, Apple Newsy Telefony Wearables

Karuzela premier Apple nadciąga – znamy prawdopodobne daty debiutu iPhone 12, Apple Watch i iPad

iPhone 12/fot. PhoneArena

iPhone 12/fot. PhoneArena

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • 2115

  Szybka lista zmian jakiej nie zobaczycie nigdzie w całości na polskich stronach bo nikt nie umie jej spisać na raz:
  -OLED we wszystkich modelach (oprócz iPhona 12 4G, dostępnego w Indiach)
  -możliwy mniejszy notch (wszystkie wycieki ekranów itp są od iPhona 12, a jak wiadomo stary notch w małej dwunastce się nie zmieści)
  -5G (12: sub-6, 12 Pro: mmWave i sub-6)
  -120 lub 90 Hz w 12 Pro (zależy to od tego czy ekran będzie ten sam co w Note 20 Ultra czy jednak starsza wersja z S20, OnePlusa 8 Pro czy Oppo Find X2 Pro. 90 Hz w przypadku tego drugiego z uwagi na małą baterię)
  -mniejsze ogniwa, bardziej energooszczędny SoC.
  -Nowy stary kanciasty design
  -Większe matryce (najprawdopodobniej mieszanka 64 mpx 1/1.72” z 12 mpx 1/1.76”, 2 w 12, 4 w 12 Pro 3x zoom, LiDAR, jeszcze szerszy szeroki kąt względem 11
  -20W ładowanie (możliwe 30W, Apple odświeżyło 30W zasilacz)
  -nagrywanie 4K 120 FPS
  -magnesy poprawiające stabilność telefonu podczas ładowania indukcyjnego

  • texas

   O stary gdyby to była tylko prawda to co napisałeś… 😛

   • 2115

    A jakie są sznase że nie będzie? Zebrałem wszystkie przecieki i tu przepisałem, nie ja to wymyśliłem tylko analitycy oraz leakerzy. Ci sami ludzie choćby Ming Chi Kuo rok temu podali o 11 1:1 to samo co Apple zaprezentowało we wrześniu.

  • Heniek

   Niestety nie będzie 120 hz ani 90 hz. To praktycznie już pewne. Nie będzie wyświetlaczy z Note 20 ultra bo Samsung nie zezwolił na ich sprzedaż do końca roku (chą aby Note 20 ultra był pod tym względem unikalny)

   • 2115

    Heh Apple nie musi kupować ekranu z N20U, tylko ten starszy panel 120 Hz i po prostu obniżyć odświeżanie do 90. Po za tym pewne jest że będzie 90 lub 120 bo w tak jak napisali w 9to5Mac w iOS 14 jest opcja obniżenia częstotliwości odświeżania ekranu. Nie masz racji.

    • Heniek

     Mam nadzieję, że masz rację bo chciałbym aby Apple wprowadziło tą technologię ale założę się z Tobą o flaszkę :), że nie będzie. Dlatego, że:
     1. Apple nie może zaimplementować ekranu od Note 20 ultra gdzie jest LTPO
     2. Technologia zwykła 90 hz i 120 hz jest zbyt prądożerna dla Apple i ostatnie raporty leaksterów to potwierdziły
     3. Apple nie chce aby bateria znikała w oczach – upadła by wówczas ich reputacja, dlatego chcą poczekać jeszcze rok na wprowadzenie technologii LTPO (obecnie jest ona dopracowywana przez Apple)
     4. ostatni raport wskazuje , że Apple zmniejszy pojemność baterii w IP12 co wg mnie zwiastuje, że temat wyższej częstotliwości ekranów został już porzucony i dlatego mogą sobie na to pozwolić.
     Reasumując aby Apple wprowadziło wyświetlacze 90 hz (odpada, ponieważ Apple chce aby wersje ich urządzeń PRO tj Iphone Pro oraz Ipad Pro utożsamiały się wzajemnie) lub 120 hz (ipad pro ma 120 hz, dlatego Apple będzie chciało wprowadzić tą wartość odświeżania) musi zaimplementować zmienne odświeżanie ekranu (od 1hz do 120 hz) a na chwilę obecną technologia nie jest gotowa. Z tego co udało mi się wyczytać to nie przeszedł pozytywnych testów ekran w Iphone 12 pro max. Wersja 11 pro przeszłą wszystkie testy pozytywnie. Pomimo moich wywodów mam dalej nadzieję, że odświeżanie 120 hz jednak pojawi się w nowych Iphone. Mam również nadzieję, że baterię będą większe bo inaczej nie wróżę im sukcesu i znów będą ludzie się śmiać , że wydajność baterii jest na poziomie iphone 6 czy 6s

     • 2115

      No, ja dalej trzymam swojej strony i moim zdaniem Apple już prędzej da możliwość 120 Hz po mimo małej baterii. Ale czy ta bateria jest mała? 3700 mAh to nie tak mało jak może się wydawać. Inaczej Apple zostając przy 60 Hz zaliczyłoby starty na rzecz Samsunga i jego N20U. W USA jest to największy rywal iPhonów 12 Pro mimo tego że kosztuje o 300$ więcej.

     • Heniek

      Luzik, mam nadzieję, że Twoje domysły staną się faktem bo w tym roku wszystkie telefony z androidem dały ciała i w dodatku poleciały w kosmos z cenami. Dlatego kibicuje Apple aby ten rok był dla nich udany a nie ukrywam, że 120 hz dla mnie to must have.


reklama