, Motorola Newsy Telefony

Motorola Moto G9 oficjalnie. To naprawdę fajny smartfon „za drobne”

fot. Motorola

fot. Motorola

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • FALLNONS

  Moto G8 też 🤷

  • Robert

   Mam bezpośrednie porównanie jasności ekranu w G8 Power i LG G7. W ostrym słońcu jest przepaść na korzyść G7 od LG. Pomimo już ponad 2 lat od premiery IPS w G7 to nadal jeden z najjaśniejszych paneli na rynku.

 • https://google.pl Prawda jest taka, że

  Na Indie powinni dodać każdemu telefonowi solidny aparat by filmiki z wypadkami były dobrze nagrane na sadistica.

 • Kamil Bartuś

  Nie rozumiem dlaczego wszędzie wkładają te ekrany 6,5″. Każdy smartfon do 1000zł to ekrany 6,5-6,7″. Tak ciężko zrobić smartfon z ekranem 5.8/6,1″? „Mały” i poręczny.

  • Aqua

   Bo ludzie wolą większe ekrany. Ja bym wolał jeszcze większe, około 7″ byłoby optymalnie. Smartfon to już nie telefon lecz dużo więcej i potrzeba dużych ekranów.

   • klausPL

    To kup sobie tableta jak potrzebujesz coś większego 🤷

    • Jaroszek Poncyk

     kup sobie iphona SE jak potrzebujesz coś mniejszego.
     Rynek jaki jest każdy widzi, ludzie używają telefonów zamiast laptopów, pochłaniają na nich media i każdy się już przyzwyczaił do 6,5″ jedynie garstka marud, która i tak nie kupi telefonu 5,5-6″ tylko weźmie to co polecają bo lepszy aparat, bo lepsze audio i to i siamto.
     Płacz o to, że telefony od 4,5″+ to patelnie trwa już dobre 5lat. Gdyby mniejsze telefony sprzedawały się przynajmniej w 10% tego co sprzedał dany producent, to każda marka miałaby 1-2 modele małych smartfonów rocznie.

     • klausPL

      Ja nie narzekam, 6.5 cala mi pasuje. iPhone SE jest dla mnie za mały i za słaby.

     • Kamil Bartuś

      Ale brednie… „każdy się przyzwyczaił do 6,5”. Pierwsza sprawa, piszcie za siebie a nie za innych. Tym bardziej gdy coś się w ogóle kupy nie trzyma. Druga: W budżecie 1000+/2000. Jest s10e który się świetnie sprzedał, jest P30 który się świetnie sprzedał, są Pixele, jest starszy i tańszy P20 jak i LG G7 ThinQ i cała innych, Iphony SE itd. Wszystko to mniejsze smartfony ze świetnymi wynikami sprzedażowymi. Zero obeznania, jeszcze głupie teksty że KAŻDY woli duże smartfony. Nie wypowiadajcie się jak macie takie brednie rozpowiadać publicznie.

     • Piotr Baranowski

      Przede wszystkim wyprodukowanie małego i dobrego smartfona stanowi dla producenta znacznie większe wyzwanie technologiczne, bo trzeba te same układy upchnąć w mniejszej objętości zapewniając im jednocześnie równie skuteczne odprowadzanie ciepła i zapewniając sensowny czas pracy (pojemność baterii). Ludzie biorą „patelnie” bo te same możliwości (wydajność, pojemność baterii, ilość aparatów fotograficznych itd.) w większym smartfonie są tańsze (pomimo nieco droższego wyświetlacza).

     • Kamil Bartuś

      Tu masz rację i to jest zrozumiałe, mam na myśli że mniejsze ciężej skonstruować, mniejsza bateria, itd. Ale też bez przesady, pchają milion bezużytecznych kamer do budżetowych smartfonów. Gdzie 2, max 3 wystarczą w zupełności. To nie… 5 dajmy. Kolejna sprawa, można dać po prostu mniejsza baterie. Zamiast tych 4500/5000mah. Włożyć 3500mah, które w budżetowcu jest akceptowalne, zwłaszcza że przy użyciu mniejszego wyświetlacza, odrobinkę to zużycie energii będzie mniejsze, a mamy szybkie ładowania to też zmniejsza problem. Szczerze uważam że nie byłby to problem zrobić smartfon 6″ z baterią 3500/3700mah z 3 obiektywami i sensownym procesorem. Wszyscy do 1000zł trzaskają 6,5-6,7cala i słabej jakości obiektywów, ale byleby było minimum 5 bo to najważniejsze. No ale może się nie znam i niemożliwe w 2020 roku jest zrobienie trochę mniejszego smartfona do 1000zł

     • Kamil Bartuś

      Tu masz rację i to jest zrozumiałe, mam na myśli że mniejsze ciężej skonstruować, mniejsza bateria, itd. Ale też bez przesady, pchają milion bezużytecznych kamer do budżetowych smartfonów. Gdzie 2, max 3 wystarczą w zupełności. To nie… 5 dajmy. Kolejna sprawa, można dać po prostu mniejsza baterie. Zamiast tych 4500/5000mah. Włożyć 3500mah, które w budżetowcu jest akceptowalne, zwłaszcza że przy użyciu mniejszego wyświetlacza, odrobinkę to zużycie energii będzie mniejsze, a mamy szybkie ładowania to też zmniejsza problem. Szczerze uważam że nie byłby to problem zrobić smartfon 6″ z baterią 3500/3700mah z 3 obiektywami i sensownym procesorem. Wszyscy do 1000zł trzaskają 6,5-6,7cala i słabej jakości obiektywy, byleby było minimum 5 bo to najważniejsze. No ale może się nie znam i niemożliwe w 2020 roku jest zrobienie trochę mniejszego smartfona do 1000zł.

    • Aqua

     Albo udajesz durnia, albo nie udajesz.

     • Jaroszek Poncyk

      patrząc na jego inne komentarze w kilku artykułach raczej to 2.

 • emerel

  Takie parametry w serii G? Co tam się w tej Motoroli czy Lenovo dzieje?

 • indlvarn

  Redmi 9 ma ekran FullHD+ i aparat szerokokątny, więc zdecydowanie za dużo Motka znów zaoszczędziła.


reklama