, Newsy Oppo Telefony

Wyrzuć starą ładowarkę. OPPO właśnie zmiotło konkurencję!

OPPO ładowanie

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Tomasz G.

  Ja ładuję prosto z gniazdka 380V

  • jajac82200

   Jeśli masz na myśli prąd trójfazowy, to teraz jest to 400V.

 • 2115

  Warto jeszcze by było dodać informacje, że jest też możliwość ograniczenia nagrzewania telefonu w przypadku 125W ładowania do 40 stopni i wtedy ładowanie baterii 4000 mAh nie trwa 13, a 20 minut. To powinno przekonać fanów Appla którzy uważają że celowo iPhony nie wspierają ładowania z dużą mocą by ograniczyć zużycie baterii🤣. Otóż nie moc ładowania niszczy baterię, a nadmiar ciepła. Jeżeli moc jest duża i odpowiednio ograniczana by nie nagrzewać mocno baterii efekt zużywania baterii jest taki sam jak w przypadku wolnego ładowania. Apple po prostu pokazuje jak zacofane produkty sprzedaje pod niektórymi względami. bo to nie tak że Apple nie umie zrobić czegoś najlepiej. Wręcz przeciwnie. Są cechy iPhonów które dominują nad androidową konkurencją, ale brak nowoczesnych standardów ładowania to zwykłe cięcie kosztów i nie chęć zastosowania takiego rozwiązania. 20W ładowarka w serii 12 w 2020/21 roku to lekki śmiech, ale co zrobić. Oppo natomiast zaskakuje nowościami coraz częściej. Czekam teraz na pierwszy telefon z aparatem pod ekranem i jestem pewien że będzie nim Oppo właśnie.

  • klausPL

   Najlepsze jest to, że iPhony są w podobnej cenie co najdroższe Androidy i maja max 18W ładowanie 😂

   • Tomasz G.

    …a jeszcze lepsze jest to że ludzie używają tych iphonów po kilka lat zanim zmienią na nowy model a nie to co właściciele androfonów – góra rok.

    • klausPL

     Ja zmieniam raz ma dwa lata, mam taką umowę u operatora. Więc nie pakuj wszystkich do jednego worka.

  • Isaak

   To wiadomo od dawna 😉 ale czy jest sens używać tak mocnej ładowarki w sensie jak telefon mam słaba baterie to widzę sens ale jak ma dobra toni tak ładuje się w nocy i czy jest na ładowarce indukcyjnej czy na kablu to nie ma znaczenia czy naładujesz go w 20min czy 6h

   • 2115

    Nie myśl za innych. To nie znaczy że ty nie potrzebujesz takiego ładowania nie oznacza że inni nie potrzebują. Po za tym to takie głupie gadanie. Po co samochód ma spalać 2 litry na 100 skoro może 20?

    • Dunpeal H

     A po to żeby ta bateria po roku nie miała 50% pojemności.
     a będzie miała tyle z taką ladowarką.
     Jakoś od dekady żyliśmy z normalnymi ładowarkami i się dało.

     • 2115

      Nie. Nie będzie miała. Widać że nie rozumiesz kilku rzeczy. Po pierwsze zużycie działa tak jak opisałem wyżej, po drugie ilość cykli ładowania nie ulega zmianie. Więc żywotność pozostaje taka sama. Zmież sobie temperature swojego urządzenia podczas ładowania i gwarantuję ci, że po mimo słabego zasilacza masz ją powyżej 40 stopni. To jest fopiero wyczyn źe oppo zrobiło tak dobry soft który utrzymuje przy tak dużej mocy temperature <40 stopni. Nic się tu nie zmienia. Bo to od temperatury i cykli ładowania zależy zużycie. A po co taka moc? Spodziewaj się na latach baterii grafenowych. Firmy sobir po prostu przygotowują technologie pod nie właśnie, orzy okazji stosujac ją na bateriach litowych.

     • Artur Kaminski

      Witam, udowodnione jest że szybkie ładowanie baterii powoduje jej degradację. Więc wciskanie ludziom kitu że tego typu ładowanie jest zdrowe dla baterii nie jest prawdą. Proponuję przeczytać sobie publikacje osób zajmujących się bateriami zawodowo.

     • 2115

      Oczywiście. Ale ten proces nie jest tak gwałtowny jak napisał to pewien delikwent w odpowiedzi na mój komentarz, tzn. po roku 50% względem nowej. Jeżeli bateria jest w stanie „bezstratnie” czyli wg zapewnień producentów baterii takich jak choćby LG w odpowiednich (typowych wg LG moc typowa 20W, pomijając warunki takie jak drain baterii czy temperaturę i inne niekorzystne czynniki) warunkach ładowania zwytrzymać 800 cykli ładowania i zachować minimum 90% pojemności nowej, to dokładając większą moc ładowania taką jak tu czyli 125W z ograniczeniem grzania do 40 stopni, to wynik ok 80% po 600 czy trochu mniej cyklach jest osiągalny jak najbardziej realnie. Pytanie jest następujące: na ile kupujesz telefon? Większość ludzi na max 2 lata. Zakładając że średnio ładowany będzie raz na dzień to jak najbradziej bateria zwytrzyma ten czas. Przypominam że procesory i inne komponenty są coraz bardziej energooszczędne i telefony coraz dłużej pracują na jednym cyklu.

     • Mojzesz

      Mhm. OnePlus 7T Pro (Mclaren Edition o ile ma to jakieś znaczeniei po pół roku 91% kondycji baterii a odczuwam to samo co w OnePlus 5T po dwóch latach z 81% kondycji… Szybsze ładowanie nie jest zdrowe.

  • Tomasz G.

   Myśl tak dalej i powiedz to właścicielom flagowców Huawei którym pojemność ogniwa spadła po roku o 40%.

   • 2115

    Co za ironia losu… tak się składa że huawei ma najkijowsze baterie. Dlaczego? Bo te baterie to byle jaki paździeż produkowany ilościowo nie jakościowo bez żadnych kontroli jakości. Nawet na stronie huawei w opisach produktu zawsze masz napisane że bateria może mieć mniejszą pojemność niż podano. Sam mam dużo klientów, którzy przychodzą z p20-stkami, p30-stkami, mate’y 10, 20, a nawet już zdarzyła się osoba z mate 30 pro, by baterię wymienić. O tym doskonale wiem, ale huawei to taki bateriowy wyjątek.


reklama