. Uważasz, że konkurencja robi lepsze telefony, idź i kupuj te telefony.

     • NMCNMM

      Uważasz, że zrobiłbyś lepszą kompozycję, proszę bardzo, idź i twórz telefon

      poproszę kapitał, fabryki i ludzi. stworzę.

    • Michał

     K..a w komputerze mam 4GB i uważam że jest to wystarczająca ilość. Skąd w tobie takie buractwo? To że android potrzebuje 20GB do względnej pracy nie oznacza że inne systemy też potrzebują.

     • NMCNMM

      do czego wystarczająca? do napisania komentarza o japku? bo chyba nie do pracy

 • vonski

  jA BYM SIE TYLKO CHCIAŁ DOWIEDZIEC, CZY TO BĘDZIE KOLEJNY TELFON KOLEGI BARTNIKA?

 • NMCNMM

  mini będzie też bateryjka z zegarka. po roku będzie to urządzenie stacjonarne.

  • Michał

   Mini to masz w bokserkach. Który iphone jest po roku urządzeniem stacjonarnym? Skup się i odpowiedź.

 • wodołaz

  Wielkość ekranu – rewelacja.
  Gdyby tak jeszcze sensownie pojemny akumulator i odpowiednia cena…..

 • karins

  Przykuliście moją uwagę……


reklama