Problemy z aktualizacjami systemów operacyjnych to w ostatnim czasie – jak się właśnie okazuje – domena nie tylko producentów smartfonów z Androidem. Małą wpadkę zanotowało także Apple, które wraz z najnowszym update’em sprawiło, że niektórzy posiadacze iPhone’ów 11 zzielenieli ze złości. Powód? Zielonkawy ekran.
Apple wprowadza właśnie nowe wersje systemu iOS na swoje topowe smartfony z rodziny iPhone 11, ale jak donoszą użytkownicy tych sprzętów na różnorodnych forach (m.in. na Reddicie), gigant z Cupertino nie ustrzegł się niewielkiego, acz bardzo denerwującego błędu.
Posiadacze modeli iPhone 11, iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max, a także iPhone X donoszą bowiem o pojawieniu się dość nietypowej uciążliwości – zwracają oni uwagę na zieloną poświatę, jaka pojawia się po odblokowaniu smartfona. Problem nie dotyczy każdego sprzętu z logiem nadgryzionego jabłka, ale ilość zgłoszeń wskazuje na to, że problem jest dość powszechny.
Błąd nie powoduje problemów związanych z właściwym działaniem smartfonów, a uciążliwa, zielona poświata znika już po kilku sekundach od odblokowania – wiele wskazuje jednak na to, że problem leży po stronie Apple, bowiem kłopoty pojawiły się wraz z wypuszczeniem iOS w wersji 13.4.1. Warto jednak dodać, że przekłamanie wyświetlacza pojawia się także na smartfonach z systemem iOS w wersji 13.5 oraz 13.5.1.
Co ważne, zielone przebarwienie jest aktywne w różnych wariantach użytkowania ekranu, zarówno po włączeniu trybu Dark Mode czy Night Shift, jak i przy możliwie najmniejszych ustawieniach jasności ekranu.
Niektórym użytkownikom nowych iPhone’ów pomaga restartowanie smartfona, ale prawdopodobnym jest, że błąd pozostanie aktywny aż do czasu wypuszczenie kolejnej odsłony systemu iOS.
Apple już pracuje nad nową aktualizacją o numerze 13.5.5, która aktualnie znajduje się w testach – można się spodziewać, że wypuszczenie tego update’u powinno zakończyć te dość nietypowe problemy.
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Nothing w końcu ujawnił datę startu aktualizacji. System Nothing OS 4.0 oparty na stabilnym Androidzie…
Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…
Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…
Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…
Samsung Galaxy S25 Edge to bezapelacyjna ciekawostka producenta z bieżącego roku. Podczas premiery flagowiec kosztował…
Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to polska hybryda przygodówki i RPG, osadzona…