, Newsy Samsung Telefony

549 dolarów. Tyle są warte podzespoły Galaxy Note 20 Ultra – Samsung nieźle na nas zarabia

Samsung Galaxy Note20 Ultra / fot. gsmManiaK.pl

Samsung Galaxy Note20 Ultra / fot. gsmManiaK.pl

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Maciej Wolski

  Wyprodukowanie pół litra piwa koncernowego to koszt ok 25 gr. Reszta to koszt opakowania, transportu, marketingu, podatków itp. Daje do myślenia

 • Koszt technologii to bzdura. Przecież na nowo nie odkrywają koła, nie odkrywają budowy AMOLEDu, nie odkrywają co to jest procesor ani kamera. Te dane już mają….

 • Gloom666

  Sarkazm 😁

 • Siara

  Bartnik, a jak kupujesz samochód, też sprawdzasz cenę wszystkich części?

  • Kiantow Randa

   On kupuje od Janusza z komisu, składany z dwóch i spawany na nowo 🙂

 • Gloom666

  Wredne Apple ładuje taniochę i doi klientów!!!111 oh, waaait 😉

 • cyc997

  Złożyły i przewiozły się same, inżynierowie i koderzy projektowali telefon i system za darmo itd. Myślę że jak policzyć wszystkie koszta to nie będzie wcale tak drastycznej przebitki. Nawet jeśli były składane w Chinach to… Przeciętny chińczyk zarabia już lepiej niż przeciętny Polak…

 • Robert K.

  Przecież każdy producent telefonów w taki, czy bardzo podobny sposób zarabia, teraz doliczmy jeszcze utrzymanie zakładów, pracowników, całego zaplecza, nieistotne skąd pochodzącego, Wietnam, czy Chiny, wszystkim trzeba płacić i nie są to małe kwoty.
  Kupienie podzespołów, a następnie złożenie to w całość, to są dwie różne sprawy.

  • Kiantow Randa

   Dochodzi jeszcze cała praca koncepcyjna i niezliczone godziny badań i prób. Ale takieu redaktorkowi łatwiej policzyć cenę części i napisać bzdurny artykuł.

 • WhoCares

  Też mi nowość, to tak samo jak np. bluzy Tommy Hilfiger w USA po 40 usd, a u nas po 450 zł, koszulki w TJ Maxx czy Marshall po 4 dolary, tak samo jak Iphone droższy u nas o ponad 1 tyś. zł za ten sam model co w USA. Nikt nie odkrył ameryki, że firmy zarabiają na ogromnych marżach.

 • Alien

  Nie no, pewnie. Pszczelarz tytularz chciałby flagowy smartfon za złotówkę i żeby w gratisie dorzucili mu jeszcze beczkę miodu.

 • TurboDM

  Żaden „analityk” nie ma bladego pojęcia po ile Samsung kupuje podzespoły w gigantycznych ilościach będąc wielkim graczem rynkowymi.
  Cena „dla Samsunga” a rynkowa cena tych podzespołów to dwie odrebne sprawy.
  A rzeczywista cena placona przez Samsunga jest i będzie tajemnica handlową

 • 2115

  A teraz kochani zastanówmy się nad inną kwestią. Samsung ma jakieś tam ego itp że niektórzy ludzie myślą że Samsung to uuuu i jeszcze trochę, itd.
  550 dolarów kosztują podzespoły i są naprawdę w wersji na USA i Chiny dobre, jedne z lepszych, właściwie do pełni szczęścia brakuje tylko szybszego ładowania oraz QHD 120 Hz.
  Xiaomi za to nie ma takich skojarzeń jak Samsung czy Apple. Mi 10 Pro kosztował dolarów 1000 w dniu premiery. Ma kulawe podzespoły jak za tę cenę o ile się nie mylę wyceniony został na ~300 dolarów. I co? Klapa. Jaka klapa? Sprzedaż Mi 10 Pro w EU. Co na to Xiaomi? Mi 10 Ultra kosztuje o 100 dolarów mniej, a oferuje 2x więcej niż Mi 10 Pro, ale Xiaomi nie oferuje go w EU, bo jeżeli wróciłoby do tego co ciągle robi w Chinach, tam Mi 10 Pro jest tańszy i to dużo, to dalej byłoby postrzegane jako bieda. Tak jakby teraz nie było.. To są efekty współpracy z Samsungiem.


reklama