, Android Newsy Samsung

Samsung Galaxy Note 10+ z dużą aktualizacją w Polsce! Co nowego?

Samsung Galaxy Note 10+ / fot. gsmManiaK

Samsung Galaxy Note 10+ / fot. gsmManiaK

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Robert K.

  Zmień lekarza, bo cię oszukuje, leczy ci nogi, a nie głowę.

 • Andrzej

  Note 10 (bez „+”) też dostał aktualizację. https://uplo…f9832a.jpg

 • sirrah777

  Jak zwykle artykuł spóźniony 😀 W EU proces aktualizacji rozpoczął się 2 września, a w PL aktualizacja pojawiła się 11 września rano.

 • Robert K.

  No proszę, dzieci zaczynają bawić się w plusiki i minusiki, jakie to słodkie 🙃

 • http://tosiha.com/ Marcin Buglewicz

  Lista jest znacznie dłuższa ale prasa tylko kopiuje to co inni podali :/ no ale cóż.

 • Robert K.

  Ciekawe, mój Note 10+ jeszcze nie widzi aktualizacji, nam wgrane XEO z wolnego rynku.

  • Colt1255

   Tak, wdraża regionami. Ale dla XEO to pewnie kwestia dni.

   • Robert K.

    Tak, też mi się wydaje.
    Gdyby nie aktualizacja do One UI 2.5, to pewnie same poprawki zabezpieczeń były by już dostępne dla Note 10+, bo Galaxy S9+, którego również posiadam dostał już jakiś czas temu poprawkę na wrzesień.

   • sirrah777

    Xeo dostało już aktualizacje 11 września.

  • beaviss

   „Domyślam się, że w Polsce Samsung wdraża regionami aktualizacje”, ze co prosze ? Moze województwami wprowadza aktualizacje, 🤣, xeo jest na Polskę, całą Polskę, i jak zostanie udostępniony na nasz kraj to otrzymają wszyscy, czasami ale , rzadko zdarza się, że telefony z brandem dostają szybciej aktualizacje niż czysty soft, ale to sporadyczne wypadki i dotyczy głównie brandu od tmobile

   • Robert K.

    Jak nie masz nic mądrego do napisania, to wstrzymaj się od tego cynizmu, bo nie wnosisz żadnych sensownych informacji, poza tym, co wiedzą inni użytkownicy, i nie jest tak, że wszyscy dostają w Polsce jednocześnie aktualizację, nie mam tu na myśli brandu operatora, gdzie nawet do kilku miesięcy może nastąpić zwłoka z wypuszczeniem przez sieć aktualizacji.

    • beaviss

     To co napisałem moim skromnym zdaniem bylo o wiele bardziej konstruktywne niż te twoje domysły, które tak tryskają informacjami, ze nie jeden laik , bedzie ci wdzięczny, za taką dawkę wiedzy. Nie dało się bez cynizmu choc bardzo się starałem, przy takim wyłożeniu bylo silniejsze odemnie.

     • Robert K.

      Więc skoro nie panujesz nad emocjami, nie komentuj, ponieważ Twój komentarz, jak Tobie się wydaje, nie jest konstruktywny, a to dlatego, że jeszcze nie słyszałem, by aktualizacja, która pojawia się w danym kraju, regionie dotarła do wszystkich jednocześnie, zawsze jest kilkudniowy poślizg w różnych jego częściach. Każdy laik, to wie. Ale dzięki za rzeczowe info.

     • beaviss

      To nie kwestia panowania nad emocjami a raczej wykorzystanie sytuacji jak ktos sie tak pogrąża jak ty, jak wychodzi Xeo na polske to cala polska dostaje dany soft w jednym czasie, co w przeciwnym przypadku decydowało by o kolejności aktualizacji ? Kolor urządzenia, miasto w którym mieszkasz, procent naładowania baterii

     • Robert K.

      Ty się nie pogrążasz omnibusie. To przynajmniej pisz bez błędów.

  • Alex

   Ja już mam od piątku. Mniej więcej o 16 w piątek sprawdziłem i wskoczyła aktualizacja. Od piątku już śmiga. Wydaje mi się, że bateria lepiej działa. Szczególnie w trybie czuwania.

   • Robert K.

    Ja jeszcze nie mam, a przecież
    po wgraniu XEO sprawdzaliśmy, czy mamy te same oprogramowanie.
    Dziwne.

    • Alex

     Masz coś nie tak. A gdzie ty to robiłeś? Przypomnij mi bo już nie pamiętam.

     • Robert K.

      W serwisie niezależnym, odpłatnie.

     • beaviss

      Wrzuć screena z info o oprogramowaniu, bo coś czuje, że zrobili cie w bambuko

     • Robert K.
     • beaviss

      Na tym screenie nie ma informacji jakie masz CSC, zjedz niżej i wtedy zrób zrzut ekranu

     • Robert K.

      Note 9 z czystym XEO też jeszcze nie widzi aktualizacji. SGS9+ z wgranym XEO dostał poprawki już dość dawno temu.
      Tu masz kolejny zrzut.
      https://uplo…a383eb.jpg

     • beaviss

      No więc tak, kolego, jak przypuszczałem, twój aktywny kod csc, to nie XEO, a AUT, czyli Szwajcaria, więc będziesz dostawał aktualizację jak będzie otrzymywać Szwajcaria a nie Polska, dla tego ja sam debranduje swoje telefony , bo wiem wtedy co mam, pozdrawiam

     • Robert K.

      Dzięki za info.
      Ale to i tak lepiej niż brand operatora. Będę chyba musiał, mimo wszystko udać się do nich raz jeszcze, żeby zgrali mi polskie XEO.
      Może nie zwrócili uwagi na ten fakt, a może najzwyczajniej specjalnie wgrali mi taki soft. Pozdrawiam również.

     • Alex

      Kolega wyżej dobrze mówi. To nie jest xeo. Mam inne oznaczenia. Lepiej to zrobić w serwisie Samsunga. Jak w jednym nie będą chcieli to udaj się do innego. Aż ci w końcu to zrobią. Ewentualnie sam to zrób. W sieci są poradniki a jakiejś super wiedzy ani umiejętności do tego nie trzeba.

     • Robert K.

      To jakiś ślepy w tym serwisie pracuje?
      Podjadę do nich i zapytam dlaczego wgrali mi XEO z zagranicy, a nie polskie?
      Ostatecznie jakiejś tam tragedii nie ma, kilka dni różnicy w dostępie aktualizacji, ale sam fakt, że powinno być polskie, trochę mnie drażni, bo zapłaciłem za usługę, więc należałoby by zrobić to dobrze, tak?

     • Alex

      To nawet nie jest XEO tylko jak kolega wyżej napisał AUT. Oprogramowanie przeznaczone na inny rynek. Dziwny gość. Przecież to podstawa jeśli chodzi o wgrywanie.

     • Robert K.

      W zasadzie XEO, tyle że na Austrię.
      Sprawdziłem w Note9 i tam mam XEO/XEO, a nie tak jak tutaj AUT/XEO.

     • Alex

      Ja bym na twoim miejscu sam sobie wgrał. Na sammobile są wszystkie romy dostępne oraz poradnik. Na YouTube też masz tego mnóstwo.

     • Robert K.

      Zgadza się, jest tego dużo do wyboru i to nie jest jakiś szczególny problem, by sobie wgrać oprogramowanie, fakt natomiast jest taki, że trochę mało mam czasu, fatalny zasięg internetu w laptopie, a poza tym Alex, nie mam parcia na taką zabawę, najzwyczajniej mam kosmicznego lenia.
      Dlatego, idę po najniższej linii oporu i ktoś to robi za mnie, oczywiście odpłatnie, ale w granicach rozsądku.
      Czy zauważyłeś, że po aktualizacji, pisząc w słowniku klawiatury, animacja podpowiedzi wyrazów, jakby stała się płynniejsza, bardziej miła dla oka?

     • Alex

      Znam ten ból 😁😁😁 też tak mam ale zawsze jak się zrobi coś samemu to jest lepiej niż jak ktoś robi to dla ciebie. W tym przypadku chwila zabawy by się opłaciła.
      Nie. Szczerze to nie zauważyłem. Mi najbardziej zależało na bezprzewodowym Dex ie. Mam tą stacje Dex pierwszej generacji z S8 bodajże ale nigdy mi się nie chciało podchodzić do TV by włożyć tel do stacji potem podłączyć klawiaturę i myszkę i coś robić. Teraz jest to banalnie proste. Wystarczy włączyć bezprzewodowy Dex zmienić tel jako myszkę i pisać na telefonie. Świetna sprawa i działa zaskakująco dobrze. Więcej jakichś większych zmian nie zauważyłem. Są tam jeszcze jakieś inne rzeczy ale one akurat mnie nie interesują. Z jakiej aplikacji korzystasz jeśli chodzi o SMS y?

     • Robert K.

      Standard systemowy.

     • Alex

      Aha. Ja z wiadomości google. Przede wszystkim dla RCS ów. Bardzo dużo osób już to ma. A masz już może usługę Nearby Share (udostępnianie w pobliżu)?

     • Robert K.

      Mam, ale jeszcze ani razu nie użyłem, sprawdzałem i po aktualizacji doszło mi napisy na żywo, cokolwiek to znaczy 😊

     • Alex

      Ja właśnie na RCS i na udostępnianie w pobliżu w tym roku najbardziej czekałem. Niby Samsung ma quick share ale zupełnie tego się nie da użyć. Jedynie smartfony z one ui 2.1 są kompatybilne. A udostępnianie w pobliżu działa z każdym smartfonem z androidem od 6.0. Powiem ci, że hula aż miło. To samo RCS. W końcu google wzięło się za te usługi i robi to lepiej niż producenci.
      Widziałem. Próbowałem to używać ale w sumie na daną chwilę obsługuje tylko napisy w języku angielskim. Nie wiem po co miałbym to używać 😆 jak oglądam filmy po angielsku to po co mi jeszcze napisy? Albo jak oglądam film po polsku to po co mi angielskie napisy? 😁 Nam w Polsce się to kompletnie nie przyda.

     • Robert K.

      Może się to zmieni z biegiem czasu, tak jak miało to miejsce z asystentem Google nim w końcu przywitał się po polsku, co ciekawe, zasadniczo czekałem na polską wersję asystenta, a w tej chwili zupełnie nie korzystam ☺
      Chyba trochę się pobawię w wolnej chwili, bo zaniedbałem telefonik i jego możliwości. Fajnie, że Samsung stara się coś dobrego robić i mu to wychodzi, mam na myśli udostępnianie w pobliżu, a powiedz, co sądzisz o OU 3.0, jest felieton maniaka, od redaktora dość znanego użytkownikom 😀

     • Alex

      Udostępnianie w pobliżu to akurat funkcja google. Samsung ma swój quick share ale on działa tylko z telefonami Samsunga i tylko z nakładka od 2.1. Mam tą nakładkę od miesięcy ale co z tego skoro nie miałem kompatybilnych urzadzen? Większość znajomych ma telefony Xiaomi Huawei itd. Więc nie dało się nawet z tego korzystać. A teraz od kiedy jest udostępnianie w pobliżu to świetna sprawa. Xiaomi Samsung hauaei oneplus. Żadna różnica. Wszystko działa. Tak jak na iPhone ach. To samo z RCS. Działa i nawet nie myślałem, że aż tyle ludzi już z tego korzystać. Podejrzewam, że nawet nie wiedzą, że to mają. Ale dla mnie to wszystko jedno. Ważne że działa 😁
      Jeśli chodzi o 3.0 to wiesz. Trochę mało tych zmian moim zdaniem. Ale jak tak myślę to kurcze co tu jeszcze do tej nakładki mogą dać? Przecież te telefony mają już tyle funkcji, że chyba nie wiedzą za bardzo co jeszcze mają dodawać. Myślę, że to już najwyższy czas na składaki. Obecne smartfony powoli się kończą. Nie wiele można by tu zmienić lub dodać. Ekrany są bezramkowe, wiele aparatów z tyłu, 12 GB RAM, super wydajne procesory itd. Jak się tak zastanawiam to na prawdę nie wiem co mogli by jeszcze dodać do nakładki. Dlatego moim zdaniem OneUI 3.0 jest to kierunek w dobrą stronę ale to bardziej powinno być OneUI 2.7 a nie 3.0. Cały panel zasilenia z Androida 11 w OneUI został wycięty. Przynajmniej tak to wygląda. Z drugiej strony OneUI 2.5 ma praktycznie wszystkie te funkcji z Androida 11. Wszystkie te urządzenia Smart są na belce w zakładce urządzenia więc ta funkcja z Androida 11 jest już w OneUI 2.5 i androidzie 10. Chyba najbardziej czekam na jeszcze bardziej płynne animacje oraz bąbelki. Chociaż te bąbelki nie są mi jakoś niezbędne. Sam korzystam z messengera w wersji lite a tu nie ma bąbelków. Także jak mam być szczery to za bardzo nie czekam na te zmiany. Bo prawie wszystko co google zaprezentowało w androidzie 11 jest już w androidzie 10 w wersji od Samsunga. Jak wyjdzie na pewno od razu zainstaluje ale chyba bardziej czekałem na wersję 2.5 ze względu na bezprzewodowego Dex a. Zobaczymy. Może Samsung jeszcze coś ciekawego wprowadzi. Na razie wersja 3.0 zapowiada się na udany lifting ale nie jest to coś na co na prawdę bym czekał z niecierpliwością.

     • Alex

      Jeśli chodzi o asystenta to ja akurat korzystam. I na telefonie i na zegarku. Zresztą przy zakupie zegarka asystent google był dla mnie priorytetem. Codziennie z tego korzystam 😁 najczęściej to wysłanie SMS a oraz włączanie i wyłączanie świateł w mieszkaniu 😁

     • Robert K.

      Miałem aktualizację koło poludnia

     • Robert K.

      Alex wrzuciłem dwa screeny, możesz porównać to oprogramowanie do swojego?

  • beaviss

   Pokaz screen z info o tym , że masz xeo


reklama