>
Kategorie: Newsy Telefony Xiaomi

Xiaomi z mocą tysiąca słońc. Zastanawiam się, czy nie spali mi domu

Xiaomi poszalało. Do sieci trafiły informacje o ładowarce, które jest w stanie uzupełnić baterię w smartfonie z mocą 120 W. Naładowanie rozładowanego telefonu w kilka minut? Na to wygląda, ale czy będzie to bezpieczne?

W zeszłym roku Xiaomi zaprezentowało działanie ładowarki o dużej mocy, która potrafiła naładować baterię o pojemności 4000 mAh w zaledwie 17 minut. Do sprzedaży nie trafił jeszcze żaden smartfon, który oferowałby wsparcie dla tak szybkiego ładowania. Producent najwyraźniej lubi ścigać się sam ze sobą, bo do sieci trafiło wideo prezentujące ładowarkę o mocy aż 120 W.

Na poniższym zrzucie ekranu możemy zobaczyć ładowarkę z amerykańskim złączem, która umożliwia na ładowanie o mocy 120 W. Producentem oczywiście jest Xiaomi, który na tym polu obecnie nie ma sobie równych – przynajmniej na papierze, bo w regularnych smartfonach jeszcze szybsze jest Oppo (Xiaomi ma tylko jeden model, który mu dorównuje). Rosnące baterie we  flagowcach wymuszają szybsze ładowanie. Gdzie w tym wszystkim jest bezpieczeństwo?

Czy w ogóle potrzebujemy aż tak szybkiego uzupełnienia poziomu naładowania baterii w smartfonie? Cóż, pewnie tak, ale ja nie pchałbym się w to kosztem bezpieczeństwa. W fajny sposób podchodzi do tego OnePlus, który owszem – umożliwia szybkie ładowanie, ale tylko za pomocą dedykowanego adaptera. Odprowadzanie ciepła odbywa się już na tym etapie, przez co żywotności baterii nie ucierpi tak bardzo.

W przeszłości mieliśmy już do czynienia z przypadkami, kiedy doszło do zapłonu smartfona za względu na baterię. Podobne rozwiązanie szykuje już Lenovo, a przecieki mówią o smartfonie z ładowarką 90 W. Jest jednak powód, dla którego Xiaomi nie wypuściło jeszcze adapterów 100 W do domowego użycia. Wydaje mi się, że 120 W to również tylko pokaz siły, który nieprędko trafi do szeroko dostępnych modeli.

Najszybsze ładowanie w smartfonie chińskiego producenta to obecnie 65 W. O tym, jak szybko naładuje flagowca przeczytasz w naszej recenzji Xiaomi Mi 10 Pro.

https://www.gsmmaniak.pl/1129426/xiaomi-mi-10-pro-test/

Źródło

Konrad Bartnik

Najnowsze artykuły

  • Newsy
  • Nothing
  • Telefony

Nothing potwierdza start aktualizacji systemu Nothing OS 4.0 bazującego na Androidzie 16

Nothing w końcu ujawnił datę startu aktualizacji. System Nothing OS 4.0 oparty na stabilnym Androidzie…

20 listopada 2025
  • Operatorzy
  • Play

Operator obniża ceny o 20 złotych. Jeśli go brać, to właśnie teraz

Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…

20 listopada 2025
  • Newsy
  • OnePlus
  • Telefony

Przegrzewający się OnePlus nie radzi sobie ze Snapdragonem – to problem telefonu, na który tak mocno liczyłem

Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…

20 listopada 2025
  • Amazfit
  • Newsy
  • Wearables

Wytrzymały, piękny i w odświeżonej wersji. Amazfit T-Rex 3 Pro znów zachwyca dostępnymi funkcjami

Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…

20 listopada 2025
  • Promocje

Jeżeli kupiłeś Samsunga podczas premiery, to możesz zacząć wyrywać sobie włosy. Teraz flagowca kupisz za pół ceny

Samsung Galaxy S25 Edge to bezapelacyjna ciekawostka producenta z bieżącego roku. Podczas premiery flagowiec kosztował…

20 listopada 2025
  • Promocje

Polska perełka do odebrania w Amazon! To ostatni moment na zgarnięcie hitu

Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to polska hybryda przygodówki i RPG, osadzona…

20 listopada 2025