, Newsy Qualcomm Telefony

Qualcomm przynosi hiobowe wieści. Sprzedaż smartfonów poleci na łeb, na szyję

Smartfony Samsung Galaxy S20 / fot. gsmManiaK

Smartfony Samsung Galaxy S20 / fot. gsmManiaK

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • T.

  Jak policza za 875 dodatkowe 100$, to sprzedaż spadnie im jeszcze bardziej.

 • Xymox4AD

  Qualcomm zdziwiony wynikami? Przecież stwierdził że też może jeszcze więcej zarabiać. Jeszcze większy kawałek tortu ukroić. Skoro producenci smartfonów bezkarnie podnoszą ceny to i on musi więcej się na tym skorzystać. I krzyczy więcej za SD865!! Wtedy spirala absurdu zatrzymuje wszystkim obroty bo ludzie coraz mniej są chętni wydawać co rok tyle pieniążków.

 • Alien

  Sprzedaż spada, bo ceny za flagowe telefony to jakiś absurd. Najgorsze to jest jednak to, że niektórzy ludzie nie widzą nic w tym dziwnego, że flagowiec kosztuje ponad 4k. Lecą do sklepu, biorą kredyt, lub wiążą się umową z operatorem na kilka lat, płacąc w sumie 40% więcej. Niestety, ale tak jest, dopóki będą tacy, co zapłacą za smartfon 4k, 5k, 6k…dopóty producent będzie dalej windował ceny w górę, narzucając ogromną marzę za nowość i logo, bo rewolucji na rynku, chociażby w temacie baterii dalej nie widać.

  • Lord

   Tak, jasne, bo podstawą sprzedaży smartfonów są flagowce ha ha ha!

   i1.wp.com/mobir….png?ssl=1

  • kyjgel

   Nie tylko flagowce. 2000-3000 za średnią półkę to pułap zeszłorocznych flagowców.
   No i cóż ciekawego tegoroczne premiery przyniosły? 5G? Kto z tego korzysta? Na LTE jeszcze nie narzekam. 90-120hz odświeżanie? Było już rok temu, a i tak nie wszyscy wprowadzili ten bajer (Sony, LG, Apple). Aparaty to często regres (1+, Huawei, Samsung, itp.) Zeszłoroczne flagowe telefony to wystarczające optimum. Chyba że ktoś MUSI mieć najlepsze cyferki w nazwie i specyfikacji.
   Ludzie zaczynają liczyć i szanować pieniądze w tych niepewnych czasach. A ten telefon który mamy w kieszeni nadal robi to co ma robić, działa szybko, mimo kilku rys na ekranie i trochę zużytej baterii.

 • fax

  Chyba kosmiczne ceny jakie narzuciły firmy w tym roku…

  • kyjgel

   4500zł za dobry TV? Burżuazja. Laptop? W życiu. Smartfon? Ten który i tak za dwa lata nie będzie wspierany przez producenta, będziemy go chcieli znowu zmienić? SHUT UP AND TAKE MY MONEY!


reklama