, Newsy OnePlus Telefony

OnePlus 8 Pro ma świetny aparat, ale DxOMark zna lepsze fotosmartfony

OnePlus 8 Pro / fot. gsmManiaK

OnePlus 8 Pro / fot. gsmManiaK

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Joanna

  Find X2 Pro od tego samego producenta ma identyczne podstawowe aparaty, a nawet podobną o ile nie taką samą aplikację aparatu i drugie miejsce w rankingu DXO. Jedyną różnicą jest brak peryskopowego, ciemnego i bezużytecznego teleobiektywu w 8 Pro, który mógłby nabić dużo punktów w kategorii zoom. Wszystkie 5 osób zainteresowanych super zoomem w smartfonie mogą czuć się zawiedzione, cała reszta dostaje bardzo dobry zestaw aparatów i nie musi jednocześnie płacić za 100x zoom, którego użyje najwyżej dwa razy w ciągu eksploatacji urządzenia. Teleobiektyw w 8 pro dzięki rozsądnej ogniskowej może natomiast być przydatny w fotografii produktowej i portretowej w przeciwieństwie do modnego ale bezużytecznego peryskopowego super hiper ultra zoomu, który jest ultra ciemny, super trudny w użyciu i produkuje hiper spłaszczone zdjęcia bez prawidłowej perspektywy i marnej jakości.

 • Zorpox

  Szkoda tylko, że jest tak ogromny.
  Brałbym go jak Reksio szynkę, ale te rozmiary są przesadzone.

 • Artur Garncarz

  Ciekawe ile osób zauważy różnicę w zdjęciach z telefonu na 1 miejscu od tego na 10. Dajemy robić z siebie idiotów że trzeba płacić za telefon 4 k żeby zdjęcia były dobre.

 • Mistrzu

  OnePlus 8 Pro wyrasta na najlepszy wybór w półce flagowej w pierwszej połowie tego roku. Nadrobił wszystkie wytykane jego poprzednikowi braki z nawiązką. Brawo OnePlus.

  • Cayden Cailean

   To fakt, ale niestety stracił też super ekran bez dziury… 🙁 mimo to trudno znaleźć lepszą opcję…

   • Mistrzu

    Chciałeś chyba powiedzieć całe szczęście zyskal kamerę w ekranie dzięki czemu jest wodoszczelny. Wysuwane tacki z aparatem to bzdura. Kolejny ruchomy element, kolejny otwór w obudowie. Prowadzi to donikąd. A maly otwor w ekranie nie przeszkadza bardziej niz jeszcze jedna ikonka powadomień.

 • Cwirr

  Op8 pro mnie rozwalił, jeśli chodzi o aparat, spodziewałem się dobrego, a jest po prostu kosmiczny

  • 2115

   Bo jest kosmiczny. Czytałeś te wypociny żabojadów? Sami go chwalą, ale wynik obniżony.

 • 2115

  DxO działa na zasadzie, kto wiecej zapłaci,osiągnie lepszy wynik. Nie uwierzę, że S20+ czy OnePlus 8 Pro robią słabsze zdjęcia od Mi 10 Pro. Nie uwierzę że jakieś średniaki huaweia/honora robią lpesze zdjęcia od flagowców. No ale huawei wydaje ostatnio miliony na reklamy żeby się utrzymać w europie, a xiaomi miało już taką politykę reklamową od zawsze wiec co tu dużo mówić. DxO to dla niektórych dobra strona reklamowa.

  • Przemysław Pilka

   Miałem Huawei Mate 20 Pro, a teraz korzystam z Google Pixel 4. Według dxomark obydwa mają taką samą punktację za zdjęcia 112 pkt. A mój Pixel 4 subiektywnie robi o niebo lepsze zdjęcia niż Mate 20 Pro, tryb nocny jest lepszy, ma funkcję astrofotografii, kolory mają doskonały balans między naturalnymi, a poprawionymi przez algorytm. Trawa jest zielona, a nie jak w mate 20 Pro szarawo – lekko zielonkawa. Tyle jeżeli chodzi o obiektywizm dxomark… Z resztą wszyscy użytkownicy portów GCam a inne telefony zazwyczaj są bardzo zadowoleni, mało kto narzeka na zdjęcia z gcama.

   • Lodołamacz

    Pixel 4 pewnie stacił punkty przez brak obiektywu ultraszerokokątnego.

    • Joanna

     Nie tylko. Recenzenci dxo cierpią na paniczny lęk przed szumami przejawiający się moczeniem nocnym i preferowaniem nawet najgorszych akwareli ponad dobre zdjęcie jeśli dostrzegą na nim szumy, które prześladują ich od czasu dziecięcych koszmarów.


reklama