, Co kupić? Operatorzy

Jeśli 5G w Polsce, to u kogo? Przegląd ofert operatorskich

fot. Speedtest

fot. Speedtest

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Joorre

  Ktoś poleci jakiś inny portal? Przeszedłem na niego z komorkomanii ale i to zeszło na psy

 • Piotr Zet

  I co w związku z tym? Plus 100 nadajników inni 1540 czyli prawie 16 razy mniej i co to zmienia?

 • Piotr Zet

  No i wlaśnie takie artykuły powodują pisanie takich bzdur. Co ma za znaczenie czy 200 Mb/s czy 600 Mb/s?

 • Paweł Gajkowski

  Różnica pomiędzy Play HOMEBOX (85zl), a T-Mobile L (75zl) jest bardzo oczywista – dodatkowe 150GB na drugiej karcie SIM w ramach oferty abonamentowej. Do tego dochodzi jeszcze usługa PLAY NOW – pakiet podstawowy w cenie abonamentu. Reszta taka sama.

 • Piotr Zet

  Jesteście portalem techonologicznym, a piszecie takie bzdury „Uruchomione w Polsce 5G to żadne 5G – raczej 5G Ready na częstotliwościach LTE”, „Plus natomiast buduje swoją sieć 5G na częstotliwości 2,6 GHz TDD (to także pasmo zarezerwowane dla LTE),”.
  Po pierwsze nie ma czegoś takiego jak częstotliwości zarezerwowane dla LTE. Pasmo 2100 było używane w 3G, LTE jak i 5G. Tego nie określa żadna specyfikacja.
  Po drugie nie ma czegoś takiego jak 5G Ready albo jest 5G albo go nie ma.
  Po trzecie każda sieć w Polsce ma prawdziwe 5G nawet to 5G w DSS co jest w Play i T-M to 5G i to jest ujęte w specyfikacji.
  Ja rozumiem, że takie bzdury może ktoś pisać co nie ma o tym pojęcia ale wy? Bez żartów.

  • 2115

   Ten portal się stacza jak żul bo butelce denaturatu. Niestety. Chęć wywołania kontrowersji dla zasięgów i próba (tu nie udana) zabłyśnięcia ze znajomości tematu spowodowała kompromitację. Nieobeznany czytelnik może jednak nie zauważyć tych błędów, ale osoba znająca temat od razu zauważy że coś jest nie tak. Jednoznacznie jestem w stanie stwierdzić że ten artykuł to nic innego jak fakenews.

  • Paweł Gajkowski

   Ja natomiast pozwolę sobie zacytować fragment ze strony Orange,

   „Sieć 5G można także uruchomić na innych częstotliwościach – przeznaczonych dla sieci 4G LTE. Takie plany ogłosiła w Polsce cześć operatorów. Uruchomienie sieci na tych częstotliwościach jest możliwe, jednak jej prędkości będą niższe niż najwyższe wyniki osiągane w testach np. przez Orange.”

   Wszystkie informacje zawarte w tym artykule opierają się na wiarygodnych źródłach, więc daruj sobie proszę komentarze w stylu „Jesteście portalem techonologicznym, a piszecie takie bzdury”.

   • habish

    Widocznie Orange napisał bzdury na swojej stronie www.

    • Piotr Zet

     Widać można pisać, a i tak grochem o ścianę jak się to mówi. Usprawiedliwienie to bo Orange tak napisał. Śmiech na sali.

   • Piotr Zet

    Tak 500 nadajników w T-M opiera się na wiarygodnych źródłach, dziwne bo na stronie mają jasno określone że nadajników jest 1540 jak i około 45 miast tutaj pisze, że zaledwie kilka. Po za tym pisząc taki artykuł może warto zapoznać się z tym co piszą osoby które mają pojęcie w tym portale a nie bezmyślnie przepisywać to co piszą marketingowcy?

   • 2115

    A jeżeli ktoś wykupiłby 1 MHz pasma 2100 MHz i nadawałby na nim audycje radiowe to byś mądralo napisał że polskie 5G jest na pasmach przeznaczonych dla radia? Po drugie 3 generacje mogą być w jednym paśmie. Przykład? Niemcy. 3G, 4G i 5G w paśmie 2100. Co teraz? Wielkie xD. Przypominam ci że idąc tokiem twojego rozumowania można rzec że LTE w 2100 jest w paśmie przeznaczonym dla 3G.


reklama