Do sieci trafiła specyfikacja ekranów zastosowanych w iPhone 12. Możemy zapomnieć o niskiej rozdzielczości paneli HD z iPhone’a Xr oraz iPhone’a 11. Wszystkie wyświetlacze w tegorocznych iPhone’ach będą cieszyć oczy.
iPhone 12 pod wieloma względami będzie największą aktualizacją w ofercie smartfonów od lat. Wiemy już, że kolejna generacja przyniesie duże zmiany w designie, choć notch nigdzie się nie wybiera. Zdecydowanie najlepiej (może oprócz pojawienia się kompaktowego iPhone’a z wyświetlaczem 5.4 cala) zapowiadają się nowości w rozdzielczości ekranu. Pożegnajmy wyświetlacze HD we flagowej półce.
Nowe doniesienia rzucają światło na rozdzielczości matryc OLED, które trafią do iPhone’a 12. Prezentują się następująco:
Czym więc będzie różniła się matryca iPhone’a 12 z 6.1-calowym wyświetlaczem od tej w wersji Pro o tej samej przekątnej? Na przykład obecnością odświeżania 120 Hz oraz 10-bitową skalą odwzorowania kolorów, którą ma OnePlus 8 Pro oraz Oppo Find X2 Pro.
Za produkcję ekranów dla iPhone’a 12 będzie odpowiedzialny Samsung, z jednym wyjątkiem. Większy iPhone 12 ma otrzymać matrycę OLED od LG. Biorąc pod uwagę, jak drobiazgowo Apple podchodzi do jakości stosowanych paneli, to nie spodziewam się większych różnic między nimi.
Wszystkie te informacje utwierdzają mnie jedynie w przekonaniu, że kompaktowy iPhone 12 będzie absolutnie świetnym smartfonem. Obawy mam tylko co do baterii – przez ostatnie dwa lata to najtańsze modele miały najlepsze baterie i czas pracy z dala od gniazdka, ale w 2020 chyba nie będzie to możliwe. Oby tylko nie było tak źle, jak w przypadku modelu SE.
Wszystkiego na temat iPhone’a 12 dowiesz się z naszego wpisu podsumowującego doniesienia o najnowszych smartfonach od Apple. Znamy nawet ceny i zapowiadają się zaskakująco przystępnie na tle tegorocznych flagowców.
https://www.gsmmaniak.pl/1136584/iphone-12-podsumowanie-informacji/
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…
Samsung Galaxy S25 Edge to bezapelacyjna ciekawostka producenta z bieżącego roku. Podczas premiery flagowiec kosztował…
Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to polska hybryda przygodówki i RPG, osadzona…
Aż 6 lat prawdziwego spokoju w zamian za 1200 złotych? To, a nawet znacznie więcej…
Pierwszy składany iPhone od Apple to urządzenie, na które fani czekają od lat. Choć premiera…
RTV EURO AGD przecenia hitowe urządzenia. To smartfon Redmi z aparatem 200 MP, poręczny tablet…