, Motorola Newsy Telefony

Smartfon Motoroli za 5000 złotych ma aparat na poziomie zeszłorocznego Samsunga

Motorola Edge+/fot. Motorola

Motorola Edge+/fot. Motorola

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Polman

  Wszędzie trąbią, jakie te nowe Motki drogie, a tymczasem na Amazonach aktualnie dostajemy gratis bon 50€ za zakup i ceny wcale nie straszą. Na hiszpańskim Edge jest za około 2700 zł, a licząc bon około 2490 zł.
  Z kolei na włoskim Edge Plus za niecałe 4690 zł, a licząc bon – niecałe 4470 zł.
  Może faktycznie ciut za wysoka jest polska cena i szkoda, że nie ma żadnej przedsprzedaży (chyba ktoś zaspał). Może sie niedługo obudzi 😉

  A co do DxOMark, to niektórzy producenci stosują różnorakie sztuczki, żeby lepiej wypaść w rankingu, jest wiele artykułów na ten temat np. tworzenie zdjęcia w taki sposób, żeby de facto obciąć wąskie paski na krawędziach – w rezultacie mamy niby jednolicie ostre zdjęcie (polecam wrzucić w Google hasło „DxO Chińczycy stosują sztuczki, by dobrze wypaść”). A właśnie to jest niby ta jedna z największych wad Edge Plus.

 • Andrzej Kosiński

  jaki telefon sprzed 8 lat ma choćby minimalne prównanie do aktualnych? 😀
  TO że ktoś żyje sentymentami nie zmienia rzeczywistości. Powodzenia w szerokokątnych zdjęciach (które są super fajne, z czego dla mnie zoom jest zbędny czyli teleobiektywy), nocnych zdjęć, makro itd. Różnice są kosmiczne na korzyść aktualnych. Nie oszukujmy się że nawet 4 letni smartfon ma skok do aktualnych które coraz też bardziej rygorystycznie są testowane.

 • Marius

  No jeszcze trochę i można kupić nikkora 14-24 F2.8 😉

 • Achi

  Dla 99% klientów aparat na poziomie zesłorocznego flagowca byłby jak najbardziej ok….ale nie w tej cenie, przy 5k zł aparat powinnen być petarda, bez kompromisów…

  • mozilla007

   Zobacz s20 ultra i szybko zmienisz zdanie co do tych petard i kompromisów.

 • haVoc vulTure

  A nowy samsung ma na poziomie huawei/pixel sprzed 2-3 lat.

 • http://www.techmaniak.pl Damian Kucharski

  Mam już na testach podstawową wersję i o ile smartfon wydaje się ciekawy, tak aparat z grubsza na poziomie znacznie tańszego Mi Note 10 Lite, przynajmniej na pierwszy rzut oka :/

  • erty

   Chcę dodać, że dxomark to zwykły k** Motorola główny jej aparat to: 108MP 1/1.33″ sensor, 26mm-equivalent f/1.8-aperture lens with PDAF autofocus and OIS.
   To samo jest w S20 Ultra: 108MP 1/1.33″ sensor, 26mm-equivalent f/1.8-aperture lens with PDAF autofocus and OIS.
   To jest ten sam układ i głównie z tego będą robione zdjęcia i filmy i samsung jakoś może mieć 122 punkty, a Motorola tylko 113 .

   Mało tego Motorola może nagrywać video w 6K 30fps.
   Co do minusów, które tam się na dxomark wymienia Motorola pewnie większość usunie błędów poprzez aktualizacje.

   • kyjgel

    A może i nie usunie.

   • Rafał S.

    Nie sama liczba megapikseli decyduje o jakości zdjęcia. Pixele nie mają „dziesięciu” obiektywów ani „tysiąca” megapikseli a zdjęcia robią lepsze niż ta Motorola i Samsung razem wzięte.

  • Qba

   Przynajmniej nie ma throttlingu, przegrzewania, krótkiego czasu pracy na baterii i niedziałającego 5G jak Samsung


reklama